МВФ висунув Україні суворі вимоги для отримання траншу.

Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду, з якими Україна підписала нову програму співпраці, потрібно буде виконати ряд умов у фіскальній, судової, енергетичної, банківсько-фінансової та медичній сферах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє агентство “Українські новини“.

Як стало відомо раніше, нова програма МВФ загальним обсягом фінансування в 5 млрд доларів розрахована на 18 місяців. Перший транш кредиту складе 1,9 млрд і повністю буде направлений на покриття дефіциту держбюджету.

Другий транш від МВФ очікується в четвертому кварталі 2020 року. Однак поки достовірно невідомий детальний графік надання кредитних коштів і ті умови, які Україна повинна для цього виконати.

Популярні новини зараз

За інформацією агентства, в переліку так званих “структурних маяків” є вимоги до змін в енергетичній, банківсько-фінансової, фіскальної, судової та “антивірусної” (пов’язаної з COVID-19) сферах.

Серед умов з енергетичного напрямку – зміна статуту НАК “Нафтогаз України” відповідно нормами Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Крім того, необхідно буде в нових договорах на надання комунальних послуг спростити процедуру зміни постачальників газу.

В судовій сфері Верховній Раді потрібно буде змінити процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

Необхідно до осені розробити механізм, який дозволить з 2021 року Державній податковій службі та Державній митній службі працювати як єдиним юридичним особам.

Національному банку вже до літа необхідно затвердити план роботи з проблемними активами держбанків. Крім того, потрібно буде посилити процедуру врегулювання та ліквідації заборгованості пов’язаних осіб. Для цього Верховній Раді потрібно буде внести зміни в закони про Фонд гарантування вкладів і змінити закон про банки і банківську діяльність в частині структури капіталу банків і вимог до капіталу.

У сфері протидії коронавирусной інфекції в Україні навесні 2021 року потрібно буде провести аудит коштів держбюджету, які були витрачені на боротьбу з COVID-19.

На думку експертів, всі ці вимоги можна виконати без особливих проблем.

Нагадуємо, Міжнародний валютний фонд і уряд України попередньо погодили нову кредитну програму співпраці у форматі stand-by на суму 5 млрд доларів терміном на 18 місяців. Найближчим часом її має затвердити Рада директорів МВФ.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення виділити Грузії транш на суму 200 мільйонів доларів для підтримки економіки, яка постраждала від коронавірусу.

Новини по темі

В Україні розвернеться курс долара: аналітики озвучили нову вартість.

Як зміниться курс долара в Україні

2 1

Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня — рішення НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня 2020 року збільшить тариф НЕК Укренерго на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

2 1

Ціна на електроенергію зросте з 1 серпня — рішення НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) з 1 серпня 2020 року збільшить тариф НЕК Укренерго на передачу електроенергії на 54,6% - з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

1

Владимир Завгородний: Стратегический экспорт соли

Однажды три олигарха ловили рыбу на берегу Днепра за шестиметровым забором. Забросил олигарх Ахметов невод, вытащил — а там бутылка, а в ней джин. Он обещал исполнить одно желание олигарха Ахметова, и тот, как в сказке, пожелал такую мельницу, кот...

1 2

З 1 серпня зростуть ціни на електроенергію

Тарифі підвищили, аби у компанії з'явилися гроші на погашення заборгованості

2 15

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie