Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

«Зима російського реваншу» : Порошенко обговорив з Головою Делегації Європарламенту Кубіліусом ризики енергетичного шантажу Кремля.

П’ятий президент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко зустрівся з Головою Делегації Європейського Парламенту у Парламентській асамблеї "Східного партнерства" Андріусом Кубіліусом. Вони обговорили результати Саміту Україна – Європейський Союз, який відбувся 12 жовтня.

Порошенко перш за все подякував Кубіліусу за підтримку нашої держави.

"Щиро вдячний і завжди відкритий до зустрічі з автором "Плану Кубіліуса" для України на зразок "Плану Маршала". І в уряді, і в опозиції, і в Європейському парламенті – Україна для вас завжди залишалася серед ваших найвищих пріоритетів", – зазначив п‘ятий Президент.

Петро Порошенко та Андріус Кубіліус погодилися із необхідністю прискорити процеси інтеграції України до ЄС, що значно сприятиме зміцненню стабільності, безпеки та процвітання в регіоні. П’ятий Президент України високо оцінив незмінну підтримку з боку Європейського Парламенту європейської перспективи для України та допомогу у впровадженні реформ.

Зустріч Петра Порошенка та Андріуса Кубіліуса

"Ви розпочали європейські реформи, і це є важливим здобутком, чого Україна змогла досягнути. З Угодою про асоціацію, із зоною вільної торгівлі. З усім", – зазначив Андріас Кубіліус.

У контексті підготовки до наступного Саміту "Східного партнерства" 15 грудня у Брюсселі Петро Порошенко закликав керівництво Євросоюзу до схвалення амбітних і стратегічно сміливих рішень щодо нового східноєвропейського порядку денного, пов’язаного із розширенням. За результатами дискусії домовились спільно працювати з метою просування інтересів України та асоційованого тріо за підсумками Саміту.

Лідер "ЄС" наголосив – важливо зміцнювати міжнародну солідарність у протидії російській агресії проти України та підривній діяльності Кремля проти країн демократичного світу. У зв’язку з цим п’ятий Президент України особливо підкреслив безпекові ризики енергетичного шантажу з боку Росії щодо України та Європейського Союзу.

Петро Порошенко в ході зустрічі з Андріусом Кубіліусом

"Дуже небезпечно, що Росія набирає обертів. Сьогодні ми слабші, ніж 2 чи 3 роки тому. Можемо назвати це навіть "зимою російського реваншу". І це не лише про ціну за російський газ. Всі розуміють, що Росія завжди шантажувала Україну. Вони припинили це робити лише тоді, коли ми у 2015 році відмовилися від закупівель у Росії газу. Ані в 2015, ані в 2016, 2017, 2018, ані у 2019 році ми жодного слова від Росії не чули про те, що України нібито краде російський газ. Ми виграли Стокгольмський арбітраж на 4,5 млрд доларів. Ці гроші ми повернули з путінської кишені, адже Газпром – це і є путінська кишеня, яка навіть ближча і глибша за російський державний бюджет", – нагадав п’ятий Президент України.

Головою Делегації Європейського Парламенту у Парламентській асамблеї "Східного партнерства" Андріус Кубіліус

Лідер "Європейської Солідарності" поінформував депутата Європарламенту про розвиток внутрішньополітичної ситуації в державі та актуальні загрози демократії, зокрема тиск на свободу ЗМІ та інструменталізацію правоохоронних структур у боротьбі проти політичних опонентів. Петро Порошенко закликав Європарламент продовжувати пильно стежити за діями української влади на предмет їх відповідності європейським демократичним критеріям.

Співрозмовники також обговорили питання підготовки до Конгресу Європейської народної партії 17-18 листопада у Роттердамі.

Новини по темі
Нагороджений Путіним Сійярто вважає, що Україна виправдовує  «порушення прав»  угорців війною.

Нагороджений Путіним Сійярто вважає, що Україна виправдовує «порушення прав» угорців війною.

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто закликає відновити мовні права угорської меншини, які існували до ухвалення останнього закону про освіту в Україні.

УНІАН

Брифінг 02.12.2021 Михайло Волинець

Брифінг 02.12.2021 Михайло Волинець

Брифінг народного депутата України Михайла Волинця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Арсеній Пушкаренко

Брифінг 02.12.2021 Арсеній Пушкаренко

Брифінг народного депутата України Арсенія Пушкаренка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Росія лякає наступом: які шанси на перемогу України у двобої з окупантом, VETERANO блог.

Росія лякає наступом: які шанси на перемогу України у двобої з окупантом, VETERANO блог.

Багатьох українців цікавить, як діяти, якщо Росія піде в наступ. Однак першочергово треба заспокоїтися, адже нерви й паніка ще ніколи не давали позитивних результатів, а лише негативні. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал ...

У  «Слузі народу»  є проблема з голосуванням, – депутатка Василевська-Смаглюк.

У «Слузі народу» є проблема з голосуванням, – депутатка Василевська-Смаглюк.

Верховна Рада остаточно ухвалила проєкт закону про державний бюджет України на 2022 рік. Підтримали документ 215 нардепів від "Слуги народу". Читати на сайті:

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Остапенко

Брифінг 02.12.2021 Анатолій Остапенко

Брифінг народного депутата України Анетолія Остапенка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Брифінг 02.12.2021 Андрій Богданець

Брифінг 02.12.2021 Андрій Богданець

Брифінг народного депутата України Андрія Богданця Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: