Коли в Україні запрацює класичний суд присяжних

Міністерство юстиції України розробило два законопроєкти, ухвалення яких забезпечить запровадження в країні класичного інституту присяжних.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Олександр Банчук.

Конституція України закріплює, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних, але принцип їхньої роботи досі спирається на радянську практику. Для формального виконання цієї норми Конституції суд народних засідателів у 2012 році перейменували на суд присяжних, але фактично цей інститут не є судом присяжних у класичному розумінні.

"Один законопроект передбачає внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо формування списку присяжних. Другий законопроект передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та до закону про Державний реєстр виборців. Сподіваємося, що вже цього року запропоновані зміни схвалить парламент та і вони вступлять в силу у 2021 році. Ми запропонували механізми і готові до компромісів, консультацій і доповнень відповідних законопроектів", - сказав Банчук.

Відповідно до законопроєкту, суд присяжних буде здійснюватися колегією із 7 присяжних. Він засідатиме окремо і виноситиме не вирок, а вердикт. Для цього присяжні мають відповісти на наступні питання: чи була подія злочином, чи винен підсудний у вчиненні злочину. Присяжних пропонують набирати за списками виборців. Зараз перелік присяжних затверджують місцеві ради за згодою самих громадян, які захотіли стати присяжними.

Також міністерство юстиції планує розпродаж в'язниць. Наразі в Україні їх понад 100. Третину з них планують закрити і продати земельні ділянки, а вирученими коштами покрити базові витрати для будівництва нових закладів.

Новини по темі

Українка заразилася коронавірусом в Італії

В Італії зафіксували перший випадок зараження коронавірусом серед українців.Юна українка кілька днів тому прибула в місто Абатемарко. Протягом декількох днів вона відчувала слабкість, саме тому в супроводі своїх батьків вирушила до лікарні, повідо...

Атестаційна колегія МОН через плагіат та низьку якість досліджень скасувала три наукові ступені доктора та кандидата наук.

Атестаційною колегією МОН ухвалено рішення присудити 306 наукових ступенів доктора наук, 1079 – кандидата наук, 17 – доктора філософії.

1

«Батьківщина завжди одна» : в окупованому Луганську помітили проукраїнські листівки.

Жителів закликають не зраджувати своїй країні

1 1

В Києві розпочали тестування електронних учнівських квитків.

Пілотний проєкт із використання електронних учнівських квитків розпочався у столиці."Сьогодні учнівські квитки отримають 28 тисяч школярів. Хочу підкреслити, що учнівський квиток це не просто проїзний для учнів. Картка багатофункціональна, і пост...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie