Генсек ООН попередив про катастрофу для цілого покоління через збій у системі освіти.

У зв'язку з пандемією коронавірусу багато країн світу прийняли рішення закрити всі навчальні заклади / REUTERS

У зв'язку з пандемією коронавірусу багато країн світу прийняли рішення закрити всі навчальні заклади / REUTERS

Збої в системі освіти, викликані пандемією коронавірусу, можуть обернутися катастрофою для цілого покоління.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, передає Центр новин ООН.

В ООН відзначають, що у зв'язку з пандемією коронавірусу багато країн світу вирішили закрити всі навчальні заклади, через що можливості ходити в школу позбулися півтора мільярда дітей. При цьому, багато хто перейшов на дистанційне навчання. Однак близько третини дітей - 463 мільйони - не можуть вчитися "на відстані", оскільки у них вдома немає комп'ютера або Інтернету.

Читайте також Як навчаються школярі різних країн світу під час карантину

В ЮНЕСКО підкреслили, що сьогодні все ще майже половина всіх учнів у світі так чи інакше страждають через те, що школи закриті або скорочують навчальні години.

"Збої в системі освіти зачіпають усіх, особливо учнів та їхні сім'ї, а також учителів", - йдеться в посланні Гутерреша з нагоди Міжнародного дня освіти, який відзначається 24 січня.

Через збої в традиційній системі освіти виникла необхідність впроваджувати інноваційні методи навчання. Але не всі змогли перейти на дистанційне навчання, і в результаті - багато дітей втратили право на освіту. Від цього, вважає Гутерреш, постраждають усі, оскільки домогтися перетворень можна лише в освіченому суспільстві.

"В умовах, коли світ продовжує боротися з пандемією, з тим, щоб уникнути катастрофи для цілого покоління, ми повинні зробити все необхідне для реалізації права на освіту - одного з основних прав людини і загального надбання людства", - закликав генсек ООН.

Гутерреш зазначив, що ще до пандемії школу не відвідували близько 258 мільйонів дітей і підлітків, більшість із яких становили дівчатка. У країнах із низьким і середнім рівнем доходу більш ніж половина дітей у віці до 10 років не мали можливості освоїти навіть базові навички читання.

"У 2021 році ми повинні використовувати всі можливості для того, щоб змінити цю ситуацію. Ми повинні забезпечити повне фінансування Фонду Глобального партнерства в інтересах освіти і активізувати глобальне співробітництво в галузі освіти", - Гутерреш.

Читайте також Австрія вирішила протестувати школярів на коронавірус

Він запропонував переосмислити концепції освіти стосовно підготовки викладачів, подолання "цифрового розриву", переглянути навчальні програми і тим самим сприяти озброєнню учнів навичками і знаннями, що відповідають сьогоднішнім реаліям.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олександр Топчій

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
«Чорна мітка»  для Коломойського: які можливі наслідки санкцій США проти олігарха - думки експертів.

«Чорна мітка» для Коломойського: які можливі наслідки санкцій США проти олігарха - думки експертів.

Америка на замку для олігарха Ігоря Коломойського. Напередодні державний департамент Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій щодо українського олігарха. Його звинуватили у корупції. Сам Коломойський на це поки ніяк не відреагував. А о...

Українська для чиновників: понад тисячу держслужбовців записалися на мовні курси в Одесі.

Українська для чиновників: понад тисячу держслужбовців записалися на мовні курси в Одесі.

В Одесі стартували безоплатні курси української для чиновників. Державні службовці сіли за парти, щоб підтягнути свої знання для роботи. Лекції з української мови проводять двічі на тиждень по півтори години. Наша знімальна група відвідали заняття...

Вечные вопросы о вечном 060321

Вечные вопросы о вечном 060321

Історія без зайвого пафосу

Історія без зайвого пафосу

1

Анонс -Беседы о важном  Религия  Проклятие или благословение.

Анонс -Беседы о важном Религия Проклятие или благословение.

Доктор Фауст, Григалиус Махват и Любомир. Беседы о важном. "Религия. Проклятие или благословение?"

Восьме береЗЕ!ня - Вечірній ПреЗЕдент

Восьме береЗЕ!ня - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент