Президентська передвиборна кампанія почнеться при старому складі ЦВК, - Березенко

Цензор.НЕТ 2
Президентська передвиборна кампанія почнеться при старому складі ЦВК, - Березенко

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Блок Петра Порошенка в цій боротьбі був послідовний. Очевидно, що раніше вересня це (питання оновлення ЦВК - Ред.) не розглядатиметься. Це має великий ризик того, що ми зайдемо в процедуру початку виборчого процесу президентського зі старою ЦВК, що може поставити питання довіри до результатів виборів під серйозні сумніви", - сказав він журналістам у четвер у кулуарах парламенту.

Водночас С.Березенко висловив жаль у зв'язку з тим, що питання оновлення складу ЦВК не було винесене на голосування, хоча достатня кількість голосів у сесійній залі для ухвалення рішення була.

Як відомо, президент України Петро Порошенко рекомендував 14 кандидатур на 13 місць у ЦВК.

5 липня народні депутати відмовилися розпочати звільнення членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився, і призначення нових. Після цього фракція "Блок Петра Порошенка" відмовилася від голосування у ВР, доки народні депутати не повернуться до розгляду питання оновлення складу ЦВК. На вечірнє засідання того дня і на засідання 6 липня більшість нардепів від "БПП" не з'явилася.

9 липня голова українського парламенту Андрій Парубій повідомив, що збирає пропозиції від різних фракцій про те, як вийти із ситуації, що склалася. Зокрема, у парламенті запропонували ідею збільшити кількість членів ЦВК, що дасть змогу збільшити кількість вакантних посад у ній і призначити всіх 14 кандидатів, внесених президентом.

Представник президента в парламенті, народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Луценко допустила, що до 12 липня буде знайдено компромісну позицію і Верховна Рада того ж дня зможе змінити кількісний склад ЦВК і призначити її членів замість тих, термін повноважень яких закінчився.

Водночас фракція "Народний фронт" виступила проти ідеї збільшення кількісного складу ЦВК і заявила про необхідність погодити механізм, яким чином відсіяти одного з 14 претендентів, щоб заповнити 13 вакансій.

У четвер фракція "БПП" заявила про готовність відкликати одного зі своїх кандидатів до складу ЦВК із метою розблокування оновлення комісії, а пізніше запропонувала відкликати кандидатуру доцента кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету ім. Т.Шевченка Ольги Лотюк. Голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак висловився на підтримку такої пропозиції.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3076351