Коли Росія заплатить за руйнування на Донбасі – Тука

Факти ICTV 1

Процес стягнення збитків з Росії за руйнування інфраструктури на території Донбасу на основі рішень міжнародних судів може тривати до 20 років.

Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

– Винний (за руйнування на Донбасі – Ред.), з моєї точки зору, в нас один. Це – держава Російська Федерація. Стягнення збитків може відбуватися виключно за наслідками розглядів в міжнародних судах. Цей процес зараз вже розпочатий. Але, з моєї точки зору, він може тривати і 10, і 20 років, – заявив він.

Водночас він зазначив, що до відповідних рішень міжнародних судів Україні варто ”самотужки вже зараз займатися своїми проблемами”.

– Розраховувати на те, що зараз ми заженемо в куток Росію, вона віддасть кільканадцять мільярдів доларів, і ось тоді ми заживемо і все відновимо – це повнісінька маячня. Ми маємо підтягувати пояси і самотужки вже зараз займатися своїми проблемами, в тому числі, і використовуючи допомогу наших західних партнерів, а не очікувати, поки Росія розродиться, – сказав Тука.

Читайте: Як отримати компенсацію за захоплене або знищене в ОРДЛО житло

До речі, раніше ми писали, що у Держдумі РФ пропонують відмовитися визнавати кордони України.