Економіст Савченко: Щоб забезпечити зростання ВВП на 7% на рік, Україні потрібно понад $5 млрд прямих іноземних інвестицій.

Щоб забезпечити зростання ВВП на 7% на рік, Україні необхідно залучити понад $5 млрд прямих іноземних інвестицій, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" ексзаступник голови правління НБУ, фінансист, економіст Олександр Савченко.

"Наш ВВП можна розкласти на дві частини: те, що споживаємо, і те, що інвестуємо. Коли Китай зростав на 7–10%, частка інвестицій у них становила приблизно 30%. У нас же частка інвестицій була дуже маленькою – плюс-мінус 15%. А цього року – практично нуль. Щоб збільшити інвестиції, необхідно скоротити податки і припинити побори. Особливо це стосується столиці. У разі зниження податків ці гроші залишаться у приватного бізнесу. Отже, з'явиться можливість для інвестицій завдяки власним коштам. Друге потенційне джерело – приріст реальних приватних кредитів. І третє джерело – прямі іноземні інвестиції. Щоб забезпечити зростання ВВП на 7% на рік, Україні потрібно понад $5 млрд прямих іноземних інвестицій. Я кажу про реальні інвестиції у приватні лікарні, заводи, супермаркети тощо. А для цього необхідні реальні економічні реформи", – підкреслив Савченко.

За його словами, зараз економіка України сильно залежить від умов зовнішньої торгівлі.

"У 2005–2007 роках до нас у країну, бувало, заходило і до $10 млрд прямих іноземних інвестицій. Тобто це не якась фантастика – таке вже було. Але через нездарну внутрішню політику й зовнішній фактор ми це втратили. Ще один важливий момент – нам потрібно скоротити чисельність державних чиновників мінімум удвічі. І на цей момент, за моїми прогнозами, зростання ВВП становитиме 2,9%. Зараз ми повністю залежимо від умов зовнішньої торгівлі. Поки що вони сприятливі для України – ціни на метал і зерно зростають, а нафта й газ не такі вже й дорогі. Ми просто забули, що таке активна монетарна політика. Її просто немає. Щоб швидко досягти зростання ВВП, необхідно провести п'ять-шість реальних реформ. І тоді справа піде, буде ефект", – зазначив Савченко.

20 вересня Верховна Рада почала розгляд проєкту закону №2000 "Про державний бюджет України на 2020 рік". Презентацію законопроєкту провела міністерка фінансів України Оксана Маркарова. Зокрема, глава Мінфіну зазначила, що вважає досяжною метою вийти на зростання ВВП країни до 5–7% щорічно.

За даними Державної служби статистики, зростання валового внутрішнього продукту України у квітні – червні 2019 року становило 4,6% порівняно з аналогічним періодом 2018 року.

У квітні 2019 року Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України на 2019 рік із 2,9% до 2,7%, а Європейський банк реконструкції і розвитку – із 3% до 2,5%.

У липні Національний банк України підвищив прогноз темпів економічного зростання в Україні на 2019 рік із 2,5% до 3%.

Новини по темі

МЗС Німеччини не підтримує визнання Голодомору геноцидом – депутат Бундестагу.

1

21 жовтня комітет Бундестагу розглянув петицію про визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом. Її буде відхилено, оскільки цього хоче міністерство закордонних справ Німеччини, заявив після засідання член комітету, депутат від партії "...

Глава Пентагону підтвердив, що американські військові можуть залишитися в Сирії.

1

Частина американських військових може залишитися на північному сході Сирії, щоб не допустити потрапляння нафти в руки терористів, зазначив міністр оборони США Марк Еспер.

 «Це виходить за межі здорового глузду» . Рябошапка прокоментував недопуск групи прокурорів до атестації

1

Прокурорів, які подали неправильні заяви на переатестацію, буде звільнено. Про це заявив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, коментуючи ситуацію із прокурорами ГПУ Сергієм Горбатюком та Олексієм Донським, які відмовилися писати заяви за...

#KyivNotKiev. Міжнародна асоціація повітряного транспорту змінила написання столиці України

1

У МЗС України подякували Міжнародній асоціації повітряного транспорту за зміну транслітерації Києва з Kiev на Kyiv.

Мерія Харкова оскаржила рішення суду про незаконність повернення імені Жукова проспекту.

1

10 вересня мер Харкова Геннадій Кернес пообіцяв оскаржити рішення суду, який визнав незаконним перейменування проспекту Петра Григоренка на Маршала Жукова. 21 жовтня стало відомо, що подано апеляцію.