Як створити незалежні суди

Посли G7 активно займаються реформуванням нашої Вищої ради правосуддя

Мені дуже б хотілося, щоб посольське теля з'їло нашого вовка, але песимізм, друзі мої, переповнює моє серце. Бо я ще коли вчився у молодості, то нам казали, що:

1. Бюрократи не можуть бути джерелом реформ чи подібних змін. У них бракує мотивації – а у посольських бюрократів ще й інші завдання. Перш за все вони мають працювати на збільшення впливу своїх країн (свого бізнесу та спецслужб).

2. Посли – фахівці у міжнародних відносинах, а судова система – надзвичайно тонка наука. Наскільки я бачу, посольства не залучають тих, хто реально знається на українській судовій системі.

3. Науковці та експерти давно дійшли висновку, що закордонна допомога в таких чутливих ситуаціях рідко буває успішною. Нобелевський лауреат Ангус Дітон пише, що нерідко така "допомога" не вирішує проблеми, а, навпаки, посилює, увічнює їх. Значний приплив іноземної допомоги (як у нас) призводить до того, що політика всередині країни змінюється на гірше, слабшають інститути, необхідні для забезпечення довгострокового зростання.

А чи можуть в принципі багаті країни допомогти бідним, чи знають вони, як це робити? Дитон відповідав: «Ні. Ми часто настільки погано розуміємо, що потрібно їм, чого вони хочуть, як влаштовано їхнє суспільство, що наші незграбні спроби допомогти їм на тих умовах, які ми вважаємо правильними, приносять більше шкоди, ніж користі».

***

Створювати незалежний суд необхідно, але це мусять робити мотивовані українці, залучаючи найкращий світовий досвід.

Для судової системи немає необхідності у великих фінансових ресурсах – тут треба воля, розум та совість. Саме на самостійному продукуванні таких феноменів слід зосередитися українцям, будь-який аутсорс тут не спрацює.

Джерело: блог Ігоря Луценка

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Із засідання Комітету з питань свободи слова 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань свободи слова 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань свободи слова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту 20.10.2021

Із засідання Комітету з питань молоді і спорту Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

Флешмоб з піснею про Бандеру, мільярд євро за вакцинацію, Регіон.

Флешмоб з піснею про Бандеру, мільярд євро за вакцинацію, Регіон.

У свіжому випуску "Регіон.ЮЕЙ" за 21 жовтня 2021 – молодь підхопила пісню "Батько наш – Бандера", тож флешмоб з її виконанням набуває популярності. Співробітник Укрпошти вимагає відшкодувати мільйон євро, якщо після вакцинації у нього з'являться п...

1 1

Фантомний сценарій, – Фесенко про ймовірні президентські амбіції Володимира Кличка.

Фантомний сценарій, – Фесенко про ймовірні президентські амбіції Володимира Кличка.

Є чутки, що на президентські вибори може піти не Віталій Кличко, а його брат Володимир. Такий сценарій, за інформацією Володимира Фесенка, розробляють піарники братів. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitt...

Із засідання Комітету з питань організації державної влади 20.

Із засідання Комітету з питань організації державної влади 20.

Із засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших ...

Україна може отримати нові ракети з Великої Британії.

Україна може отримати нові ракети з Великої Британії.

Україна та Велика Британії ведуть переговори про продаж зброї. Мовиться про продаж морських ракет класу "земля – земля", розроблених MBDA UK. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 К...