Скільки коштуватиме зробити грошовий переказ: НБУ анонсував нові розцінки.

З квітня 2020 року заплановано перехід системи електронних платежів Нацбанку (СЕП НБУ) на розширений регламент роботи.

Запровадження цілодобового режиму роботи СЕП планується здійснити у два етапи, починаючи з розширеного регламенту роботи СЕП, який передбачатиме доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7) з урахуванням технологічної перерви в одну годину під час переходу на новий банківський день.

Робота системи електронних платежів НБУ у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу СЕП на цілодобовий режим роботи.

Нещодавно стало відомо, скільки коштуватимуть послуги здійснення переказів в умовах нового регламенту.

Новий регламент СЕП НБУ

Концепцію розширеного регламенту функціонування системи електронних платежів Нацбанку у межах ініціативи СЕП 24/7 було затверджено з метою модернізації та подальшого розвитку цієї системи.

Система електронних платежів Національного банку України буде працювати у цілодобовому режимі. Запровадження цілодобового режиму роботи СЕП відповідає світовим тенденціям розвитку платіжних систем в частині доступності сервісу для учасників платіжної системи 24/7/365.

Запровадження цілодобового режиму роботи СЕП планується здійснити у два етапи. На першому етапі – передбачається перехід на розширений регламент роботи СЕП. Розширений регламент передбачатиме доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7) з технологічною перервою в одну годину.

Такий режим роботи система електронних платежів Національного банку України буде запроваджено у другому кварталі 2020 року.

На другому етапі – буде реалізовано в системі електронних платежів НБУ «безшовний» режим роботи 24/7. Отже, технологічної години «нового дня» не буде, а перехід від поточного до наступного банківського дня здійснюватиметься миттєво, без призупинення приймання платежів в СЕП.

Такий режим роботи системи електронних платежів Національного банку України планується реалізувати в межах робіт зі створення наступного покоління СЕП (СЕП-4).

Наразі НБУ продовжує працювати над реалізацією першого етапу запровадження цілодобового режиму роботи СЕП.

Варто наголосити, можливість здійснення платежів на цілодобовій щоденній основі розширятиме доступ клієнтів до фінпослуг, сприятиме зростанню частки безготівкових розрахунків, а також надасть можливість банкам та їхнім клієнтам забезпечити проведення миттєвих переказів «чутливих» до строків виконання платежів.

Зміна цін на послуги СЕП

Тарифна політика Національного банку стосовно СЕП оновлюється відповідно до потреб клієнтів.

А відтак, змінюються не лише розміри тарифів, але й філософія їх формування, – зазначають в НБУ. Наразі учасник СЕП сплачує за шість окремих послуг і його загальні затрати головним чином залежать від часу оброблення платежу банком. Нова тарифна політика стане для клієнтів СЕП значно простішою, а вартість послуги буде залежати від обсягу переказів, що необхідно здійснити клієнтові.

У 2020 році Національний банк запроваджує такі тарифи на перекази в СЕП:

  • Скасовується щомісячна плата: за супроводження програмного забезпечення АРМ-НБУ, за обслуговування опосередкованих учасників СЕП, за підключення до СЕП, застосування часових інтервалів та відповідних їм корегувальних коефіцієнтів за оброблення електронних розрахункових документів, згідно з якими оплата становить 0,35 грн – з 9.00 до 16.00; 0,51 грн – з 16.00 до 19.00; 1,02 грн — після 19.00;

Рисунок 1 – Формування тарифів СЕП

Джерело: НБУ.

НБУ буде упроваджено тарифи лише на дві послуги:

  • абонентське обслуговування замовника в СЕП: банків – 4 100 грн, з ПДВ щомісячно;
  • установ Державної казначейської служби України (ДКСУ) – 2 050 грн, з ПДВ щомісячно;

Вартість оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень замовника в СЕП, що залежатиме від суми платежу (рисунок 2):

Рисунок 2 – Формування вартості оброблення електронних розрахункових документів

Джерело: НБУ.

Отже, вартість оброблення електронних розрахункових документів від 0 до 5 000,00 грн – 0,35 грн, без ПДВ; від 5 000,01 до 100 000,00 грн – 1,20 грн без ПДВ; від 100 000,01 грн – 10 грн, без ПДВ; для установ Держказначейства – безплатно.

В НБУ запевняють, що для переважної більшості клієнтів виконання платежів через СЕП фактично не дорожчає. Оскільки платежі в СЕП до 5 000 грн від обсягу всіх платежів становлять понад 75 %, а відтак для ¾ усіх платежів тариф залишиться без змін.

В підсумку зазначимо, нові тарифи на послуги СЕП Національний банк впровадить із 24 березня 2020 року відповідно до постанови Правління Національного банку України від 27 грудня 2019 року № 160.

Нагадаємо, нещодавно Нацбанк погодив умови для початку роботи в Україні міжнародної платіжної системи Clear Junction. Це рішення ухвалили 13 січня. Міжнародна платіжна система Clear Junction стала тринадцятою зареєстрованою в Україні міжнародною платіжною системою, платіжною організацією якої є нерезидент.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі

Курс валют в банках і на чорному ринку

Готівкові курси валют в українських банках і на чорному ринку на 21 січня.

1

Почему бизнесу вредит чрезмерный контроль

Каждый рабочий день напоминает прошедший, у вас много идей но нет желания и мотивации их предлагать и внедрять, ведь и так погрязли в процессе и операционке, и новая идея в лучшем случае повлечет за собой дополнительные отчеты, в которых придётся ...

2

Про що домовився Нафтогаз з Газпромом: сильні та слабкі сторони, можливості та загрози.

Розв’язка газового транзитного конфлікту України і Росії - перемога чи поразка? На прохання НВ Бізнес експерти аналітичного центру DiXi Group провели аналіз всіх відомих параметрів угоди

3

Кабмін має намір скоротити розміри відрахувань держкомпаній в бюджет.

У Мінекономрозвитку запропонували скоротити частку відрахування прибутку держкомпаній в бюджет у вигляді дивідендів з 90% до 50%. Як повідомляє UBR, пропозиція уряду стосується отриманого у минулому році прибутку, який держпідприємства повинні пер...

2

У Нацбанку розповіли, з чого складаються міжнародні резерви України — інфографіка.

На сьогодні 84% від обсягу міжнародних резервів України розміщено в цінні папери з найвищим міжнародним рейтингом (передусім державні облігації США з рейтингом ААА).

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie