Офіс президента опублікував комюніке Нормандського саміту – повний текст.

Офіс президента опублікував комюніке паризького саміту. Далі вашій увазі – повний текст документу, опублікований на сайті Офісу президента.

"Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи Нормандського формату, держави – члени якого прихильні до їхньої повної імплементації.

Вони наголошують на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків.

На цій основі вони вирішили таке:

  1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони віддані повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу "всіх на всіх", починаючи з "усіх встановлених на всіх встановлених", при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною сприяти зниженню напруженості та просуванню миру, стабільності та безпеки з використанням усіх можливостей мандату (від 21 березня 2014 року) та користуватися безпечним і надійним допуском по всій території України з метою повного виконання свого мандату.

  1. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

  1. Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів".

Новини по темі

Під Харковом сталася авіактастрофа. Більшість загиблих - курсанти

Загинув 21 курсант та 7 офіцерів

1

Мера Умані зняли з виборів: двох двійників зареєстрували.

Сьогодні було зареєстровано 12 кандидатів на посаду міського голови м. Умані

Зеленський відреагував на авіакатастрофу під Чугуєвом.

Зеленський доручив терміново створити урядову комісію для розслідування всіх обставин та причин трагедії

3

Тимошенко про COVID-19: Коли задихаєшся, не знаєш, чим це закінчиться через 5 або 10 хвилин.

Юлія Тимошенко, яка перехворіла коронавірусом, розповіла, як переосмислила життя і політику, і закликала всіх носити маски.

1

МОН пропонує для обговорення громади проєкт стратегії розвитку вищої освіти.

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки, підготовлений на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського «Про вдосконалення вищої освіти ...

2

Росія залякує захопленням дамби Північно-Кримського каналу - РНБО.

Росія здатна захопити частину Північно-Кримського каналу від Каховки до Каланчака, але головною проблемою є стан каналу

3 7

Настоящая роль Фокина: дедушкины способности и норов явно недооценили.

Кравчук, быстро смекнувший, к чему дело идет, объявил, что не имеет к назначению Фокина в состав украинской делегации в ТКГ никакого отношения

2

Кумівство у «Слузі народу» – що про це думають депутати президентської фракції – сюжет (Відео).

Раніше Зеленський публічно обіцяв, що в його команді кумівства не буде

«Я не можу про це гарантовано сказати» : «слуга» Шуляк відповіла на запитання про коаліцію з ОПЗЖ у місцевих радах (Відео).

У "Слуги народу" є місяць, аби зробити все можливе, щоб не довелось вступати в коаліцію з ОПЗЖ, зазначила Шуляк

2

Рада заборонила депутатам брати родичів у помічники .

Верховна Рада ухвалила 17 вересня в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб». Ініціатори законопроекту: Вікторія Сюмар, Ірина Фріз та Ірина Геращенко. Законопроект більше ро...

1 6

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie