Звільнені з НБУ співробітники отримали 300 млн: які компенсації платять.

З НБУ з липня 2020-го звільнилося 93 співробітника. Кожен з них в середньому отримав компенсацію в розмірі 140 тис. грн. Всього з 2014-го виплати звільненим співробітникам обійшлися Нацбанку в 300 млн грн.

Про це виданню ЕП розповіли в НБУ у відповідь на запит. В цілому з 2014 року з регулятора звільнили 6300 працівників. Зараз в Нацбанку працює 4864 людини. Варто відзначити, що після того, як главою НБУ став Кирило Шевченко, регулятор покинуло всього 93 співробітники.

Між працівниками НБУ і їх роботодавцем існує Колективний договір, який передбачає виплату компенсацій при звільненні. "Працівники можуть отримати ці виплати, якщо одночасно співпали три фактори: посади працівників підлягають скороченню, їм не запропоновано іншу роботу і працівники подали заяви про звільнення за угодою сторін", – пояснили в НБУ.

Частина співробітників (приблизно 1% від загального числа) оскаржило своє звільнення в суді. З 2015-го вони отримали виплату (з урахуванням компенсації неотриманого зарплати через незаконне звільнення) в розмірі 10,65 млн грн. Витрати на десятку найбільших компенсацій склали 6,4 млн.

Відзначимо, раніше глава НБУ Кирило Шевченко заявляв, що останні звільнення в НБУ із заявами в ЗМІ – спроба натиснути на регулятора. Про деякі рішеннях покинути стіни Нацбанку глава відомства дізнався з публікацій в засобах масової інформації, а не від самих співробітників.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що у нього немає впливу на главу НБУ Кирила Шевченка. При цьому він задоволений його роботою, бо після призначення в Україні знизилися ставки по кредитах.

Верховна Рада України 16 липня 2020-го призначив на посаду глави НБУ Кирила Шевченка, який очолював державний Укргазбанк.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше президент України Володимир Зеленський пообіцяв "дотиснути" банки для зниження ставок по кредитах в гривні до 5-6%.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

Юлія Левченко на Олімпіаді-2020: які шанси отримати перемогу.

23-річна Юлія Левченко має шанси вибороти перемогу на Олімпіаді-2020 для збірної у стрибках у висотку. За свою кар’єру на міжнародній арені легкоатлетка тричі була золотою призеркою, двічі срібною та бронзовою. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 2...

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Олімпійська надія України: чи встановить Ярослава Магучіх рекорд та виграє золоту медаль.

Збірна України поки без золотих медалей на Олімпіаді-2020. Однією з тих, хто може поповнити нашу скарбничку золотою нагородою, є стрибунка у висоту Ярослава Магучіх. Окрім золотої медалі, вона може встановити світовий рекорд. Читати на сайті:

1

Україна здобула вже 6 медалей на Олімпіаді у Токіо

Україна здобула вже 6 медалей на Олімпіаді у Токіо

Українська скарбничка олімпійських медалей поповнюється. Плавець Михайло Романчук приніс Україні перше срібло в Токіо. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Вчені очікують новий небезпечний штам COVID-19

Вчені очікують новий небезпечний штам COVID-19

Вчені очікують на небезпечний штам коронавірусу – недуг, який призводить до смерті у 35 випадках зі 100. Британські дослідники розробили можливі сценарії розвитку мутацій хвороби. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у...

Новиняки про рибиняки, модний треш у Раді та битва сатириків -​@Процишин Офіційний  у Легко-шоу №3.

Новиняки про рибиняки, модний треш у Раді та битва сатириків -​@Процишин Офіційний у Легко-шоу №3.

Друзі та подруги, вітаємо вас на другому випуску Легко-шоу! Сьогодні в нашому літньому (для когось, можливо, – передвіпустковому меню) – жодного Киви або Тищенка, хіба трохи Мендель. Замість них поговоримо про рибалку й закуску, а Марина Данилюк-Я...

Гривня зміцнилася: Фурса спрогнозував курс валют

Гривня зміцнилася: Фурса спрогнозував курс валют

Українська гривня зміцнює свої позиції на валютному ринку. Цьому сприяє значне покращення платіжного балансу, яке стало можливим на фоні сприятливих фінансових умов. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter...

1