Скандальне будівництво в Києві: суд відібрав у іноземця незаконний будинок на 243 квартири

Сегодня
Скандальне будівництво в Києві: суд відібрав у іноземця незаконний будинок на 243 квартири

Київський апеляційний суд скасував рішення Солом'янського райсуду столиці, який визнав за громадянином В'єтнаму право власності на багатоповерховий житловий будинок, побудований всупереч Генеральному плану міста Києва, повідомляє прокуратура столиці.

Раніше в липні 2017 року прокуратура звернулася до районного суду з позовом, в якому вимагала зобов'язати іноземця за свій рахунок знести зайві поверхи в будинку по вул. Нововокзальній. На момент перевірки забудовник звів понад 9 поверхів, хоча за документами будинок повинен був бути чотирьохповерховим.

Не дочекавшись прийняття рішення по цій справі, інший суддя Солом'янського райсуду ухвалила рішення про визнання за іноземцем права власності на весь будинок, в тому числі на 243 квартири в ньому. Таким чином, завищена поверховість цієї новобудови була фактично узаконена.

Нагадаємо, на Печерську в Києві розгорілося протистояння між активістами і забудовниками, які зводять семиповерховий житловий будинок в охоронній зоні, впритул до схилу і паркану Національного ботанічного саду ім. Гришка. Йдеться про ділянку на вул. Мічуріна, 44, де, за словами активістів, вже більше року ведеться незаконне будівництво.

Тим часом, Кабінет міністрів України скасував з 1 січня 2019 року необхідність розробки і узгодження історико-містобудівного обгрунтування забудовниками з органами охорони культурної спадщини при будівництві на території культурних пам'яток.