Регулятор зменшив план купівлі валюти у резерви – вони на високому рівні.

фото пресслужба нбу

Національний банк з 1 серпня зменшує планові щоденні обсяги інтервенцій з купівлі валюти на міжбанку з 20 млн доларів до 5 млн доларів, бо міжнародні валютні резерви знаходяться на високому рівні.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Такі інтервенції, зауважили в регуляторі, здійснюватимуться лише за зміцнення курсу гривні порівняно з попереднім торговельним днем. З кінця квітня 2020 року індикатор становив 20 млн дол.

Перегляд індикатора відповідає характеру монетарної політики Національного банку, спрямованої на подолання інфляційного тиску та сприятиме поліпшенню механізму монетарної трансмісії через валютний канал.

"Міжнародні резерви України зараз перебувають на високому рівні – більше 28 млрд дол. Врахувавши це, Правління НБУ вирішило зменшити планові обсяги інтервенцій для купівлі валюти в резерви", – зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Індикативний обсяг купівлі валюти в розмірі 5 млн доларів становить понад 1% від середньоденного обсягу операцій на міжбанку, відтак він не перешкоджатиме ринковому курсоутворенню.

Згідно Стратегії валютних інтервенцій одним із їхніх завдань є згладжування надмірних коливань на ринку. "Відповідно центробанк за необхідності продовжить проводити інтервенції з купівлі або продажу валюти в ті дні, коли існуватиме суттєвий дисбаланс між пропозицією та попитом на ринку", – додали в НБУ.

У регуляторі зауважили, що ситуація на валютному ринку цьогоріч покращилася: ринок розвивається та стає дедалі ліквіднішим. Відповідно, збільшується його здатність до самозбалансування та зменшується участь Національного банку.

В НБУ нагадують, що планові обсяги інтервенцій мають виключно індикативний характер – залежно від ситуації на ринку інтервенції можуть бути меншими або взагалі не відбуватися.

Нагадуємо :

Правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8% річних з 23 липня 2021 року.

Нацбанк погіршив прогноз інфляції у 2021 році з 8% до 9,6% з огляду на стрімке зростання світових цін та подальше відновлення попиту.

Економічна правда

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд  «Голосу»

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд «Голосу»

У випуску "Про головне" за 29 липня станом на 18:00 – на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів. Крім того, переобрали склад Політичної ради. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

1

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Україною та світом поширюється штам Дельта. Його виявили у майже 100 країнах. Підтвердили хворобу в 17 українців, із них 1 людина померла. Читати на сайті:

2

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

У випуску "Про головне" за 29 липня – у Туреччині вирує масштабна лісова пожежа, яка охопила кілька курортних регіонів; на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів; в Україні внаслідок штаму коронавірусу Дельта помер перший паці...

Пожежі в Туреччині: горять курорти Бодрум та Мармарис.

Пожежі в Туреччині: горять курорти Бодрум та Мармарис.

У Туреччині горять популярні серед українських туристів курортні міста середземноморського узбережжя. Вогонь вже за кілька кілометрів від готелів курортного містечка Мармарис. Місцева влада розпочала евакуацію людей. Напередодні пожежа розпочалася...

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» #ТелеканалРада #Разумков #Одеса

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

У липні 2021 року в Луцьку чоловік зізнався сусідці, що вбив 22-річну доньку та 56-річну дружину. Патрульні знайшли жінку зарубаною в ліжку, а доньку в коридорі. Читати на сайті:

3 2