Ощадбанк обслуговуватиме рахунки боржників на енергоринку.

Кабінет міністрів уповноважив державний Ощадбанк обслуговувати рахунки учасників процедури погашення заборгованості на ринку електричної енергії.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу.

Йдеться про поточні рахунки зі спеціальним режимом використання та додаткові поточні рахунки зі спеціальним режимом учасників процедури погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії.

Відповідний проєкт постанови ухвалений Кабміном без обговорення з доопрацюванням протягом трьох робочих днів із урахуванням зауважень і пропозицій Антимонопольного комітету.

У свою чергу уповноважена АМКУ Ольга Нечитайло висловила заперечення. Вона зазначила, що дана постанова суперечить принципам конкурентності при регулюванні ринків і монополізує сферу обслуговування вищевказаних рахунків із наданням ексклюзивних повноважень Ощадбанку. Однак уряд не врахував її зауваження.

Уповноважений банк має бути державним, зокрема в його статутному капіталі щонайменше 75% акцій мають належати державі.

Ощадбанк запропоновано зважаючи на те, що фінустанова на ринку електроенергії успішно забезпечує стабільне банківське обслуговування розрахунків за електроенергію, придбану на ринку «на добу вперед» ( РДВ ) і внутрішньодобовому ринку.

Ощадбанк також має досвід обслуговування взаєморозрахунків із погашення заборгованостей за е/е за участі її оптового постачальника та постачальників за регульованим тарифом.

Крім того держбанк має організаційне, кадрове та технологічне забезпечення, необхідне для виконання функцій уповноваженого банку для обслуговування поточних рахунків зі спеціальним режимом використання учасників процедури погашення відповідно до встановленого алгоритму розподілу коштів.

Президент Володимир Зеленський 17 червня 2020 року підписав закон №719-ІХ «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії».

Зокрема закон передбачає погашення заборгованості, яка сформувалася на оптовому енергоринку, шляхом розрахунків зі спецрежимом, відкритих учасниками процедури погашення в уповноваженому банку, визначеному урядом і Нацбанком.

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Найвідоміший українськомовний блогер у Тіk-Тоk надихається телеканалом НТА.

Найвідоміший українськомовний блогер у Тіk-Тоk надихається телеканалом НТА.

“Телеканал #НТА і проєкт “Говорить Великий Львів” завжди були для мене ідейною підтримкою, яка давала наснагу боротися”, - Данило Гайдамаха (#Чорнобровий), #TikTok-блогер

«Не між країнами у нас війна, а між цивілізаціями» , -Данило Гайдамаха (Чорнобровий).

«Не між країнами у нас війна, а між цивілізаціями» , -Данило Гайдамаха (Чорнобровий).

«У Росії змінювались і верхівка, і державний лад, але завжди все там було антиукраїнським», - Данило #Гайдамаха (#Чорнобровий), #TikTok-#блогер

1 2

Проєкт  «69» : Коли Україні загрожуватиме  «рабство Кремля».

Проєкт «69» : Коли Україні загрожуватиме «рабство Кремля».

Про рабство у Кремлі, перемогу Джо Байдена у США, майбутнє України та санкції проти нардепа зі "Слуги народу" Олександра Дубінського – у програмі "6/9" з Артемом Овдієнком та Дарією Кудімовою говорила виконавча директорка "Центру протидії корупції...

Данило Гайдамаха (Чорнобровий): «Мені цікаво, як популяризувати українські цінності через медіа».

Данило Гайдамаха (Чорнобровий): «Мені цікаво, як популяризувати українські цінності через медіа».

Данило Гайдамаха (#Чорнобровий) – один з найпопулярніших українськомовних #TikTok-блогерів в ефірі проєкту «Говорить Великий Львів» закликав усіх українців пам'ятати про соборність та цінувати її.

Ірина Фаріон заявила, що Америка першочергово після виборів буде вирішувати свої внутрішні проблеми.

Ірина Фаріон заявила, що Америка першочергово після виборів буде вирішувати свої внутрішні проблеми.

“Америка також дуже розбалансована країна, тому невипадково, що основна теза у промові Байдена - єдність. Тобто проблема насправді там дуже серйозна”, -  Ірина #Фаріон, народний депутат України VII скликання #США #Байден

Передачу полонених українців Медведчуку призупинено.

Передачу полонених українців Медведчуку призупинено.

Українська сторона досі не може дійти спільного знаменника у роботі Тристоронньої контактної групи. "Домовляються домовлятися", але справа не рушить із місця, в тому числі і з обміном полонених. Днями в ОРДЛО заявили про односторонню передачу Укра...

3 3