Росія будує новий бомбардувальник: «зможе долати ППО країн НАТО».

Міноборони РФ затвердило остаточний проєкт нового бомбардувальника-невидимки. Російські військові розраховують, що літак зможе долати протиповітряну оборону країн НАТО.

Джерело : РИА Новости

Деталі : Розробку назвали "перспективний авіаційний комплекс дальньої авіації" – ПАК ДА.

Росія планує прийняти новий бомбардувальник на озброєння до 2027 року змінивши ним ракетоносці Ту-95МС, термін служби яких вже закінчується.

Міноборони РФ стверджує, що літак зможе непоміченим долати ППО країн НАТО.

Військові поки приховують, як буде виглядати новий літак. На даний момент доступні тільки рендери з ймовірним виглядом бомбардувальника:

Літак повинен бути побудований за схемою "літаюче крило", коли підйомну силу створює фактично вся поверхня апарату.

РИА Новости з посиланням на власні джерела пише, що авіаконструктори вже провели серію стендових випробувань з оцінки рівня радіолокаційної помітності на спеціальних макетах і окремих повнорозмірних елементах бомбардувальника. За даними видання, підтверджені наднизькі показники площі ефективної поверхні розсіювання ПАК ДА.

Бомбардувальник задуманий як дозвуковий, що має збільшити дальність польоту. Концепція бойового застосування ПАК ДА передбачає ракетні удари по наземних об'єктах з великою дистанції, мова про подолання 15 тисяч кілометрів.

Дослівно : "ПАК ДА візьме на борт і гіперзвукове озброєння, в тому числі новітній "Кинджал". Також літак зможе управляти групами безпілотних літальних апаратів.

Малопомітність позбавить екіпаж необхідності якомога швидше залишати район пуску ракет або скидання бомб. Першу силову установку для ПАК ДА вже зібрали "в залізі" і скоро відправлять на стендові випробування. Проектували повністю в "цифрі", що максимально спростило запуск виробництва. У поточному році побудують ще кілька двигунів, які також візьмуть участь в стендових випробуваннях".

Довідка : На даний момент у світі існує єдиний малопомітний бомбардувальник, збудований за схемою "літаюче крило" - це американський B-2 Spirit, також відомий як Stealth Bomber. Він призначений для прориву щільної ППО супротивника.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Боротьба з тоталітарним минулим, або Декомунізація. Де ще в Україні ховаються радянські привиди

Боротьба з тоталітарним минулим, або Декомунізація. Де ще в Україні ховаються радянські привиди

В Україні і досі не вщухають суперечки з приводу того, як відзначати 8 і 9 травня. Але на щастя, Україна з кожним роком відходить від нав’язаних Росією наративів щодо Другої світової війни. За останніми опитуваннями, більше 40% українців вважають,...

Виявили одне з найбільших у Європі родовищ коштовного каміння, Кордон.

Виявили одне з найбільших у Європі родовищ коштовного каміння, Кордон.

За інформацією Національної асоціації добувної промисловості, Україна посідає друге місце у світі за покладами бурштину. Проте офіційний видобуток "сонячного каменю" складає лише 5% від реальних обсягів. Читати на сайті:

2

На парад до Путіна приїхав лише президент Таджикистану.

На парад до Путіна приїхав лише президент Таджикистану.

В багатьох містах Росії 9 травня минули військові паради, однак основний відбувся на Красній площі в Москві. До Володимира Путіна на цей захід приїхав лише іноземний гість – президент Таджикистану Емомалі Рахмон. Читати на сайті: 24 Канал онлайн –...

1

«Сигнал Москві». Ентоні Блінкен в Україні: залаштунки візиту

«Сигнал Москві». Ентоні Блінкен в Україні: залаштунки візиту

Україну вперше відвідав високопоставлений представник адміністрації президента США - держсекретар Ентоні Блінкен. Україна стала шостою в переліку країн, куди приїхав головний дипломат США за трохи більше ніж 100 днів адміністрації Байдена. За резу...

«Патріотичне виховання»  по-кремлівськи. Як окупант вчить юних кримчан служити Путіну

«Патріотичне виховання» по-кремлівськи. Як окупант вчить юних кримчан служити Путіну

Росія продовжує засуджувати сусідів, які відкидають "радянщину". Вона взагалі вважає зрадою відмову від концепції "Великої вітчизняної" на користь Другої світової війни. І хай би росіяни продовжували зомбувати своє населення, українцям до того нем...

1 1

«Дивимося, як шастають окупанти»: 9 травня в Україні.

«Дивимося, як шастають окупанти»: 9 травня в Україні.

9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у другій світовій війні 2021. В Києві під час акції біля парку Вічної Слави 9 травня одного із учасників, 16-річного місцевого жителя, притягнули до адміністративної відповідальності за дрі...

1 23