Данилюк знає, що потрібно зробити для отримання нового траншу МВФ

ZIK 1

Олександр Данилюк

Олександр Данилюк

Для отримання наступного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) владі України необхідно ухвалити низку реформ: і щодо Антикорупційного суду, і щодо приватизації.

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю «Голосу Америки», – повідомляє РБК-Україна.

«Те, що треба було зробити для отримання наступного траншу, – це досить непрості реформи... І саме через це і є певна затримка в часі. Наприклад, те саме створення Антикорупційного суду – це насправді одна з найскладніших змін, і воно має відбутися правильно. І тому, навіть якщо ми трішки часу втратили, головне, щоб ми зрештою отримали правильний, незалежний, ефективний Антикорупційний суд», – сказав він.

За його словами, те ж саме стосується й інших вимог. «Щодо ухвалення закону про приватизацію, то від того, яким буде цей закон, залежить, чи буде у нас прозора приватизація, чи не буде. І тому краще трішки більше часу вкластися, щоб це був якісний законопроект, щоби на його базі відбувалася приватизація, ніж зараз поспішати з ухваленням відповідних законопроектів, щоб потім не було довіри до цього процесу (приватизації)», – додав Данилюк.

При цьому міністр зауважив, що затягувати не можна. «Я не говорю, що можемо чекати ще місяць-два-три, треба досить швидко рухатися. Тобто, президент подав закон про створення Антикорупційного суду... Потім, закон про приватизацію – він уже готовий.

І решта реформ, вони зараз на стадії, коли їх треба ухвалювати, швидко ухвалювати. І це відкриє нам шлях до наступного траншу (МВФ – ред.)», – запевнив голова Мінфіну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд вимагає ухвалити закон про Антикорупційний суд до 25 січня 2018 року.