Ростилсав Семків: Слід радикально змінити способи, в які держава фінансує культуру,.

“У цьогорічній фестивальній фокус-темі є вісім подій. Круглий стіл « Оптимісти, скептики й раціоналісти: чому українцям складно бути здоровими?» — розмова Дарки Озерної, Оксани Мороз, на якій головуватиме Андрій MedGoblin — відомий блогер, що займається питаннями здоров’я. Це розмова довкола дисбалансу, що стосується ситуації з пандемією, з реакцією нашої медичної системи на неї, з уявленнями українців про медицину, довіри до неї, лікування та самолікування”, - розповідає Ростислав Семків.

Також на Арсеналі порушуватиметься тема Білорусі, зокрема презентуватимуться декілька книг, перекладених з білоруської. Це антологія у видавництві “Лютої справи” Володимира Орлова у перекладі Олександра Ірванця. У цьому контексі важливим буде обговорення кількома білоруськими авторами, зокрема Андрея Хадановіча, Альгерда Бахарєвіча, Юлі Цімафєєвої та інших, книжки з інтерв’ю, організованих Українським ПЕН-центром.

Читайте також: Сентиментальні буквоїди та пргаматичні єдинороги

“Це надзвичайно цікава й важлива подія. Ще одна суголосна розмова — «30 років незалежності. Ресурс оптимізму» — public talk правозахисників, які вивчають український дисидентський рух 1960-х років. Як поєднані ці дві події?” - ділиться куратор.

На фестивалі фокус-темою Арсеналу є «Оптимісти скептики». Ростислав Семків пояснює, що обрали саме таке формулювання через бажання протиставити оптимістам “не однозначних песимістів, переконаних, що все буде погано, а скептиків, тобто тих, хто до всіх новацій, планів чи перспектив ставиться обережно. Фактично, це протиставлення бадьорих і обережних”.

Читайте також: Ключ до сталого розвитку

Куратор пояснює, що саме скептицизм спонукатиме до змін і рухатиме книжкову індустрію в Україні. “Треба змінити спосіб розмови про книжки в межах спільноти, про пропагування книжок і про шкільний курс з літератури. Слід радикально змінити способи, в які держава фінансує культуру, взявши до уваги здобутки, які ми вже мали, починаючи від 2014–2015 років. Тобто це радше прогноз революції, сподівання, що в державі, в її елітах таки достатньо здорових сил, які дослухаються до голосу розуму. Тоді справи почнуть вирівнюватися й у нас з’явиться надія всіх оптимістів на магічне слово “прогрес”.

Ростислав Семків також проводить паралель із українською інтелігенцією та громадськими діячами та їхньою діяльністю 1960-х років. Пропагування ідей усвідомлення нації, відчуття тотожності з українським постійно супроводжував скептицизм, - “Стуса, Чорновола, Сверстюка, Горську, які виступали, вважали мало не міськими божевільними. Їм казали: «Та чого ви хочете? Яке українство? Усе нормально, попереду світле майбутнє. Живіть, радійте, які там проблеми?». Те саме можна було говорити й про Білорусь ще півтора-два роки тому”.

Український тиждень

«Тиждень» - новини в Україні, економіка, політика, культура, новини в світі, об'єктивно та ексклюзивно про головні події в Україні та світі, Тиждень.ua

https://tyzhden.ua/

Новини по темі
Хомчак відзвітував про виконані завдання.

Хомчак відзвітував про виконані завдання.

Колишній головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак перерахував виконані завдання, які ставив для себе і відомства після призначення на цю посаду.

Цензор.НЕТ

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від  «ЄС»  завітали в МОЗ: що з того вийшло

Медикам Харківщини не виплачують зарплати. Депутати від «ЄС» завітали в МОЗ: що з того вийшло

Упродовж тижня медикам Валківської лікарні, що на Харківщині, виплатять заборгованість. Посприяти цьому пообіцяли у Мінохорони здоров’я. Три місяці персонал районної лікарні не отримував ані зарплат, ані надбавок за лікування хворих на коронавірус...

1 21

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Звільнення Хомчака пов'язане з тим, що Тарана призначав Єрмак, – Бутусов.

Володимир Зеленський ухвалив рішення звільнити головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. На такі дії президента міг вплинути керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Читати на сайті:

1 157

Колечко

Колечко

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Казаський сценарій: Лукашенко змінює конституцію Білорусі та послаблює роль президента.

Соратники самопроголошеного президента Олександра Лукашенка оприлюднили проєкт змін до конституції Білорусі. Нововведення дивують послабленням ролі президента і передачею частини його повноважень іншим гілкам влади. Читати на сайті:

1

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Прокляття прапороносців подолано, допінг, перемога Ганни Лисенко.

Маємо ще одну бронзову медаль у скарбничці України. А також Олімпійського рекордсмена. Розлогіше про здобутки української збірної на Олімпійських іграх - у розповіді Леоніда Веселкова. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансл...

1 1

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині: одна людина загинула.

Вибух на хімічному заводі в Німеччині. Щонайменше одна людина загинула та 16 постраждали. Четверо - зникли безвісти. Трагедія сталася в німецькому місті Леверкузен. Про імовірні причини вибуху та їх наслідки розповість Мирослава Танська. Підпишіть...

1 50