Кабмін відмовився від незалежної Служби фінрозслідувань – Найєм (видео) (фото)

Дзеркало Тижня 11
Кабмін відмовився від незалежної Служби фінрозслідувань – Найєм (видео) (фото)

Тим часом зареєстровано законопроект про Нацбюро фінансової безпеки, який суперечить меморандуму МВФ та не ліквідує тиску поліції, СБУ і податкової , зазначив депутат.

Кабінет міністрів затягує створення незалежної Служби фінансових розслідувань і не виносить законопроект на розгляд Верховної Ради, написав у Facebook депутат від БПП Мустафа Найєм.

"Більше року тому Володимир Гройсман попросив Міністерство фінансів підготувати законопроект про Службу фінансових розслідувань, який би відповідав нашим міжнародним зобов'язанням, зокрема Меморандуму з МВФ. Мінфін спільно з Мін'юстом, СБУ, ГПУ, Фіскальною службою та Податковою адміністрацією підготували відповідний законопроект про створення Служби фінансових розслідувань", - зазначив депутат.

Він опублікував відповідь Мінфіну на депутатське звернення, в якому йдеться, що проект схвалив уряд 22 березня минулого року, а 29 березня – його направили на розгляд Національної ради реформ.

"Зазначу, що така процедура не передбачена жодними законами. Нацрада - виключно дорадчий орган, який не має жодних повноважень робити ревізію актів та законопроектів Кабміну. Але Нацрада взагалі ігнорує ініціативу уряду - оргкомітет не виносить закон навіть до порядку денного", - написав Найєм.

Депутат зазначив, що прем'єр-міністр повинен був відправити законопроект в парламент і там "відстоювати свою позицію", але замість цього закон зник і в парламенті з'явився зовсім інший законопроект про створення нового органу - Нацбюро фінансової безпеки. Цей законопроект, на думку депутата, суперечить меморандуму МВФ, не ліквідує тиск Нацполіції, СБУ і податкової, а також особисто підтримується президентом Петром Порошенком.

Читайте також: Данилюк перерахував недоліки законопроекту Южаніної про Нацбюро фінансової безпеки

У березні голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна зареєструвала в парламенті законопроект про Національне бюро фінансової безпеки.

Бізнес розкритикував законопроект про Нацбюро фінансової безпеки. Вказувалося, що у законопроекті не визначено межі повноважень органу, а також способи їх реалізації.

Детальніше про створення органів для розслідування економічних порушень читайте в матеріалі Злати Симоненко "Бюро корупційної безпеки та Служба фінансових нерозслідувань" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram