У США зафіксували випадки запалення серця після вакцинації Pfizer і Moderna.

У США молоді люди поскаржилися на вищі, ніж зазвичай, показники запалення і набряку серця після отримання щеплення проти коронавірусу . Їх їм робили вакцинами виробництва Pfizer& BioNTech або Moderna .

Представники охорони здоров'я країни заявили, що результати є попередніми і взяті з власної бази даних про потенційні побічні ефекти після вакцинації, а Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) ще не підтвердили їхній зв'язок саме із вказаними препаратами . Проте, повідомляє Business Insider, дослідники вже розслідують ці випадки виникнення міокардиту або перикардиту .

Про які побічні ефекти йдеться

Попередні дані показали підвищену частоту серцевих захворювань серед вакцинованих людей у віці від 16 до 24 років . Представники CDC на консультативній нараді Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA), поділилися даними, які включають приблизно 12 мільйонів доз, введених людям у цьому віковому діапазоні. Зазначається, що медики допускали від 10 до 102 випадків, пов'язаних із проблемами серця, але було зареєстровано 275 підтверджених випадків .

Більшість з них виникла після отримання другої дози вакцин Pfizer&BioNTech або Moderna і найчастіше реєструвалася у чоловіків.

Підкреслюється, що найбільш частими симптомами були біль у грудях і підвищений рівень серцевих ферментів . Вони були недовговічними, і, згідно з даними, принаймні 81% людей вже повністю вилікувалися від цих "побочок".

Що могло стати причиною

І Pfizer, і Moderna – це вакцини з РНК-месенджерами, вони являють собою нову технологію, яка не використовувалася у схвалених на федеральному рівні ліках до пандемії. Незважаючи на новизну, експерти не думають, що зазначені випадки пов'язані з чимось унікальним для самої технології.

Кардіолог із Пенсільванського університету Еліот Пейстер припустив, що це пов'язано з сильною запальною реакцією людей на вакцину , особливо після другої дози.

Експерти кажуть, що поки недостатню кількість щеплень було зроблено і відстежено серед населення у віці від 12 до 15 років, щоб заявляти напевно, чи можуть ці побічні ефекти з боку серця викликати занепокоєння для цієї вікової групи. Адже обидва розробника вакцини тестують свої щеплення на дітях навіть молодшого віку , аж до шестимісячних немовлят.

Додамо: вакцина Pfizer проти COVID-19 минулого місяця була схвалена для імунізації дітей у віці від 12 років. А компанія Moderna подала заявку на аналогічний дозвіл тільки 10 червня.

Вакцина краще, ніж її відсутність

Кардіологи та інфекціоністи заявили, що потенційний ризик вакцини як і раніше невеликий орівняно з потенційним збитком здоров'ю від зараження COVID-19 .

Склад вакцини Pfizer&BioNTech

"Немає нічого дивного в тому, що існує асоціація, тому що сезон міокардиту вже близький", – припустив директор з педіатричних інфекційних захворювань у Дитячому медичному центрі Коена доктор Лорри Рубін.

За його словами, група вірусів, які називаються ентеровірусами, є найбільш частою причиною міокардиту. Вони зазвичай циркулюють у літні місяці. І хоча це не єдина причина, але все ж "найпоширеніший інфекційний тригер міокардиту".

Експерти наполягають на тому, що вакцинація , навіть для молодих і здорових чоловіків і хлопчиків, як і раніше є кращим варіантом захиститься від коронавіурусу .

Офіційні представники CDC заявили, що точний рівень захворюваності серед молодих людей, які отримали вакцину проти COVID-19, все ще визначається. В агентства буде більше даних, щоб представити їх вже до кінця цього тижня .

Як повідомляв OBOZREVATEL, доктор медичних наук України Віктор Досенко спростував популярний міф про те, що вакцини проти COVID-19 можуть провокувати тромбоз. За його словами, звичайний вихід із дому становить більшу небезпеку.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Секрети Мамай-гори. Археологи вперше знайшли артефакти Трипільської культури на півдні України

Археологічне відкриття. На Запоріжжі, археологи вперше за весь час досліджень, знайшли артефакти трипільської культури. Раніше вважали, що трипільців на півдні України не було. Що значить знахідка для сучасних істориків? Як працюють археологи та ч...

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Медаль в плаванні, розчарування в тенісі, традиції між спортсменками.

Четверта бронзова нагорода у скарбничці українських олімпійців на іграх у Токіо. Її виборов плавець Михайло Романчук. Натомість перша ракетка України Еліна Світоліна не змагатиметься за олімпійське золото. У півфіналі вона поступилася спортсменці ...

Підготовка до  «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підготовка до «Ігор Воїнів». Як ветерани АТО з інвалідністю стрибали з парашутами

Підкорюють небо. Ветерани бойових дій на сході України стрибали з парашутами з чотирикілометрової висоти. 16 вояків, які зазнали поранень на фронті тепер готуються представити Україну на міжнародних змаганнях ветеранів "Ігри воїнів", які відбудуть...

Заява на туалетному папері.  «Голос»  тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Заява на туалетному папері. «Голос» тріщить по швах: що відбувалось на з’їзді партії

Політичний "Голос" більше не співає в унісон. Половина фракції не довіряють керівниці політсили. Представники партії зібралися на з’їзд. Сімох народних депутатів виключили з політсили. Ті, зі свого боку заявили, про узурпацію влади. Дехто свій про...

1

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Подія геополітичного масштабу: У зоні відчуження відкрили колії для транспортування ядерного палива.

Оновлена залізниця у Зоні відчуження. По ній курсуватиме спецпотяг, який транспортуватиме відпрацьоване паливо до сховища. Відремонтували колії у рекордний термін. Нині організували урочисте відкриття. Мирослав Солонар повернувся із Зони відчуженн...

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Які країни спростили умови подорожей для українських туристів.

Пандемія коронавірусу змінила плани багатьох українців на відпочинок. Втім для туристів є шанс побувати за кордоном у 2021 році. Читати на сайті: