Склад КСУ: громадські організації запропонували новий метод обрання суддів КСУ.

До закону «Про Конституційний Суд України» потрібно внести зміни, згідно з якими формувати склад Конституційного Суду можна буде за допомогою кваліфікаційної комісії, до якої входитимуть судді КС у відставці та міжнародні експерти.

Про це говорили під час пресконференції в «Укрінформі».

Учасниками пресконференції були голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, член правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко, адвокаційний менеджер Фундації DEJURE Степан Берко, координаторка проєктів ВГО «Автомайдан» Катерина Бутко і експертка Центру протидії корупції Галина Чижик.

«Є три суб’єкти призначення суддів Конституційного Суду – це Президент, парламент і З’їзд суддів. Вони цю конкурсну процедуру здійснюють самостійно. Ми пропонуємо створити єдину спеціальну кваліфікаційну комісію, яка буде здійснювати перевірку всіх кандидатів, формувати список кандидатів, з яких суб’єкти призначення зможуть вибирати достойних і призначати суддями Конституційного Суду», – сказав Берко.

Так, передбачається, що комісія має складатися з 9 членів. Четверо з них номінуватимуть міжнародні організації, які сприяють Україні у побудові верховенства права і допомагають боротися з корупцією. Ще п’ятеро – збори суддів у відставці першого складу Конституційного Суду, який був сформований у 1996 році.

Представники громадських організацій, вважають, що саме перший склад КС складався з «поважних і шанованих правників», які «не заплямували себе незрозумілими рішеннями», а тому вони підходять для відбору нових суддів.

Комісія має розробити критерії, за якими призначатимуться судді КС. А кандидат, якого відбере комісія, потрапить до списку, який у подальшому пропонуватиметься Президенту, парламенту і З’їзду суддів для обрання своїх представників до КС.

«Після закінчення цього п’ятирічного строку кандидат, якого не призначили, знову зможе взяти участь у конкурсі. Ми пропонуємо, щоб ця комісія проводила конкурси щороку і таким чином оновлювала список достойними кандидатами», – додав адвокаційний менеджер Фундації DEJURE.

Голова правління ЦППР додав, що у законі «Про Конституційний Суд України» необхідно конкретизувати положення, у яких йдеться, що судді не мають права виходити за межі конституційного подання і ухвалювати рішення в умовах конфлікту інтересів.

Патріот Донбасу

«Патріот Донбасу» - новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Новини по темі
Ставки акцизу на тютюн для нагріву необхідно невідкладно переглянути. роботодавців.

Ставки акцизу на тютюн для нагріву необхідно невідкладно переглянути. роботодавців.

Федерація роботодавців неодноразово звертала увагу Уряду, парламенту на можливі негативні наслідки для економіки та державного бюджету від прийняття Закону України № 466, який отримав назву "закон про податковий терор".

Цензор.НЕТ

Гріхи  «змити»  не вийде: в ПЦУ заявили, що масові хрещенські купання не є давньою українською традицією.

Гріхи «змити» не вийде: в ПЦУ заявили, що масові хрещенські купання не є давньою українською традицією.

В ПЦУ зазначили, що останнім часом активізується мода на масові пірнання в ополонку, але у нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було.

УНІАН

Путін  «заборонив»  скаржитись на погане життя та інші зашкварні новини Росії.

Путін «заборонив» скаржитись на погане життя та інші зашкварні новини Росії.

Росіянам не можна "діставати" Путіна своїми скаргами на поганий рівень життя. Росія ж процвітає і її економіка просто таки б’є усі рекорди! Пенсійний фонд РФ запускає масштабну піар-компанію, щоб довести, що пенсіонери можуть собі дозволити навіть...

1 1

Позачергове засідання уряду на якому розглядають питання встановлення ТАРИФУ НА ГАЗ.

Позачергове засідання уряду на якому розглядають питання встановлення ТАРИФУ НА ГАЗ.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Купатися чи ні на Водохреща: яка позиція українських церков та що кажуть лікарі.

Купатися чи ні на Водохреща: яка позиція українських церков та що кажуть лікарі.

Купатися чи не купатися. Питання ці для тих християн, які живуть за юліанським календарем, стають особливо актуальні напередодні Водохреща - 19 січня. Бо якщо моржувальники-практики лише дбають про свій імунітет, то деякі миряни вірять, якщо пірну...

Как в «ЛНР» и «ДНР» начался 2021? - Донбасc Реалии

Как в «ЛНР» и «ДНР» начался 2021? - Донбасc Реалии

В Донецке и Луганске после праздников вернули комендантский час. К тому же боевики придумали очередные новые правила для людей на захваченных территориях. А вот жестких ограничений, связанных с коронавирусом, на оккупированном Донбассе нет. Подкон...

Про головне за 10: Підготовка до інавгурації Байдена у США.

Про головне за 10: Підготовка до інавгурації Байдена у США.

У випуску "Про головне" за 18 січня станом на 10:00 – у Вашингтоні навколо Капітолію та Білого дому посилюють охорону до інавгурації новобраного президента США Джо Байдена. Церемонія відбудеться вже у середу 20 січня. 24 Канал онлайн – 24 Канал у ...

У Львові біля стін  обласної адміністрації пікетують проти підвищення тарифів на газ.

У Львові біля стін обласної адміністрації пікетують проти підвищення тарифів на газ.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал