Експерти спрогнозували, коли настане пік попиту на нафту.

Finance.UA

Фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Світовий попит на нафту досягне свого піку на 2-3 роки раніше, ніж очікувалося, через наслідки пандемії коронавірусної інфекції COVID -19.

Про це йдеться в щорічному огляді норвезької енергетичної компанії Equinor.

На думку експертів, піковий попит на нафту буде спостерігатися в 2027-2028 рр. У компанії прогнозують, що попит на нафту повернеться до докризового рівня в 100 млн б/д приблизно до 2025 року і впаде до 88 млн б/д в 2050 році.

У 2019 році Equinor очікувала зростання показника до 105 млн б/д до 2030 року і зниження до 93 млн б/д до 2050 року, в основному, за рахунок поширення електромобілів.

У Equinor відзначають, що скорочення інвестицій в нафтову галузь призведе до обмеження пропозиції, що також може вплинути на зростання попиту в майбутньому.

При цьому, аналітики вважають, що пандемія COVID -19 значно змінила спосіб життя людей, що може мати довгостроковий ефект і уповільнити зростання попиту на сировину, в той час як впровадження відновлюваних джерел енергії та електромобілів буде набирати обертів.

“Швидше за все, попит на авіаційне паливо ще багато років буде відчувати на собі негативні наслідки пандемії”, – повідомляється в матеріалі.

Водночас, думку про швидке настання піку попиту на нафту поділяють не всі великі гравці індустрії.

Зокрема, співробітник компанії Saudi Aramco(Саудівська Аравія)в інтерв’ю агентству Reuters заявляв, що компанія очікує зростання попиту на нафту в довгостроковій перспективі, а “спекуляції на тему, що насувається пік попиту на нафту, не відповідають реаліям її споживання”.

Нагадаємо, згідно з щорічною доповіддю ОПЕК World Oil Outlook, відновлення попиту на глобальному нафтовому ринку почнеться тільки в наступному році, а на докризові рівні(99,8 млн барелів на добу)вийде лише у 2022 році.

Новини по темі

Блогерка показала, чим харчувалися люди в СРСР: фотофакт.

У Радянському Союзі можна було придбати макарони різної якості

5 1

Кому доведеться повернути субсидії в бюджет: у 2021-му перевіряти будуть по-новому.

Названо причини для скасування субсидій

2 1

Держбюджет недовиконаний за видатками на 100 мільярдів гривень.

На сьогодні відставання у видатковій частині становить 36%.

1

Тарифы. Пьеса в трёх актах и 13 531 528 лохах

АКТ 1 Зеленский: Вы видите, какие высокие тарифы на коммуналку? Порошенко: Да. Зеленский: Вы - барыга и коррупционер, я вас презираю и вызываю на дуэль какашками. Порошенко: Хорошо, но я не приду. Зеленский: Видите, он зассал! Голосуйте за меня, я...

2 12

Марченко заявив, що з бюджету фінансуватимуть лише деякі витрати.

На початок грудня на Єдиному казначейському рахунку було 19,8 млрд грн

2

Бізнес під час пандемії: історії підприємців, які змогли успішно продовжити свою справу на карантині.

Виграють від карантину ті, хто зможе пристосуватися

1

Фінансова ситуація контрольована, але Держказначейство фінансує тільки обґрунтовані витрати - Марченко.

Міністр фінансів вважає, що розпорядники бюджетних коштів не дотримуються фінансової дисципліни.  

1

Львівська облрада занепокоєна ситуацією із виплатою заборгованості шахтарям.

Сьогодні, 4 грудня, під час другого пленарного засідання Львівської обласної ради депутати прийняли звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, т.в.о. Міністра енергетики України щодо виплати працівникам вугільних підприємств заробі...

1

НКРЕКП планує ще підвищити тариф на передачу електроенергії.

Відповідне рішення комісія планує прийняти на засіданні в середу, 9 грудня, відзначається на сайті.

3 1

Мінфін оновлює аналітичний інструмент про Фонд боротьби з COVID-19.

Дашборд містить актуальну детальну інформацію про напрями виділення коштів Фонду та пріоритетні заходи й касові видатки по них, а також дозволяє провести потрібний аналіз даних за допомогою вбудованих фільтрів. Про це повідомили 4 грудня у пресслу...

1