Мінфін не бачить причин для перегляду бюджету України на 2020 рік.

Міністерство очікує покращення ситуації з бюджетними доходами.

У Мінфіні зазначили, що для перегляду бюджету немає підстав / фото УНІАН

У Мінфіні зазначили, що для перегляду бюджету немає підстав / фото УНІАН

Міністерство фінансів України очікує поліпшення ситуації з бюджетними доходами в найближчі місяці та наразі не бачить підстав для перегляду державного бюджету країни на поточний рік.

Читайте такожБюджет через міцну гривню в січні недоотримав понад 2 мільярди - Рахункова палата

Як повідомили УНІАН у Міністерстві фінансів, у січні держбюджет не був виконаний за доходами на 13,8 мільярда гривень, через різницю фактичних і прогнозних макроекономічних показників, а також внаслідок зростання середньомісячних обсягів відшкодування ПДВ та авансової сплати рентного платежу компанією "Укргазвидобування" у грудні 2019 року.

"Низка факторів, які негативно вплинули на виконання державного бюджету, є тимчасовими, що дозволить частково нівелювати невиконання плану січня протягом майбутніх місяців. Навіть в умовах низьких планових доходів ліквідність уряду залишалася достатньою, щоб здійснювати виплати, включаючи обслуговування боргу, в лютому. Тому зараз немає підстав для перегляду державного бюджету", - йдеться в повідомленні.

У Мінфіні нагадали, що підставою для коригування державного бюджету, згідно з Бюджетним кодексом, є недоотримання планових надходжень в загальний фонд держбюджету більш ніж на 15% за підсумками кварталу, а також відхилення від прогнозу, врахованого при затвердженні держбюджету на відповідний період.

"У разі перегляду макроекономічного прогнозу Міністерством розвитку економіки та прийняття нового прогнозу урядом, Мінфін здійснить оцінки впливу оновленого прогнозу на показники бюджету, й лише після цього приймати рішення про доцільність внесення змін до державного бюджету на 2020 рік", - наголошується в повідомленні.

У Мінфіні зазначили, що керуються принципом збалансованості, згідно з яким витрати бюджету мають відповідати обсягу надходжень на відповідний бюджетний період.

Як повідомляв УНІАН, державний бюджет України за січень 2020 року отримав 50,7 мільярда гривень доходів, що на 7% нижче показника за аналогічний період минулого року і на 21,5% нижче планового показника.

Повний текст з коментарями експертів читайте на сайті УНІАН.

Новини по темі

Пенсії будуть знижуватися, а частина залишиться без виплат: як врятувати свою старість.

Врятувати майбутню пенсію можна в молодості

5 1

Google відмовляється від проекту безкоштовного Wi-Fi в усьому світі.

Американська корпорація Google більше не підтримуватиме проект Station, який передбачає розвиток безкоштовних мереж Wi-Fi в світі.

2

Коронавірус впливає на всі сфери бізнесу в світі - Bloomberg.

Bloomberg повідомляє, що журналісти поговорили з компаніями з різних сфер про те, як коронавірус вплинув на торгові зв'язки в світі та в цілому на бізнес.

1

Tesla отримала понад півмільйона замовлень на електричний пікап Cybertruck (фото).

Компанія Tesla Motors отримала понад 522 тис. попередніх замовлень на ще не запущений в серію електричний пікап Cybertruck.

2

Чисельність програмістів в Україні може складати 200 тисяч – Світовий банк (інфографіка).

Загальна чисельність інженерів-програмістів, зайнятих у індустрії інформаційних та комунікаційних технологій на початок 2020 року могла сягнути 200 тис.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie