Німці засуджують дії РФ в Україні, але проти посилення НАТО на сході.

Абсолютна більшість німців - 73 відсотки - заявили, що "засуджують дії Росії в українському конфлікті в Криму" (саме так авори опитування сформулювали запитання). Понад половина твердо відповідають на запитання, 18 відсотків радше згодні. Лише 8 відсотків опитаних дали негативну відповідь. Цікаво, що на заході Німеччини засудження дій Росії є вищим, ніж на території колишньої НДР - 77 проти 58 відсотків. Це випливає із результатів опитування соціологічної служби Infratest dimap на замовлення фонду імені Конрада Аденауера (Konrad-Adenauer-Stiftung), близького до правлячої партії ХДС. Опитування провели в середині січня, його результати були оприлюднені у середу, 13 жовтня. В ході дослідження телефоном було опитано 1003 респонденти, що мають право голосу, старше 18 років.

Загалом ставлення до російської агресії в Україні відрізняється й у залежності від партійних симпатій опитаних. Так найбільше противників російської політики в українському конфлікті серед прихильників Зелених (84 відсотки) та Лібералів (78 відсотків). Найменшу незгоду з діями Росії виказують прихильники правопопулістської Альтернативи для Німеччини (АдН) - (35 відсотків) та Лівої партії - (63 відсотки).

Водночас, за сильну військову присутність на східному фланзі НАТО на кордоні з Росією виступає менше третини опитаних (26 відсотків), а 44 відсотки - проти. Хоча і у цьому питанні проглядаються регіональні відмінності - на заході ФРН за сильну військову присутність виступають 29 відсотків респондентів проти 14 відсотків на сході країни. Найбільше прихильників сильної позиції НАТО на східних рубежах серед лібералів (35 відсотків), а найменше схвалення це викликає серед електорату Лівих (16 відсотків).

Конфлікту з Росією найбільше бояться учасники дослідження, які є прихильниками СДПН (31 відсотки), а найменше - виборці Лібералів (9 відсотків). 44 відсотки опитаних виступають за тісну або дуже тісну співпрацю з Росією в галузі політики безпеки. За менш тісне співробітництво - 42 відсотки. Водночас лише 15 відсотків опитаних вважають Росію "надійним партнером". Знову ж, на сході Німеччини таких удвічі більше (24 відсотки), ніж на заході (12 відсотків).

Читайте також: Як Німеччину хочуть захищати німецькі Зелені - зокрема і від Росії

Чого найбільше бояться німці?

Опитування Infratest dimap не обмежилося вивченням настроїв і оцінок щодо загроз з боку Росії і мало на меті ширшу мету - з'ясувати, чого найбільше бояться мешканці Німеччини, і як ставляться до різного роду загроз для своєї безпеки. Тема ця багаторівнева і складна - адже крім військових конфліктів раз по раз відбуваються теракти, а економічні труднощі для декого часом не настільки страшні як хакерські атаки або фейкові новини.

Крім того, ось уже майже два роки пандемія коронавірусу визначає світовий порядок денний, а боротьба зі зміною клімату закріпилася в ній вже давно і міцно. Щоб розібратися, які загрози жителі Німеччини сприймають особливо гостро, і що у них викликає найбільшу тривогу, вивчалося також ставлення німців до глобальних викликів.

Читайте також: Головні страхи німців: борги, інфляція та приплив іноземців

Зміна клімату - найбільша загроза для німців

Варто зазначити, що з особистою безпекою у німців, на їхню думку, все гаразд - 72 відсотки опитаних заявили, що відчувають себе повністю або достатньою мірою у безпеці, і лише 8 відсотків дали протилежну відповідь. Найбезпечніше почуваються прихильники Лівої партії (87 відсотків), а найменше - прибічники "Альтернативи для Німеччини" (45 відсотків).

Найбільше німці бояться зміни клімату

Найбільше німці бояться зміни клімату

Найбільшою загрозою респонденти назвали зміну клімату - вона викликає сильний або дуже сильний страх у 67 відсотків. Тільки на другому місці - хоча дослідження проводилося в розпал другої хвилі пандемії - наслідки коронавірусу (62 відсотки), за якими слідує теракт з боку правих екстремістів (59 відсотків). Економічна криза (45 відсотків) - на дев'ятому місці, а ксенофобія (55 відсотків) сприймається як небезпека значно більшою кількістю опитаних, ніж приплив мігрантів до Німеччини (23 відсотки).

Примітно, що поширення неправдивої інформації через медіа та інтернет викликає сильний або дуже сильний страх у набагато більшого відсотка німців (56 відсотків, четверте місце), ніж хакерські атаки на системи життєзабезпечення (23 відсотки), наприклад на систему електропостачання. При цьому небезпека глобальної гонки озброєнь виявилася на одному рівні з викраденням важливих даних хакерами - 49 відсотків і 51 відсоток відповідно.

Та міжнародні загрози для опитаних, як з'ясувалося, відіграють другорядну роль. Напруженість у відносинах між Європою та Росією і між Європою та Китаєм не поступається тут тривогам, пов'язаним з проблемами міграції. З цих трьох приводів сильний або дуже сильний страх відчувають 24 відсотки респондентів.

Читайте також: Коментар: Спека, повені, урагани - кліматична криза змушує нас пристосовуватися

Німці про ЄС, НАТО і США

Дослідження підтвердило широку підтримку німцями Євросоюзу, який сприймають як проєкт миру і добробуту: 72 відсотки респондентів асоціюють ЄС з миром, 56 відсотків - з безпекою і 52 відсотки - з процвітанням. Тому не дивно, що 79 відсотків учасників опитування вважають, що європейська інтеграція повинна тривати, а країни-члени ЄС - разом рости і розвиватися.

Також переважно позитивно оцінюють німці НАТО - три чверті опитаних вважають, що членство в альянсі підвищує безпеку Німеччини. Кожен п'ятий дотримується точки зору, що ФРН повинна діяти узгоджено зі США в питаннях зовнішньої політики, 41 відсоток частково поділяє цю думку, а 38 відсотків налаштовані різною мірою негативно. Опитування проводилося за кілька місяців до провального завершення місії НАТО в Афганістані, проте експерти фонду Аденауера, посилаючись на дані останніх опитувань, зазначають, що фіаско в Афганістані лише короткочасно вплинуло на громадську думку в Німеччині.

У відповіді на питання, яка країна є надійним партнером Берліна, США виявилися попереду. 40 відсотків повністю або частково погодилися з тим, що Сполучені Штати - надійний партнер. Китай назвали 12 відсотків респондентів, Туреччину - 3 відсотки.

Членство в ЄС і НАТО, ймовірно, сильно впливає на те, що лише незначна меншість німців - 15 відсотків - різною мірою побоюється військового нападу на їхню країну. Водночас думку про те, що Німеччина повинна краще розуміти інтереси інших держав у сфері безпеки, не надто популярна, принаймні, коли мова йде про США, Росію, Китай та Туреччину. Повністю або частково її поділяють відносно цих країн відповідно 27, 21, 13 і 10 відсотків опитаних.

 • Eltern Streit Kind Familienstreit

  Чого (трошки) бояться німці

  Жодного страху перед розлученням

  З 1992 року страхова компанія R+V вивчає, чого бояться німці. Щороку близько 2500 тисяч респондентів беруть участь в її опитуваннях. Цікавий висновок: найменше німці бояться за сімейне щастя.

 • Symbolbild Deutschland Angst vor steigenden Lebenshaltungskosten

  Чого (трошки) бояться німці

  Фактор страху - витрати

  На верхівці німецьких страхів - витрати на життя. 58 відсотків німців переймаються цінами на автомобілі, пиво, відпустку та м'ясо. В країні дешевих продуктів це сприймається дещо нераціонально.

 • Hochwasser in Meissen

  Чого (трошки) бояться німці

  Форс-мажор

  Повінь, буревій чи землетрус - чи не кожен другий німець боїться неконтрольованої сили природи. Адже від усіх природних катастроф не застрахуватись.

 • Deutschland Pflegerin füttert eine Seniorin im Altenpflegeheim

  Чого (трошки) бояться німці

  Остання чверть життя

  Більше половини опитаних побоюються залишитись безпомічними у похилому віці . І це не дивно: німецька нація дедалі старішає. А нинішні пенсіонери після активної праці живуть ще не одне десятиліття і нерідко на самоті.

 • Explosion in Beirut Libanon 02.01.2014

  Чого (трошки) бояться німці

  Зовнішні загрози

  У Німеччині активно обговорюють нову зовнішню політику. Країна повинна посилити присутність у кризових та конфліктних регіонах. Однак це може збільшити загрозу тероризму. Утім, за рейтингом страхів R+V, терористичних актів бояться менше 40 відсотків німців.

 • Bundeswehr Afghanistan Einsatz Archiv 2013

  Чого (трошки) бояться німці

  Бундесвер та війни деінде

  Уряд Німеччини постачає засоби індивідуального захисту курдам в Ірак. На черзі - протитанкові ракети типу "Мілан". Попередньо обговорюється відправлення німецьких військових на Близький та Середній Схід. Лише дещо більше третини опитаних переймаються участю німців у війнах деінде.

 • Symbolbild Deutschland Arbeitslosigkeit

  Чого (трошки) бояться німці

  Надійне місце роботи

  Німецька економіка багато років успішно витримує економічні кризи. Інфляція незначна, ціни низькі, безробіття складає лише 6,7 відсотка. Відповідно у Німеччині не дуже поширені побоювання втратити роботу. Це є проблемою лише для 33 відсотків опитаних.

 • Symbolbild Einbruch

  Чого (трошки) бояться німці

  Обережно, злодії!

  Розбійні напади, крадіжки автомобілів, бійки на стадіонах та у метро - саме такі страхи виникають у німців, коли йдеться про злочинність. Утім, насправді респонденти не відчувають особливої небезпеки. Злочинців боїться лише чверть німців.

  Автор: Volker Wagener / Iveta Ondruskova


Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами щодо дотримання правил карантину. Перевіряли сертифікати вакцинації працівників ТЦ, магазинів, салонів краси та кафе З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

«Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються».

«Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються».

"Україна - частина Росії і скоро всі у цьому переконаються". Скандальна заява заступника голови Держуми РФ та реакція користувачів соцмереж З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

У Росії ще у 2017 році з'явилося відео з красномовною назвою "Він вам не Дімон" про Дмитра Медведєва. Розслідування тоді провів "Фонд боротьби з корупцією" Олексія Навального. Читати на сайті:

На конкурс це взагалі не схоже, – Жернаков про відбір суддів до КСУ.

На конкурс це взагалі не схоже, – Жернаков про відбір суддів до КСУ.

Кандидатів на посаду суддів Конституційного суду України висувають фракції Верховної Ради. Тобто це відбувається за політичними квотами. Читати на сайті:

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

Київський театр сучасного мистецтва «ДАХ» презентував мінімалістичну камерну оперу про Василя Стуса. Вистава «Стус: Перехожий» нагадує про непросту долю українського поета та його незламний дух у важких життєвих ситуаціях. Про життя в ізоляції, не...

Юрчишин про конкурс САП: Удар по іміджу країни

Юрчишин про конкурс САП: Удар по іміджу країни

Спеціалізована антикорупційна прокуратура понад рік існує без повноцінного керівника. Проте сподівання на проведення конкурсу все ж залишаються. Читати на сайті: