АМУ не погоджується зі спробами держави перекласти фінансування своїх повноважень на органи місцевого самоврядування.

Асоціація міст України не погоджується із поправкою №83 до проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020.

Даною поправкою передбачається перекласти на органи місцевого самоврядування обов’язку фінансувати делеговані державою повноваження за власні доходи місцевих бюджетів.

15 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» №3614 від 09.06.2020. Наразі законопроєкт готується до другого читання і народними депутатами подані пропозиції і поправки до проєкту.

7 вересня 2020 р. Асоціація міст України взяла участь у робочій нараді Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду пропозицій і поправок до законопроєкту № 3614 і звернула увагу на неприпустимість врахування до законопроєкту окремих поправок, зокрема і поправки №83. Позицію Асоціації міст України щодо зазначених поправок підтримали і інші учасники робочої наради.

Поправка №83 пропонує частину другу статті 83 викласти у такій редакції «Видатки, визначені пунктом 2 частини першої статті 82 цього Кодексу, здійснюються за рахунок трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам, загальнодержавних податків і зборів та/або їх частки, які закріплені за місцевими бюджетами. Такі видатки також можуть здійснюватися за рахунок інших джерел доходів місцевих бюджетів».

Поправка пропонує делеговані повноваження (функції держави, що можуть бути передані на виконання Автономній Республіці Крим та місцевому самоврядуванню з метою забезпечення найбільш ефективного їх виконання на основі принципу субсидіарності), визначені пунктом 2 частини першої статті 82 Бюджетного кодексу України фінансувати за рахунок інших джерел доходів місцевих бюджетів, тобто і за кошти власних доходів місцевого самоврядування.

Асоціація міст України не підтримує зазначену поправку, тому що така пропозиція суперечить статті 143 Конституції України відповідно до якої делеговані повноваження надані державою органам місцевого самоврядування фінансуються виключно за кошти державного бюджету або за рахунок надходжень загальнодержавних податків. По суті поправкою передбачається покладення на органи місцевого самоврядування обов’язку фінансувати делеговані державою повноваження за власні доходи місцевих бюджетів, що суперечить і нормам статті 9 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка визначає, що органи місцевого самоврядування мають право в рамках національної економічної політики на власні адекватні фінансові ресурси, якими вони можуть вільно розпоряджатися в межах своїх повноважень.

Офіс реформ у Львівському РВ АМУ


Новини по темі

У Чорнобильській зоні запустять перший веломаршрут

Державним агентством України з управління зоною відчуження та профільними підприємствами сфери управління Агентства, розроблено та затверджено перший веломаршрут, який проходитиме територією зони відчуження. Про це 30 вересня повідомив Урядовий по...

1

«Забрав дітей і замовляв колишню дружину кілерам» : журналісти розкрили історію розлучення бізнесмена Грановського.

Українські правоохоронці, на відміну від ізраїльських, "діяльністю" бізнесмена не цікавляться.

1

Нардеп Шахов: Луганщина перебуває у вогні, влада - не діє.

фото ДСНСЛуганщину знову охопили пожежі. Горить ліс, під загрозою кілька селищ. Зокрема, вогонь підступив до Трьохізбенки, Муратового, Оріхового та Капітанового. Про це на своїй сторінці...

1

Дощі з грозами «вдарять» по Україні з новою силою. Прогноз на четвер

Опади накриють всю країну

1 1

Молдова тимчасово закриває пункт пропуску «Паланка-Маяки-Удобне» .

Республіка Молдова офіційно повідомила про тимчасове обмеження руху транспортних засобів у пункті пропуску «Паланка-Маяки-Удобне». Про це повідомили у пресслужбі Держприкордонслужби.

1

Кожен черкащанин переплачує за тепло і гарячу воду 20-25%.

У Черкасах можна знизити тарифи на тепло і гарячу воду.

1

Загарбники завербували працівницю Луганської ОДА. ВІДЕО

Наполягали, аби чиновниця не лише систематично передавала їм службову інформацію, але й залучила до співпраці з ними свого чоловіка-секретоносія

1

Молдова обмежила роботу пункту пропуску на кордоні з Україною.

Республіка Молдова офіційно повідомила про тимчасове обмеження руху транспортних засобів у пункті пропуску "Паланка-Маяки-Удобне".

1

Окупанти в Севастополі почали ночами відключати воду людям.

Запаси Черноріченського водосховища помітно зменшилися

1 1

«Губляться мільярди» - розповіли про нове обличчя української корупції.

Зараз є велика частка так званої законної. Це коли Верховна Рада, Кабмін чи Верховний суд приймають рішення, що за своєю суттю є корупцією, але водночас - законне.Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить журналіст Олекса Шалайський."У попереднь...

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie