Маск показав, як мавпа з нейрочипом грає в гру силою розуму, попиваючи смузі: відео.

Технологічний стартап Neuralink американського бізнесмена Ілона Маска, який розробляє нейрокомп’ютерний інтерфейс, показав ролик, як мавпа пересуває екранний курсор і грає у відеогру силою думки.

Відео опубліковане на YouTube каналі компанії.

Закадровий голос розповів, що дев’ятирічній макаці Пейджер імплантували нейрочип Neuralink за півтора місяця до зйомок. Спочатку примата навчили ігор за допомогою джойстика, поки він отримував нагороду – смоктав банановий смузі через трубочку.

Поки мавпа це робила, чип Neuralink знімав показники його мозкової активності та визначав, які ділянки мозку і як активувалися. Тобто, іншими словами, пристрій навчався зіставляти активацію певних нейронів і моторики рук.

Після того як було накопичено достатньо інформації про шаблон джойстик – нейрони, Пейджер відключили від комп’ютера і прибрали джойстик. На відео нижче видно, що макака продовжує грати без рук – тільки силою розуму.

Маск написав у Twitter, що інтерфейс мозок-машина в майбутньому дасть змогу паралізованій людині написати твіт швидше, ніж людині, яка використовує для цього палець і смартфон.

На більш пізніх етапах розвитку стартапу, за його словами, сигнали від чипа в мозку надсилатимуться до чипу в нейронних кластерах тулуба, дозволяючи, наприклад, паралізованим знову ходити.

За його висловом, пристрій будуть імплантувати урівень з черепом і заряджати його через бездротову мережу, тому володар такого інтерфейсу виглядатиме і відчуватиме себе абсолютно нормально.

Диво. Перші кроки в злитті людської свідомості та штучного інтелекту, – написав хтось у мікроблозі Маска. Так, – відповів той.

Нагадаємо, Ілон Маск заснував стартап Neuralink в 2016 році, вклавши в нього понад 100 мільйонів доларів. Кінцевою метою стартапу є створення інтерфейсу «мозок-комп’ютер», щоб в перспективі дозволити людям усунути наслідки травм головного і спинного мозку і за допомогою імплантату заповнити втрачені здібності.

У липні 2019 року повідомлялося, що Neuralink представив імпланти-нитки для зчитування інформації мозку. Компанія також показала робота для їхньої імплантації.

У 2020 році Ілон Маск презентував нову версію нейроінтерфейсу Neuralink. На фото — робот, який, за словами Маска, здатен автоматизовано імплантувати Neuralink у людський мозок.

У лютому цього року Neuralink Ілона Маска зробив великий крок до створення нейроінтерфейсу для управління комп’ютером. Вченим вдалося встановити в мозок мавпи чіп, після чого вона стала здатна грати у відеоігри силою думки.

Автор: UA.NEWS

UA.NEWS

«UA.NEWS» - усі події в Україні та світі за останній час, найголовніше, огляди, аналітика та прогнози, читати українською

https://ua.news/ua/

Новини по темі

У Telegram з’явився канал лайфхаків для Microsoft Excel.

У месенджері Telegram з’явився канал, на якому в форматі відео продемонстровані прийоми роботи з таблицями Microsoft Excel. Канал «Ексельщик» доступний за адресою http://t.me/excelshik і містить різноманітні лайфхаки та прийоми, які полегшат...

UA.NEWS

В Європарламенті закликали посилити санкції проти Росії.

В Європарламенті закликали посилити санкції проти Росії.

Щодо Росії, за словами голови Європейської народної партії в Європарламенті Манфреда Вебера, мають застосувати два види санкцій. Мовиться про заморозку рахунків олігархів та від'єднання Москви від міжнародної платіжної системи SWIFT. Читати на сай...

2 5

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком #6

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком #6

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

1

Медведчук та Коломойський – перші жертви деолігархізації, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Медведчук та Коломойський – перші жертви деолігархізації, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Останні 3 місяці клуб українських олігархів несе втрати. Двоє топових гравців – Віктор Медведчук та Ігор Коломойський – стали першими жертвами політики деолігархізації. Читати на сайті: Підпишіться на канал Сергія Лещенка: 24 Канал онлайн – 24 Кан...

Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

Потихоньку выживающий из ума российский узурпатор определенно не отдавал себе отчет в том, с чем ему придется столкнуться после оккупации Крыма. Он явно недооценил тяжесть санкций для экономики страны. Читати на сайті:

1 1

На вулиці потепліло і люди масово ринули до парків. Як дотримуються карантинних обмежень в Києві

На вулиці потепліло і люди масово ринули до парків. Як дотримуються карантинних обмежень в Києві

Сонце у столиці пригріло і люди вийшли на відпочинок. Хто смажить м’ясо, хто просто прогулюється містом. Кияни намагаються відпочити попри карантин. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте лайк або не ста...

ВЕЛИКА ПОЛІТИКА з Анною Мірошниченко - 14.04.2021

ВЕЛИКА ПОЛІТИКА з Анною Мірошниченко - 14.04.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

2