Балух розповів про тортури у РФ

3

Звільнений з російського полону Володимир Балух 16 вересня заявив, що відразу ж після прибуття до російської колонії до нього застосовували тортури.

«На території колонії був побитий. Їх там було багато, чоловік 10, мінімум 8. Хто саме бив я не бачив. Я стояв обличчям до стіни... Били по ногах, в область печінки і нирок. По голові ззаду... Я стояв обличчям до стіни, я знаходився в розтягнутому положенні до дикого фізичного болю», – сказав він.

За його словами, у СІЗО Твері до нього застосовувалося особливо «жорстке фізичне насильство»: «Це були тортури з погрозами сексуальної наруги... і було побиття, наволочка на голову, поливання водою, биття по всіх частинах тіла, шокер, по п'ятах, по ногах, по вухах. І загрози сексуального насильства».

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць. Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Новини по темі

Депутати провалили важливу правку щодо звільнення членів Вищої ради правосуддя – ЦПК.

Дзеркало Тижня 1

Правка надавала вирішальне слово щодо звільнення недоброчесних членів міжнародним експертам.

НАБУ відкрило справу проти Луценка.

Цензор.НЕТ 1 2

Національне антикорупційне бюро України за рішенням суду відкрило проти колишнього глави Генпрокуратури Юрія Луценка справу про зловживання владою.

Зеленський змінив начальника Управління державної охорони – що відомо про новопризначеного.

5 канал 1

Досі Рудь працював в інституті управління держохорони Київського національного університету мені Тараса Шевченка

У Панамі відкрили справу проти Портнова. Порошенка.

Цензор.НЕТ 1

У Панамі за заявою адвокатів п'ятого президента України Петра Порошенка зареєстровано провадження проти ексзаступника глави АП часів президентства Віктора Януковича Андрія Портнова.

94,6% прокурорів подали заяви на переатестацію. Перший етап розпочнеться вже цього тижня.

Цензор.НЕТ 1

У комісії на співбесідах увійдуть представники як прокуратури, так і громадських організацій.