Як не потрапити в аварію вночі - 5 порад

Оглядовість із водійського місця автомобіля вночі зменшується на 83%. Навіть світлодіодні фари не дають повного уявлення про ситуацію на дорозі у темряву.

Gazeta.ua пропонує 5 порад безпечного керування автомобілем в темну пору.

1. Слідкуйте за фарами та склом

Це просте правило дає водію кращий огляд на 10–15 відсотків. Скло, яке не мили щонайменше три місяці із середини, заломлює світло і створює бліки

Бажано протирати фари вночі через кожні 100-150 кілометрів.

Кут спрямування пучка світла з фар має відповідати завантаженню машини. Якщо в салоні водій і пасажир спереду — фари піднімають максимально високо. Якщо авто повністю завантажене — опускають.

2. Уникайте засліплення фарами зустрічних авто

"Засліплення — це одна з найбільших небезпек уночі. Через це стається чимало аварій, - каже інструктор контраварійного водіння Олег Компанієць. — У мене на лобовому склі з внутрішнього боку наліплений прямокутник із сірого картону. Як тільки бачу, що водій не гасить дальнє, на мить переводжу погляд туди. Якщо ж вже сталося так, що вас осліпили, не варто панікувати. Вмикайте "аварійку", кермо тримайте, як і тримали, підгальмовуйте й зупиняйте машину, особливо не виїжджаючи на узбіччя.

3. Їдьте подалі від узбіччя

Найбільші невидимі небезпеки для водія зазвичай знаходяться на узбіччі, це може бути відчинений люк, яма чи гілки. У морозну погоду саме бічна частина є найбільш обмерзлою.

"Так само небезпечними є перехрестя, особливо в осінньо-зимовий період. Там зазвичай найбільш слизько, тому за потреби сповільнитися, гальмуйте задовго до перехрестя. Інакше є ризик, що машину занесе. У темряву важко візуально виявити на дорозі воду чи кригу", - каже спеціаліст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 циліндрів і 3 тонни маси – як їде найдорожчий Infiniti

4. Не обганяйте без крайньої потреби

Чимало аварій в темну пору відбуваються через те, що водії, обганяючи, не можуть зайняти свою смугу. Зазвичай це стається через те, що машина, яку випереджають, їде з причепом, тягнеться за двоколісним транспортом попереду тощо.

"Важливо перед обгоном виїхати на зустрічну й увімкнути дальнє світло. Тільки якщо немає підозрілого транспорту попереду, можна продовжувати обігін", - говорить Олег Компанієць.

5. Вмикаєте розмовне радіо, а не музику одного стилю

Під час заміської поїздки на далекі відстані в темну пору кожен 5 водій ризикує заснути за кермом.

"Для цього достатньо спати перед поїздкою менше семи годин або просто добре поїсти. Також раптовому нападу сну сприяє монотонне погойдування машини чи подібні звуки", - каже інструктор.

Аби не заснути, варто привідчинити злегка вікно для притоку холодного повітря, розмовляти із пасажиром.

"Слухати краще радіо, аби були різноманітні звуки. Якщо відчуваєте, що хочете спати, спробуйте помножити 6 на 8 або зробити інші математичні дії. Якщо складно, то краще зупинитися і поспати хоча б хвилин 20", - радить Олег Компанієць.

Уряд зареєстрував закон, за яким посилять відповідальність пішоходів за порушення Правил дорожнього руху. Ініціаторами таких змін стали троє народних депутатів від "Слуги народу".

Новини по темі

Пограємо в гольф. SEAT офіційно представив нове покоління Leon

Головна модель іспанського бренду SEAT пережила зміну поколінь, але Leon все так же схожий на Volkswagen Golf і Skoda Octavia.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie