Росія може почати повномасштабний наступ - розвідка.

Служба зовнішньої розвідки не виключає можливості наступу сил Російської Федерації на Україну.

Але цього не відбудеться восени 2020 року. Сценарій військової агресії проти України не на часі для Кремля. Про це розповів голова Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк, передає "Дзеркало тижня".

Кондратюк зазначив, що Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій, тому наказ про вторгнення в іншу державу – для Москви питання лише часу і можливостей.

"На сучасному етапі "гібридної війни" Росія розгорнула навколо України військове угруповання, до якого входять дві нові армії та армійський корпус, що є підготовкою до повномасштабного вторгнення на територію України. РФ зараз веде активну підготовку 20-ї армії (загальною чисельністю близько 24 тис. чоловік), 8-ї армії (близько 45 тис. чоловік) і 22-го армійського корпусу (9 тис. військовослужбовців)", - каже головний розвідник.

Як пояснив Кондратюк, зараз Росію стримує низка факторів: Це падіння цін на світових ринках нафти й газу, що зменшує надходження до бюджету; спроби використати пандемію коронавірусу для покращення відносин з Заходом; наближення місцевих виборів в Україні, завдяки яким Москва сподівається посилити присутність своїх сил в українській політиці; направлення ресурсів на протистояння з Туреччиною в Сирії та Лівії, а також на опосередковане втручання у конфлікт між Вірменією та Азербайджаном; місцеві вибори у РФ у вересні цього року при падінні рейтингу довіри до Володимира Путіна та зростанні протестних настроїв.

При цьому аналіз зовнішньої розвідки свідчить про те, що в майбутній перспективі можлива масштабна військова операція Росії для захоплення нових українських територій.

Кондратюк вважає, що цьому можуть сприяти такі чинники: необхідність відвернути увагу від внутрішніх російських проблем; потреба вирішення проблем водопостачання в Криму та провал курортного сезону; концентрація уваги українських міжнародних партнерів винятково на власних внутрішніх проблемах.

Росія може почати офіційно поставляти озброєння на Донбас, якщо у США ухвалять закон про виділення $300 млн на рік на військову допомогу Україні. Як повідомляють російські ЗМІ, про це заявив голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников.

Новини по темі

Зеленський перевірив дотримання перемир’я на Донбасі.

Українські військові розповіли президенту, що наразі ситуація на їхніх ділянках лінії фронту спокійна.

1

СММ ОБСЄ вперше з початку роботи на Донбасі не зафіксувала порушень.

Всього з початку останнього перемир'я СММ ОБСЄ зафіксувала 251 порушення режиму припинення вогню.

1

Сто на сто: в ОП розповіли про підготовку нового обміну полоненими між Україною та ОРДЛО.

Керівник Офісу президента також повідомив, що з проросійськими сепаратистами було погоджено три нових ділянки для розведення військ.

1

Відбивали одразу декілька атак: зенітний ракетний дивізіон провів навчання.

У Харківській області відбулись тактичні навчання з дивізіоном зенітного ракетного полку з ускладненими завданнями.Тренування проходило із підрозділом, обладнаним модернізованим зенітним ракетним комплексом С-125, який дивізіон нещодавно прийняв н...

1

Відбивали одразу декілька атак: зенітники провели навчання із новими ракетами С-125.

У Харківській області відбулись тактичні навчання з дивізіоном зенітного ракетного полку з ускладненими завданнями.Тренування проходило із підрозділом, обладнаним модернізованим зенітним ракетним комплексом С-125, який дивізіон нещодавно прийняв н...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie