У Раді назвали строки запуску страхової медицини

В Україні страхова медицина може повноцінно запрацювати у 2023 році, повідомив глава парламентського комітету з питань здоров’я Михайло Радуцький. Розглядається можливість підготовки закону і вибору моделі у 2020 році.

Він зазначив, що страховка покриє ті медичні послуги, які не включені у гарантований державою безкоштовний пакет, інформує Радіо Свобода. Однак для цього є кілька умов.

«Ми не говоримо, що ми скасуємо фінансові гарантії. Це universal coverage (універсальне покриття витрат пацієнта, гарантований мінімум безкоштовних медичних послуг). І він повинен бути. Всі країни за нього борються. Страховка покриватиме те, що не увійшло в гарантії. Ми повинні вибрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо дозволити в Україні», – пояснив нардеп від «Слуги народу».

Щоб страхова медицина стартувала вдало, потрібно вивести зарплати українців з тіні, вважає Радуцький. «Ми розглядаємо можливість написання закону і вибору моделі в цьому році. Але ми вважаємо, що економічно по офіційності зарплати ми вийдемо на можливість, щоб цей закон запрацював десь рік-два – десь 2023 рік», – додав він.

Раніше міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька заявила, що у 2020 році в Україні планується масштабне обговорення розробки закону про моделі страхового медичного забезпечення. Це розглядається як один із варіантів дофінансування.

З 1 квітня в Україні стартує програма медичних гарантій. Ця Програма передбачає шість видів медичної допомоги: спеціалізовану амбулаторну медицину, первинну медицину, госпітальну, екстрену, паліативну медичну допомогу та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів. В Україні реімбурсація лікарських засобів здійснюється в рамках програми «Доступні ліки», яка передбачає механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису.

Програма медичних гарантій передбачає безкоштовне лікування гострого інфаркту й інсульту, допомогу при пологах та передчасно народженим дітям. А також раннє виявлення онкологічних захворювань. На виконання програми медичних гарантій в бюджеті закладено 72 мільярди.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Фото: УНН з

Новини по темі

У "Слузі народу" хворим депутатам пропонують прийти до Ради у захисних костюмах.

На самоізоляції у "Слузі народу" перебуває близько 30 нардепів.

1

Глава МОЗ та міністр фінансів офіційно йдуть у відставку.

На сайті Верховної Ради України з’явилися два проекти постанов, у яких йдеться про звільнення двох міністрів – очільника МОЗ Іллі Ємця та глави Мінфіну Ігоря Уманського. Проекти постанов зареєстровані у верховній раді під номерами: 3281 – звільнен...

1

Євро знову здорожчало: курс валют на 30 березня

Національний банк України встановив офіційний курс валют на 30 березня.

2 3

Кількість жертв у світі від коронавірусу перевищила 33 тис.

Статистику захворювання коронавірусом Covid-19 в Україні та світі - читайте на Фактах ICTV.

1

В Кропивницькому у водія маршрутки виявили коронавірус.

В Кропивницькому у водія маршрутки виявили коронавірус.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie