Зеленський підписав новий закон про «ковідні» закупки: що змінилося.

Президент Володимир Зеленської підписав закон №1599-ІХ: документ ввів перелік товарів і послуг для боротьби з коронавірусом, які можна закупити за спрощеною процедурою. До цього, ще з весни 2020-го, всі "ковідні" закупівлі відбувалися без тендерів, що призвело до покупки неякісних матеріалів.

Як йдеться на сайті Офісу президента, документ дозволить закуповувати за спрощеною процедурою лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати, витратні матеріали для надання медичної допомоги хворим та медичні вироби для вакцинації від COVID-19, медичне обладнання для закладів охорони здоров'я, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, системи постачання медичних газів.

Навіщо потрібно було міняти закон?

Ще навесні 2020-го в Україні включили в закон "Про державні закупівлі" статтю, яка створювала спеціальні умови для проведення за державні кошти закупівель товарів і послуг, пов'язаних з протидією епідемії COVID-19. Починаючи з 19 квітня, за оновленим законом, бюджетним установам дозволили закуповувати товари і послуги, так чи інакше стосуються боротьби з епідемією, за спрощеною процедурою.

Повний список того, що можна купити без проведення обов'язкового аукціону, своїм постановою визначив Кабмін. У нього увійшов як широкий перелік медичних препаратів, так і медапаратура, включаючи кисневі концентратори і ШВЛ, тест-системи та реагенти для проведення аналізів, транспорт і різні послуги для пацієнтів і персоналу лікарень, починаючи від забезпечення харчування і закінчуючи підвозом медиків на роботу. За спрощеною процедурою дозволили закуповувати також засоби індивідуального захисту, зокрема захисні костюми, бахіли і маски.

З одного боку, така спрощена процедура була необхідна, щоб оперативно надавати лікарні. Однак з часом, коли з'явилася можливість заздалегідь купувати транспорт, медичні костюми, засоби захисту, через старі правил з'явилася можливість зловживати і купувати дорогий і неякісний товар.

Нові ж норми закону дозволяють за спрощеною процедурою купувати тільки ті товари і ліки, які дійсно потрібно отримати швидко. А решту будуть купувати на відкритих торгах: з конкуренцією за якістю і ціною.

Як раніше писав OBOZREVATEL, в Україні закупівлі товарів і медикаментів для боротьби з коронавірусом проводять з 2020 року без електронних торгів, а за прямими договорами з лікарнями. В результаті на мільярди гривень закуповують товар за завищеними цінами, без чітких вимог і конкуренції.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Про головне за 18:00: Кадрові ротації в уряді України.

Про головне за 18:00: Кадрові ротації в уряді України.

У випуску "Про головне" за 26 липня станом на 18:00 – за словами політологів, після канікул на нас чекає чимало кадрових ротацій. Зокрема ймовірна звільнення чекає на чинну генпрокурорку Ірину Венедіктову. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 2...

Масштабні пожежі в Італії на острові Сардинія

Масштабні пожежі в Італії на острові Сардинія

И снова гримаса русского мира 250721

И снова гримаса русского мира 250721

Мешканці Колонщини вимагали зупинити незаконні слухання щодо будівництва кільцевої дороги.

Мешканці Колонщини вимагали зупинити незаконні слухання щодо будівництва кільцевої дороги.

Понад 4 години мешканці села Колонщина Київської області намагались переконати голову Бучанської райдержадміністрації перенести або скасувати засідання, що, на думку юристів, проводилось без дотримання необхідних процедур. Невдоволені навіть викли...

У Львові попрощалися з героєм- Три місяці без зарплати - люди вийшли на пікет- НОВИНИ 26 липня.

У Львові попрощалися з героєм- Три місяці без зарплати - люди вийшли на пікет- НОВИНИ 26 липня.

- Провели в останню путь. У Львові попрощалися з героєм російсько-української війни Сергієм Шевченком - Три місяці без зарплати. Працівники психіатричної лікарні "Заклад" знову пікетують - Море чи гори? А якщо море гір? Де можна відпочити на вихід...

Штам  «Дельта»  у Львові. Скільки осіб захворіли і в якому вони стані / включення

Штам «Дельта» у Львові. Скільки осіб захворіли і в якому вони стані / включення

Дихальна недостатність і лихоманка. У такому стані до львівської лікарні потрапили троє пацієнтів із коронавірусом штаму "Дельта". Зараз їх вдалося стабілізувати. Ще троє львів'ян очікують на результати тестування. Звідки завезли цей різновид, роз...