Траншу від МВФ не буде, терміни по всіх структурних маяках програми порушено, – ексглава ДПС Верланов.

Влада повністю або частково провалила виконання майже всіх пунктів, зафіксованих в Меморандумі з Міжнародним валютним фондом.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-глава Державної податкової служби Сергій Верланов. Зокрема, він повідомив, що парламент ухвалив закон про відтермінування введення РРО для фізосіб-підприємців, що було складним компромісом. Адже підприємці все одно не задоволені і продовжують протестувати, а зобов'язання перед МВФ в черговий раз порушено.

"Крім чергового відтермынування цієї реформи, згідно з новим законом, ліміти ФОП прив'язуються до мінімальної заробітної плати, що автоматично розширює сферу дії спрощенки (це також йде в розріз з підписаним з МВФ Меморандумом)", – зазначив Верланов.

На його думку, питання фіскалізації дійсно є спірним, і, з огляду на складні умови пандемії, такий компроміс є досить адекватним рішенням кризової ситуації.

"Знайдене рішення в значній мірі збігається з моїми пропозиціями: справжній мікробізнес отримав відстрочку, перелік ризикових видів діяльності скорочений, при цьому електроніка, ювелірка і ліки все ж буде фіскалізовано з 1 січня 2021 року", – написав Верланов.

За його словами, РРО для малого бізнесу – це не поодинокий форс-мажор щодо домовленостей з кредиторами (МВФ).

"Очевидним є регрес у питаннях збереження незалежності НБУ, продовження антикорупційної і судової реформи, вдосконалення корпоративного управління", – зазначив експерт.

Верланов також перерахував деякі пункти Меморандуму з МВФ, зазначивши, що розробка організаційних структур ДПС і ГТС, як єдиних юридичних осіб, – єдине, що було зроблено (на папері). Усі інші пункти, наприклад, створення централізованого підрозділу з управління ризиками ДПС, скасування планових перевірок, введення тестування консолідованих юросіб в пілотних установах ДПС і ГТС, передача активів Державної фіскальної служби, включаючи ІТ-системи, і ліквідація Державної фіскальної служби не реалізовані.

"Окремо стоїть питання запровадження єдиного рахунку для сплати податків. На відміну від попередніх пунктів, є шанси, що він буде введений 1 січня 2021 року (але це не точно). Однак, якщо комунікація податкової та Мінфіну щодо РРО була недостатньою і неякісною, то за єдиним рахунком вона практично відсутня. Куди бізнес повинен платити податки з Нового року, і хто відповість за помилки і штрафи?" – написав він.

Ексглава ДПС наголосив, що досі не ухвалено закон про Бюро економічної безпеки, яке має запрацювати з початку наступного року, а також Закон щодо так званої "податкової амністії". Замість цього в парламент подано законопроєкт про зниження ПДВ для окремих видів діяльності, що теж суперечить Меморандуму з МВФ.

"Очевидно, що 4 тижні, що залишилися, вже нічого не змінять, і домашнє завдання Україна з високою ймовірністю не виконає. На жаль, все це означає, що найближчим часом черговий транш від найбільшого фінансового партнера України нам чекати не варто. Не зважаючи на активні спроби керівництва країни переконати громадськість у зворотному", – впевнений ексглава ДПС.

На його думку, відновити втрачену довіру МВФ можна, якщо припинити брехню і замилювання очей, якщо системно і наполегливо працювати відповідно до укладених угод. "МВФ – не благодійна організація і не банкомат. Природно, що від України вимагають реальних реформ, а не їх імітації", – резюмував Верланов.

Сергій Верланов / Facebook
Сергій Верланов / Facebook

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Рожкова і Сологуб оголосили війну НБУ і продовжують експерименти над банківською системою.

Рожкова і Сологуб оголосили війну НБУ і продовжують експерименти над банківською системою.

Печерський районний суд міста Києва залишились без удовольствие иск Дмитра Сологуба до національного банку України про Визнання незаконними та Скасування РІШЕНЬ про! Застосування дісціплінарніх стягнених та відшкодування моральної Шкоди

Обозреватель

#політикаUA 19.01.2021 Юлія Тищенко

#політикаUA 19.01.2021 Юлія Тищенко

Юлія Тищенко, керівник центру суспільних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень

#політикаUA 19.01.2021 Геннадій Рябцев

#політикаUA 19.01.2021 Геннадій Рябцев

Геннадій Рябцев, експерт з енергетичних питань Тема: Тарифна політика

Європейський гандбол у Львові:  «Галичанка» -  «Берестьє».

Європейський гандбол у Львові: «Галичанка» - «Берестьє».

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Європейський гандбол у Львові. В 1/8 Єврокубка Галичанка зустрілася із білоруською "Вікторія-Берестьє". Хто став володарем путівки до чвертьфіналу турніру Підписатися на наш канал

Почему хаос в Вашингтоне – это угроза для Кремля, Теории заговора.

Почему хаос в Вашингтоне – это угроза для Кремля, Теории заговора.

Путинские пропагандисты высмеивали штурм Капитолия и дальнейший политический кризис в США как закат американской демократии. Такие заявления могли породить иллюзию у россиян, что эта страница истории США – яркий пример победы авторитарного строя н...

#політикаUA 19.01.2021 Анатолій Кінах

#політикаUA 19.01.2021 Анатолій Кінах

Анатолій Кінах, президент Українського Союзу промисловців і підприємців Тема: Економічна політика

#політикаUA 19.01.2021 Павло Фролов

#політикаUA 19.01.2021 Павло Фролов

Павло Фролов, народний депутат України Тема: Політична ситуація. Пріоритети роботи парламенту