ТОП-5 помилок при декларуванні податку на прибуток

У податковій під час камеральних перевірок часто виявляють порушення, допущені платниками податків при подачі декларації з податку на прибуток за 2020 рік.

Про це розповіли фахівці Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками.

ТОП — помилок при заповненні декларації з податку на прибуток:

Помилка 1. Платники податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією не подали фінансову звітність.

Згідно із законодавством, платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність. Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.

Помилка 2. Платники податку на прибуток разом з податковою декларацією за 2020 рік подали фінансову звітність не в повному обсязі, а саме відсутність «Приміток до річної фінансової звітності» (форма № 5).

Помилка 3. Показники, що відображені в декларації в розділі «Дохід від будь-якої діяльності» та «Фінансовий результат до оподаткування» (прибуток або збиток), не відповідають показникам, які відображені у фінансовій звітності.

Читайте також: Як подати уточнюючу податкову декларацію про майновий стан і доходи

За правилами бухгалтерського обліку дані р.1 «Дохід від будь-якої діяльності» декларації повинні відповідати сумі р. 2000, 2120, 2200, 2220, 2240 Звіту про фінансовий результат (форма «№ 2). Дані р.2 «Фінансовий результат до оподаткування» декларації повинні відповідати даним р.2290 (у разі отримання прибутку) або р. 2295 (у разі отримання збитку) Звіту про фінансовий результат (форма «№ 2).

Помилка 4. При подачі декларації з податку на прибуток платниками не подано додатки до декларації, а саме додаток ПН «Розрахунок (звіт) податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, додаток ПП «Інформація про суми податкових пільг», додаток ЗП «Зменшення нарахованої суми податку».

Помилка 5. Відображення показників за 2020 рік без врахування даних попередніх звітних періодів, тобто не наростаючим підсумком).

Відповідно до п. 137.4 ст. 137 ПКУ Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Не перенесення даних попередніх звітних періодів призводить до завищення або заниження нарахувань.

До речі, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував появу на порталі і в додатку «Дія» нової послуги для українських підприємців. Незабаром ФОП и зможуть сплатити податки і подати декларацію через «Дію».

Читайте важливі новини та поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
У справі АЗС Glusco арештовані корпоративні права 28 компаній – ДФС.

У справі АЗС Glusco арештовані корпоративні права 28 компаній – ДФС.

Суд наклав арешт на корпоративні права 28 компаній, у власності яких, зокрема, перебувають АЗС Glusco на суму понад 700 млн грн – вони ухилялися від податків і хотіли передати права інших особам для уникнення відповідальності.

Finance.UA

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг першого заступника Голови депутатської фракції Політичної Партії "СЛУГА НАРОДУ" Олександра Корнієнка

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

Збірна України втретє бере участь в чемпіонаті Європи з футболу. Попередні рази нам не вдавалося вийти з групи. Зараз вболівальники переконані, що Україна покаже найкращий результат і таки потрапить як мінімум до 1/8 фіналу. Чим вони пояснюють так...

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг голови депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС" Ярослава Железняка

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...