Політолог Наталія Білоус: Дональд Трамп не здатен зупинити конфлікт на Донбасі й повернути Україні Крим

UA.NEWS 1
Політолог Наталія Білоус: Дональд Трамп не здатен зупинити конфлікт на Донбасі й повернути Україні Крим

Заява президента США Дональда Трампа про те, що він би не дозволив Російській Федерації анексувати Крим, якби у 2014-му році очолював країну, є елементом піару, оскільки Сполучені Штати не здатні тотально впливати на двосторонні взаємовідносини між Україною та Росією. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла політичний експерт Наталія Білоус.

Політолог вважає заяву Дональда Трампа про можливість відвернути анексію Криму спробою перенести відповідальність за ситуацію з однієї особи на іншу, а також прагненням дискредитувати Барака Обаму, як попереднього очільника країни. Експерт не виключила, що такою заявою Трамп просто виявив свою особисту неприязнь до колишнього хазяїна Білого дому.

Крім того, Наталія Білоус переконана, що питання анексії Криму залежить не від США чи інших країн світу, а, в першу чергу, від двосторонніх відносин України з Росією.

Наталія Білоус
політичний експерт
«Безумовно, Сполучені Штати, як міжнародний партнер України, впливають на її майбутнє у вигляді різноманітних порад і фінансових рішень. Однак не слід забувати, що Україна – це незалежна держава, яка проводить самостійну політику. Тому говорити про те, що якби президентом США була інша особа, то незаконної анексії Криму чи окупації Донбасу не відбулося б, некоректно і навіть смішно. Проблема Росії актуальна для України вже багато століть, оскільки географічно так склалося, що це наш історичний та географічний сусід і нам нікуди від цього не дітися»

Однією з причин анексії Криму та війни на Донбасі політолог назвала той факт, що за роки Незалежності всі президенти України так і не змогли вибудувати чітку стратегію відносин з Росією. Експерт нагадала, що кожного разу, коли Україна отримує нового президента, в її житті починається новий етап відносин з північним сусідом, при тому, що країни потребують перманентних стабільних двосторонніх відносин.

Також Наталія Білоус не вірить, що США чи особисто Дональд Трамп можуть самостійно повернути Україні Крим чи вирішити конфлікт на Донбасі.

«Сьогодні некоректно говорити, що ситуація з війною на 100% залежить від США, Західної Європи чи інших країн світу. Дональд Трамп може лише частково вплинути на україно-російський конфлікт і змусити Кремль визнати свою провину. Питання війни існує виключно у площині взаємовідносин Україна – Росія. Якщо ці дві сторони зрозуміють одна одну, то війна на Донбасі завершиться і Крим буде повернутий Україні. Зараз тривають переговори у Мінському форматі й низці інших форматів. Скоріш за все, конфлікт вирішиться у найближчі 5-10 років і, можливо, вже при наступному президенті України. Сьогодні позиція офіційного Києва в переговорах на рівні президента є слабкою. Слід рішучіше відстоювати інтереси країни»
Політичний експерт Наталія Білоус

Рішення Дональда Трампа скасувати низку зустрічей з президентами країн в рамках саміту НАТО і провести зустріч з Петром Порошенком, політолог пов’язала з намаганням очільника Білого дому розвіяти підозри у своїй лояльності до Кремля.

«Дональда Трампа раніше часто звинувачували в прихильності до російської влади. Своїм демаршем на саміті НАТО він хотів показати, що він підтримує Петра Порошенка і його діючий курс в контексті наближення президентських виборів, що він взагалі на боці України і українці завжди можуть розраховувати на Америку. Це деякою мірою піар-ефект для підвищення рейтингу. Насправді ж питання не в тому, що хтось заради когось скасував зустрічі, а в тому, що навіть проведена зустріч не здатна вирішити проблему на практиці. Поки що діалог президента США з президентом України не здатен припинити війну на Донбасі чи подолати економічну кризу в країні»
Політичний експерт Наталія Білоус

Нагадаємо, під час саміту НАТО в Брюсселі президент США Дональд Трамп заявив, що не дозволив би Росії анексувати Крим і звинуватив у тому, що відбулося, свого попередника Барака Обаму.

Крім того, Трамп скасував усі заплановані зустрічі з лідерами Грузії, Румунії та Азербайджану в рамках саміту, але провів коротку зустріч з президентом України Петром Порошенком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.