Вода для Криму з дна Азовського моря: вчений назвав проблему.

Під дном Азовського моря можуть бути запаси прісної води, але її видобуток неминуче зіткнеться з низкою серйозних труднощів. Зокрема, вода може знаходитися на дуже великій глибині і бути не прісною, а мінералізованою.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів російський вчений-гідрогеолог Юрій Медовар. "Не знаю, чому виник такий ажіотаж щодо того, що під Азовським морем є прісна вода. І під Чорним морем є прісна вода. Важливо, на якій глибині і яка її мінералізація", – зауважив він.

Як пояснив учений, "вода є під кожною річкою, під кожним озером, під кожним морем. Ми займалися цією проблемою ще в минулому столітті. Це субмаринні джерела".

Він розповів, що така вода може потрапляти – "розвантажуватися" – в моря двома шляхами. "Перший – безпосередньо чистим підземним стоком, другий – складовою частиною річкового стоку. Приблизно 30% в річковому стоці становлять підземні води, які розвантажуються в річки".

"Якщо говорити суто науковою мовою, то генетично субмаринні води поділяються на інфільтраційні, що формуються на суші за рахунок атмосферних опадів і поверхневого стоку, седиментаційні, що утворюються безпосередньо в межах морського басейну в процесі накопичення опадів, і ювенільні води, які утворюються за рахунок дегазації верхньої частини мантії", – додав учений.

Медовар навів приклад дна Керченської протоки і запасів прісної води, які там є.

"Якщо ми візьмемо Керченську протоку, то там приблизно потужність (глибина, – Ред.) напівтвердих майкопських глин становить кілометр. У товщі майкопських глин зустрічаються водоносні горизонти, але яка якість води в них, мені не відомо", – пояснив він.

"Якщо йти нижче в корінні породи, можливо, там є тріщино-жильні води тощо. Можемо добуритися до мантії. У верхній частині мантії теж є ювенільні прісні води. Але це дуже глибоко, це з десяток кілометрів", – додав учений.

На думку Медовара, перш ніж починати буріння на дні Азовського моря, слід провести спеціальні дослідження. "Необхідно провести геофізичні роботи, наприклад, електророзвідку, потім за допомогою гідродинамічної математичної моделі оцінити взаємозв'язок між водоносними горизонтами, що залягають під Азовським морем, і вже після зробити висновки про доцільність проведення бурових робіт".

"Але вони вже бурять. Їм Путін виділив гроші, ось вони і освоюють", – сказав учений.

Як писав OBOZREVATEL, незаконний "глава" окупованого Росією українського Криму Сергій Аксьонов заявив, що під дном Азовського моря можуть бути запаси прісної води.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Перед зустріччю з Путіним - Вечірній ПреЗЕдент

Перед зустріччю з Путіним - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

8 травня 2021. Участь Петра та Марини Порошенко в меморіальній акції  «Маки пам’яті»

8 травня 2021. Участь Петра та Марини Порошенко в меморіальній акції «Маки пам’яті»

Меморіальна акція "Маки пам’яті" на території Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років" з нагоди Дня пам’яті та примирення. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та ...

Портніков:  «Юрисдикція російської церкви означає набагато більше, аніж російської держави».

Портніков: «Юрисдикція російської церкви означає набагато більше, аніж російської держави».

Держсекретар США зустрівся з предстоятелями Української православної церкви. Це, вважає журналіст і ведучий програми Віталій Портников, - неабиякий сигнал вітчизняній еліті, яка в свою чергу не розуміє вагомості внеску церкви в державний устрій. Я...

Подорожі до Європи. ЄС готується відкрити кордони для туристів: що це означає для українців

Подорожі до Європи. ЄС готується відкрити кордони для туристів: що це означає для українців

Готуватися можна, але не поспішаючи. Європейський союз може відкрити кордони для українських туристів. Попередньо - вже влітку. Але натепер невідомо, які вимоги діятимуть для подорожніх. Ясно, що пускатимуть лише провакцинованих із так званим КОВІ...

«Джозеф Байден для Володимира Зеленського є » невловимим Джо

«Джозеф Байден для Володимира Зеленського є » невловимим Джо".

У радянські часи світ для США та Росії сприймався як "велика шахівниця. Тепер же Вашингтон-Москва грають у одночасну гру, де Україна - перша дошка. Таку думку під час програми "Політклуб Віталія Портникова" висловив директор Інституту світової пол...

Політв'язень Чирній повернувся в Україну після 7 років за ґратами в Росії.

Політв'язень Чирній повернувся в Україну після 7 років за ґратами в Росії.

Український політв’язень Олексій Чирній повернувся в Україну після 7 років ув'язнення в Росії. Окупанти звинувачували його у підготовках терактів в Криму. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у T...

1 2