Китайська влада вирішила придушити «бум репетиторства» в країні і обмежити приватні фірми.

Три найбільші в Китаї освітні компанії, акції яких торгуються на Нью-Йоркській біржі, в п'ятницю подешевшали більше ніж на $16 млрд на новинах про те, що Пекін готує обмеження для цього сектору, пише Forbes.

До виходу новин компанії TAL Education, Gaotu Techedu і New Oriental Education сумарно коштували близько $26 млрд, відзначає Financial Times. На момент публікації їх капіталізація в сумі скоротилася до $9,5 млрд, випливає з даних біржі.

Акції TAL Education падали на 70,3%, Gaotu Techedu – на 62,9%, New Oriental Education – на 58,3%.

У п'ятницю Financial Times з посиланням на таємну службову записку повідомила, що влада Китаю вирішила обмежити діяльність приватних освітніх компаній – однієї з найбільш швидкозростаючих сфер бізнесу в країні.

За їхньою інформацією, освітні компанії, зокрема, будуть змушені отримати статус некомерційних організацій. Їм також заборонять проводити IPO і залучати інвестиції. Публічні та зарубіжні компанії, в свою чергу, не зможуть вкладатися в китайські освітні фірми. Крім того, місцеві регулятори можуть перестати видавати ліцензії таким компаніям і посилять контроль за існуючими.

Мова в першу чергу йде про освітні компанії, які пропонують заняття за шкільною програмою. Як пише FT, в останні роки в Китаї виник бум репетиторства: багато батьків оплачують своїм дітям заняття з педагогами, щоб вони могли вступити до престижних університетів. Така ситуація викликає занепокоєння влади, оскільки призводить до збільшення навантаження на учнів і фінансового тягаря на батьків, а також може посилити соціальну і культурну нерівність, відзначає видання.

У записці, з якою ознайомилася FT, наголошується, що нові правила повинні за рік «ефективно» скоротити академічне навантаження для учнів і знизити витрати домогосподарств на освіту.

«Влада вирішила вбити цей сектор, тому що він породив дуже багато проблем – від нерівності в освіті до низької народжуваності», – зазначив у розмові з FT засновник аналітичного центру Dolphin Think Tank в Пекіні Лі Чендун .

Він також зазначив, що в ситуації, коли найкращий спосіб потрапити в хороший університет – це записатися на платні заняття з репетитором, «багаті діти матимуть несправедливу перевагу перед бідними».

Нагадаємо, у звʼязку з новими хвилями коронавірусу ВООЗ рекомендує не закривати школи на ковід-карантини, а проводити тестування.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Правку Разумкова не голосували, – Веніславський емоційно відреагував на закон про олігархів.

Правку Разумкова не голосували, – Веніславський емоційно відреагував на закон про олігархів.

В законі про олігархів, який Верховна Рада прийняла 23 вересня, одночасно врахували 3 суперечливі поправки. Водночас представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що переголосування не буде. 24 Канал онлайн – 24 Канал у...

Надія на інформаторів МВС і СБУ, – Пархоменко сказав, чи знайдуть винного у замаху на Шефіра.

Надія на інформаторів МВС і СБУ, – Пархоменко сказав, чи знайдуть винного у замаху на Шефіра.

Щансів знайти людину, яка здійснила замах на Сергія Шефіра, дуже небагато. Адже за часів незалежності не розкрили жодну таку резонансну справу. Читати на сайті:

Покушение на друга Зеленского: какая выгода России, Антифейк.

Покушение на друга Зеленского: какая выгода России, Антифейк.

Не успели все 18 пуль долететь до машины друга Владимира Зеленского и по совместительству его же первого помощника Сергея Шефира, как медиа разорвало от потока "аналитики". Федеральные каналы России уже использовали это покушение для собственной в...

1

Про головне за 18:00: колізія в законі про олігархів.

Про головне за 18:00: колізія в законі про олігархів.

У випуску Про головне за 24 вересня станом на 18:00 – народні депутати поспіхом прийняли три правки до закону про олігархів, які суперечать одна одній. Ймовірно через це закон доведеться переголосовувати. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24...

Комендантську годину для підлітків та молоді до 22 років запровадила ОТГ на Запоріжжі: подробиці.

Комендантську годину для підлітків та молоді до 22 років запровадила ОТГ на Запоріжжі: подробиці.

Ні кроку на вулицю без батьків. Так звана комендантська година діє для дітей на Запоріжжі. Запровадила її об’єднана територіальна громада. Це означає, що з 20-ї години і аж до ранку діти віком до 14-ти років не можуть виходити на вулицю самостійно...

Гроші в обмін на реформи: співробітництво з МВФ підвищує рейтинг України.

Гроші в обмін на реформи: співробітництво з МВФ підвищує рейтинг України.

Після тривалої перерви місія Міжнародного валютного фонду повертається в Україну, хоч й дистанційно. Якщо Україна виконає всі вимоги – отримаємо черговий транш – 750 мільйонів доларів за програмою кредитування stand by. Читати на сайті: