Чим зайнятися під час карантину. ZN.UA зібрало всі варіанти (видео)

Онлайн-уроки, вистави та екскурсії в музеях, - все це можна подивитися, перебуваючи вдома.

12 березня в Україні ввели карантин, який попередньо повинен був тривати до 3 квітня. Але на засіданні Кабміну 25 березня було прийнято рішення продовжити його до 24 квітня, тобто, залишатися вдома потрібно ще мінімум місяць.

Найнагальніше питанняе періоду вимушеної ізоляції – що робити і чим зайняти себе та дітей. ZN.UA зібрало доступні онлайн курси, лекції, екскурсії, вистави, які допоможуть скрасити вечора (або цілі дні) вдома. Якщо все це вже переглянуте або не доставляє задоволення, у нас є пропозиції, чим ще можна зайнятися, щоб не померти від нудьги.

Для дітей

Оксана Онищенко для ZN.UA зібрала корисні посилання, які стануть у нагоді під час карантину і батькам, і вчителям.

Підготовка до ЗНО з усіх шкільних предметів — мови, історії, математики, фізики, хімії та інших:

Перші масові онлайн-курси Рrometheus

Студія онлайн освіти ЕdEra.

ILearn

Навчальні курси і відеоуроки

Khan Academy - уроки з всесвітньої історії, природничих наук, мистецтва, математики. Українською мовою тут.

Проект DESK — відеолекції з природничих наук та математики для 5-11 класів.

Ютуб-канал ТопШкола — онлайн-уроки з математики та фізики для 5-11 класів.

Канал "Рада" і YouTube канал Міністерства освіти і науки України починають трансляцію лекцій з української мови і літератури, біології, математики, історії України. Однак поки ті уроки допомагають старшокласникам підготуватися до ЗНО.

Інтерактивні завдання та навчальні ігри

Портал Learneng.ua, на котрому є інтерактивні вправи та завдання з усіх предметів і всіх тем шкільної програми, починаючи з перших класів. Однак за деякі доведеться заплатити.

Платформи для вивчення математики: Matific.com (в 1-6 класах) і Vchy.com (у початковій школі).

"Розумники" – портал, на якому розміщені інтерактивні завдання з мови та математики для учнів початкової школи. Завдання з ресурсу можна скачати на планшет, а потім виконувати їх офлайн. На період карантину відкрито безкоштовний доступ до всіх завдань.

Можливості "домашки"

Ці кілька платформ, допоможуть вчителям налагодити комунікацію з учнями. Зокрема, педагоги зможуть перевіряти виконані завдання і продукувати свої.

ClassDojo — у кожного учня є сторінка, на якій накопичуються зроблені ним завдання. Вчитель може завантажити завдання, прокоментувати, як його виконувати, і навіть вказати, в якій формі треба надіслати відповідь: фото сторінки зошита, малюнок, відео (розповісти вірш, переказати текст або висловити думку з якогось питання), а також поставити оцінку.

Google Classroom - дозволяє не тільки спілкуватися з учнями, але і створювати свої власні завдання, прикріплювати мультимедійний контент, спільно працювати над документами.

Classtime — як і в Google Classroom, тут можна створювати завдання (зокрема й інтерактивні) і тести.

Minecraft

Свій внесок в освіту дітей під час карантину вирішила зробити і компанія Microsoft. У грі Minecraft з'явилася нова освітня категорія, контент якої до 30 червня доступний безкоштовно.

"Ми також включили десять світів з нашої спільноти творців Marketplace! Ви можете досліджувати відновлювану енергію, морську біологію, історію Греції і багато іншого! Світи включають плани уроків, творче лист, складні завдання і хитрі головоломки", – заявили в Microsoft.

Освітній контент Mincraft доступний з посиланням.

Економіка

Доступ до лекцій, курсів і текстів відкрила Київська школа економіки (KSE). Курси присвячені різним економічним процесам і допоможуть сформувати уявлення про них.

Курси і лекції

Чому найбільший у світі аеропорт вже давно не працює? Що таке "білий слон"? Чому діаманти дорожчі за воду? Про це та інше – в курсі "Чому "трампи" перемагають або проблема медіанного виборця" від Максима Обрізана Ph.D., професора KSE.

Як працюють ринки: попит, пропозиція, аналіз конкуренції. Як встановлюються ціни і чому на це впливають споживачі- від Олени Бєсєдіної, Ph.D, професора KSE.

Раціонально є "від пуза" в Баффет-ресторані, і як визначити ціну на вхід для максимізації прибутку? Про це - укурсі"Економічна поведінка споживача: переваги та бюджетні обмеження" від Ольги Купець, Ph.D., професора KSE.

Як ціни залежать від продажів - у курсі "Аналіз попиту: еластичність та продажу" від Олесі Верченко, Ph.D., академічного директора KSE.

Картина світу очима макроекономіста або де в світі краще жити - від Олесі Верченко.

Що роблять наші сусіди для того, щоб ми працювали саме у них?Або коли поляки приїдуть на заробітки в Україну - від Сергія Кіяшка, Ph.D., професора KSE.

Чи справді інфляція робить нас біднішими, і як зробити долар по вісім, розповідає Олеся Верченко.

Чи потрібен вашій компанії проєктний менеджмент? Як перейти від гасіння "пожежі" до впорядкованої і систематизованої роботи? У матеріаліСергія Гвоздьова, к. е. н., МВА, професора, викладача програм департаменту бізнес-освіти KSE.

Як писати про економіку без помилок, в чому сенс основних макроекономічних показників і, як українські політики маніпулюють статистикою? Онлайн-курс від Centre for Excellence in Economic Journalism at Kyiv School of Economics.

Фактчек вкрай важливий у період глобальної кризи. Як відрізняти правду від брехні - в курсі від VoxCheck і EdEra.

Пояснення про все на світі у відео від VoxUkraine

Тексти

Чому боротьба з корупцією в Україні триває так повільно? Чому церкви платять менше податків і на що впливає конкуренція церков за парафіян? Як пов'язані форма правління і виборча система і чи впливають вони на економіку? Про це – у спецпроекті KSE "Економіка на пальцях".

Чому держгарантії для Укравтодору - це погано? Що там з держборгом? Скільки буде коштувати бюджету "президентська" доплата пенсіонерам? Про це - в Telegram-каналі Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління при KSE.

Актуальна і перевірена інформація про коронавірус - у спецпроекті від VoxUkraine.

Добірка книг-бестселерів від провідних економістів світу від Vox Ukraine.

Психологія

Курси з психології від сайту Family tree доступні до 29 березня безкоштовно.

Курс Людмили Петрановської "Точка кипіння" - для тих, хто у важкій ситуації хоче бути з партнером не по різні сторони барикад, а за столом переговорів.

Курс про тривожності "Під диваном нікого 2.0" від сімейного психотерапевта Марини Травкової.

Відкритий діалог з Людмилою Петрановською про те, чому іноді так складно пережити без сварок час довгих свят, період карантинів, навіть якщо ви один одного кохаєте.

Постановки світових театрів

Архівні записи балетів і опер Wiener Staatsoper (Відень) доступні онлайн на потоковій платформі www.staatsoperlive.com. Безкоштовні трансляції будуть починатися о 19:00 за віденським часом (20:00 за Києвом) і залишатися в вільному доступі протягом наступних 24 годин.

Для завантаження трансляцій потрібно зареєструватися на сайті як новий користувач, або увійти в свій аккаунт. Подивитися програму показів можна за посиланням: https://www.staatsoperlive.com/calendar.

Шість вистав Bayerische Staatsoper (Мюхен) доступні на staatsoper.tv, в тому числі три нові постановки: "Снігова Королева", "Юдиф" і "7 смертей Марії Каллас". Тут також можна подивитися і послухати репертуар театру протягом 30 днів.

Паралельно трансляції будуть доступні на стримінговому сервісі BR-KLASSIK Concert і в радіоефірі на сайті staatsoper.de.

Подивитися трансляцію можна буде з 16 березня по 19 червня, вони будуть починати в 18:00-19:30 за мюнхенським часом (19:00-20:30 за Києвом).

Подивитися розклад найближчих вистав і концертів можна за посиланням: https://www.staatsoper.de/opernfestspiele.html.

Дивитися онлайн-трансляції вистав Staatsoper Berlin (Берлін) можна на каналі rbb24, розклад вистав оновлюється в режимі реального часу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Експозиції світових музеїв

Галерея Уффіці

Музеї Італії закриті мінімум до квітня, але Галерею Уффіці можна відвідати онлайн завдяки Google Maps. Галерея розташовується в палаці у Флоренції, який був побудований в 1560-1581 роках, це один з найважливіших музеїв європейського образотворчого мистецтва, особливої уваги заслуговує колекція італійського мистецтва епохи Відродження.

Тейт Модерн

Лондонський музей відомий завдяки колекції модерного та сучасного мистецтва, починаючи з 1900-х років і до теперішнього часу. З 2000 років галерея розташовується в будівлі колишньої електростанції Бенксайд на березі Темзи.

Музей д'Орсе

Музей розташовується в будівлі колишнього залізничного вокзалу на лівому березі Сени в Парижі. Незважаючи на те, що він також закритий через коронавірус, онлайн можна побачити деяку частину його колекції. Більша частина – французьке мистецтво ХІХ-ХХ століть.

Державний музей (Рейксмузей, Нідерланди)

Музей в Амстердамі містить найбільшу колекцію робіт голландських майстрів, наприклад Рембрандта і Вермеєра. У 2019 році його відвідали близько трьох мільйонів осіб, але це потрапити туди можна і онлайн.

Національний музей антропології (Мексика)

Національний музей антропології – один з найбільших і найбільш відвідуваних у країні. Він відомий колекцією артефактів доколумбової епохи, які були знайдені на території сучасної Мексики, так і на територіях, які зараз належать США.

Музей Афінського Акрополя

Незважаючи на те, що музей досить молодий, йому трохи більше 10 років, він славиться колекцією археологічних знахідок, які датуються періодом до п'яти тисяч років тому.

Лувр

Один з найвідоміших музеїв Франції і світу відкрив онлайн-тури по декількох своїх найбільш відвідуваних експозицій. Побачити збори мистецтва "наживо" поки не можна, а от онлайн – у будь-який час.

Британський музей

Музей пропонує відвідувачам значну онлайн-колекцію і віртуальні екскурсії експозицією на офіційному каналі в YouTube.

Музей Соломона Гутгенхайма (Нью-Йорк)

Побачити деякі унікальні колекції і експонати, не виходячи з дому, можна на сайті музею. В онлайн-колекції - близько 1700 творів 625 художників з усіх куточків світу. Ці твори сучасного мистецтва представлені в основній експозиції та виставки музею.

Музеї України

Не відстають від своїх іноземних колег і українські музеї, деякі з яких пропонують онлайн-тури своїми приміщеннями або знайомство з окремими експозиціями.

Національний музей Ханенків (Київ)

Музей можна "відвідати" за допомогою віртуальної прогулянки експозицією історичного будинку Ханенків та історичного будинку Сахновських. Доступні також фото всієї колекції з докладним описом експоната і коментарями від куратора.

Музей західного та східного мистецтва (Одеса)

Один з найбільших художніх музеїв України. Його колекція вважається одним з найкращих зібрань зарубіжного мистецтва.

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького та філії

Музей є однією з найвизначніших в Україні скарбниць національної культури. Був заснований у 1905 році митрополитом Андрієм Шептицьким як приватний, а в 1913 – переданий у дар українському народові.

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Українське мистецтво ХХ ст. НМЛ ім. Андрея Шептицького

Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької

Музей Леопольда Левицького

Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського

Музей Івана Труша

Дніпровський художній музей

Музей був відкритий у 1914 році. На даний момент у його колекції налічується близько дев'яти тисяч творів живопису, графіки, скульптури та предметів декоративно-ужиткового мистецтва XVI-XXI століть.

Національний художній музей України (Київ)

Один з найбільших і найстаріших музеїв в Україні, був заснований ще у ХІХ столітті як перший загальнодоступний музей в Києві. Музейні фонди налічують близько 40 тисяч експонатів. Має унікальну колекцію творів українського живопису, скульптури та іконопису ХІІ-ХХ століть.

Харківський художній музей

Історія музею почалася у 1805 році, коли Харківський університет придбав 2477 графічних аркушів західноєвропейських майстрів. У цю колекцію входили твори видатних художників XVI-XVIII століть. На даний момент фонди музею містять близько 25 тисяч експонатів західноєвропейського, українського, російського живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва XV-XXI століть.

"Живі" розваги

Для тих, кому хочеться провести час, спілкуючись з іншими людьми, в мережі з'явилися онлайн-бар і онлайн-клуб.

Онлайн-клуб United We Stream з'явився після того, як на карантин пішли заклади Берліна. Щоб зберегти унікальну культуру, а також підтримати співробітників і відвідувачів, у мережі з'явився онлайн-проєкт. На платформі транслюють живі виступи діджеїв і артистів. Крім того, клуб також розглядається як платформа для дискусій, презентацій, показів фільмів про клубну культуру Берліна.

Онлайн-бар дозволяє поспілкуватися з друзями або незнайомцями, не виходячи з дому. Він отримав назву Stay The Fuck Home Bar і доступний за посиланням. У барі передбачена головна кімната, яка вміщує до 12 відвідувачів та кімнати поменше. Відвідувачі можуть спілкуватися як з незнайомцями, так і з друзями.

Читайте також: В Україні скасують випускні іспити в 4 і 9 класах, але не ЗНО

Що ще можна робити під час карантину

Для тих, хто вже встиг відвідати всі екскурсії, послухав всі лекції, зробив уроки з дітьми (може навіть чужими) залишається не так багато варіантів для розваг, але вони є.

Наприклад, зобразити лампу Pixar

А ще можна "з'їсти" машини, які проїжджають повз вікна (якщо вони проїжджають, звичайно)

Буде не тільки весело, але й корисно навчитися мити руки зі спецефектами

Можна навчити собаку грати електронну музику (може бути, можна і кішку, поки невідомо)

Ми впевнені, що варіантів того, що ще можна зробити вдома, маса, знадобиться лише трохи креативу і прагнення добре провести час з близькими (або на самоті). Залишайтеся здоровими і дотримуйтеся простих правил, які можуть зберегти життя.

Новини по темі

Фільм Олега Сенцова «Носоріг» підтримав Польський кіноінститут.

Початок зйомок заплановано на вересень 2020 року.

1

Disney назвала нові дати виходу «Мулан» і «Чорної вдови» (видео).

Вихід "Круїзу по джунглях" відклали на рік. (видео)

1

Карантин творчості не завада: як українські музиканти організували свою діяльність в умовах пандемії (Відео).

Тему коронавірусу в музичній творчості не забувають й українці

1

Український гурт вразив кліпом про народне вбрання

Яскраві образи української жінки у вбранні початку XX ст. втілила солістка українського рок-гурту "Онейроїд" в новому кліпі до пісні "Забобони"Музиканти розповіли Gazeta.ua про творчий задум та роботу над кліпом.Головна персона відео - солістка гу...

2 49

«Вона була хороша, метка, проворна, цікава, доброзичлива, щира» - 4 квітня народилася співачка Квітка Цісик.

4 квітня 1953 року народилася Квітка Цісик американська співачка українського походження, виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень."Коли я у машині почув "Черемшину" у вик...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie