Студентські будні в СРСР: як молодь веселилась у колгоспах.

Це в наші дні студенти подорожують, їздять за обміном в будь-яку точку світу і будують успішну кар'єру відразу після закінчення школи. А ось у молоді часів Радянського союзу студентство було не таким вільним і барвистим.

В СРСР всі учні, починаючи з 7 класу і закінчуючи випускними курсами університету, замість занять проходили обов'язкову виробничу практику в колгоспах. Як розважалися в перервах між парами радянські студенти – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Літо на колгоспі
Студенти і школярі працювали на колгоспах

Учні збирали яблука в садах, копали буряки, моркву і картоплю починаючи з середини літа і до кінця вересня. Плоди дозволяли їсти, а за зроблену роботу давали символічну плату.

Після робочого дня боліла спина і руки, але ніхто не скаржився. Оскільки ввечері починалися веселощі. Часто співали пісні під гітару, знайомилися між собою і танцювали.

Дискотеки в СРСР
Молодь обожнювала відвідувати дискотеки

Танцювальні вечори проводили в будинках культури та клубах, а влітку просто неба в парку. Керівники й охоронці контролювали молодь, щоб не вживали алкоголю та цигарок. Однак багатьом вдавалося випити для настрою.

В школах також влаштовували дискотеки

Діджеї на танцях крутили 4-5 швидких треків, потім один "медляк", щоб хлопці запросили дівчат на танець. Багато сімейних пар так і познайомилися.

Нерідко виступали молодіжні ансамблі, які намагалися копіювати західні популярні групи на радянський манір.

Крім цього, на дискотеку все намагалися надіти свій найкращий одяг. Наймоднішими вважалися ті, у кого був яскравий і помітний здалеку наряд.

Комуністичний союз молоді
Комсомольці працювали в Союзі

Члени комсомолу забезпечували порядок в інституті і його околицях. Комсомольці працювали на благо партії.

У 70-х роках у всьому Союзі було таких 36 мільйонів осіб, які працювали на будівництвах і радгоспах, а також допомагали людям похилого віку по господарству. Члени організації вважалися цвітом нації.

Вечори в гуртожитку
В гуртожитках молодь часто вживала алкоголь

Коли випускники шкіл з села і маленьких містечок потрапляли в столичний виш, їм влаштовували культпоходи до музеїв і головних визначних пам'яток міста. У перерві між навчанням і домашніми завданнями молодь займалася спортом.

Але після кожної стипендії в гуртожитку просто річками лилося спиртне, попри комендантську годину і строгий контроль. Героями таких вечорів вважали тих студентів, хто більше всіх знав лайливих анекдотів і непристойних пісень.

Раніше OBOZREVATEL писав про СРСР:

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

Дерибан об'єктів парламенту: з шафи Разумкова випали усі скелети, Підгорає.

У Росії ще у 2017 році з'явилося відео з красномовною назвою "Він вам не Дімон" про Дмитра Медведєва. Розслідування тоді провів "Фонд боротьби з корупцією" Олексія Навального. Читати на сайті:

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

«Стус: Перехожий» — свобода ціною життя / Простір

Київський театр сучасного мистецтва «ДАХ» презентував мінімалістичну камерну оперу про Василя Стуса. Вистава «Стус: Перехожий» нагадує про непросту долю українського поета та його незламний дух у важких життєвих ситуаціях. Про життя в ізоляції, не...

Крим український, а Навальний не прихильник свободи.

Крим український, а Навальний не прихильник свободи.

Гордість чи упередження: чому Путін не хоче спілкуватися з Зеленським? Економічний колапс: як нам пережити зиму? Таємниці Кремля: як там усе влаштовано? Короткі відповіді на бліц-запитання від Лариси Губіної у програмі "Дійові особи" долав Андрій ...

Вибив вікно та кинувся на порятунок: поліцейський героїчно врятував двох людей із вогню.

Вибив вікно та кинувся на порятунок: поліцейський героїчно врятував двох людей із вогню.

На Львівщині поліцейський витягнув із полум’я двох людей. Коли будинок у селі СолИги загорівся, Володимир Стадник був у товариша. З вікна побачив, як палає сусідська будівля, одразу вийшов на вулицю. Всередині будинку перебували двоє людей - 84-рі...

На конкурс це взагалі не схоже, – Жернаков про відбір суддів до КСУ.

На конкурс це взагалі не схоже, – Жернаков про відбір суддів до КСУ.

Кандидатів на посаду суддів Конституційного суду України висувають фракції Верховної Ради. Тобто це відбувається за політичними квотами. Читати на сайті:

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами: перевіряли на наявність сертифікатів вакцинації.

Львівська поліція провела рейд закладами щодо дотримання правил карантину. Перевіряли сертифікати вакцинації працівників ТЦ, магазинів, салонів краси та кафе З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал