В Україні перші діти отримали щеплення проти коронавірусу.

На Буковині від COVID-19 вакцинували чотирьох дітей / фото REUTERS

На Буковині від COVID-19 вакцинували чотирьох дітей / фото REUTERS

В Україні вперше використали вакцину проти коронавірусу на дітях. Такий досвід вже отримала Чернівецька область.

Про це "Суспільному" розказала координаторка COVID-вакцинації на Буковині Оксана Знак.

Так, у Чернівецькій області першу дозу вакцини ввели чотирьом дітям у віці від 12 років. Їх вакцинували препаратом Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech.

Першу вакцину отримала дитина з Чернівців для перетину кордону на навчання.

Інших дітей вакцинували у Глибоцькому центрі медико-санітарної допомоги.

Окрім цього, у міській дитячій поліклініці відкрили пункт вакцинації для дітей. Але поки що там нікого не імунізували, оскільки у закладі очікують на постачання препаратів, повідомив головний лікар дитячої поліклініки Іван Хорошенюк.

Читайте також У МОЗ розповіли, коли можна буде вакцинувати підлітків від COVID-19

Що відомо про вакцинацію дітей проти COVID-19 в Україні та світі

У червні 2021 року ВООЗ дозволила вакцинувати дітей проти коронавірусу та видала відповідні рекомендації.

Першим схваленим препаратом для дітей стала вакцина проти коронавірусу від компаній Pfizer-BioNTech. Використання вакцини схвалили для дітей у віці від 12 до 17 років у ЄС та США.

На початку червня вакцинацію дітей відповідним препаратом схвалили в Ізраїлі.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 23 липня рекомендувало дозволити вакцину Moderna від COVID-19 для дітей у віці від 12 до 17 років. Залишилось дочекатися рішення Єврокомісії.

В Україні дозволили вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 12 років. Робитимуть це препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Інтервал між першою та другою дозами складає 21-28 днів.

МОЗ рекомендує щепити дітей в окремих випадках: для перетину кордону на змагання, навчання або до родичів. Також, якщо дитина має високі ризики важкого перебігу чи ускладнень внаслідок COVID-19 через супутні хвороби. Або якщо приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу вакцини.

COVID-вакцин на дітей: що відомо

Компанії Pfizer та Moderna розпочали дослідження ефективності власних препаратів на дітях у віковій категорії 11 місяців – 6 років. Перші результати від дітей молодшого шкільного віку очікують отримати у вересні.

Окрім цього, нещодавно в Китаї закінчилась 1/2 фаза клінічних випробувань вакцини CoronaVac на дітях і підлітках у віці від 3 до 17 років. Результати свідчать, що препарат безпечний для дітей, а імунна відповідь краща, ніж у дорослих.

Автор: Вікторія Гордієнко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Головний санлікар розповів, коли буде перелік професій, для яких введуть обов'язкову вакцинацію від COVID-19.

Головний санлікар розповів, коли буде перелік професій, для яких введуть обов'язкову вакцинацію від COVID-19.

До цього списку МОЗ пропонує включити працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

УНІАН

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...