Хто фінансує «Слугу народу»? Партія показала звіт за третій квартал 2021 року.

Тривалий час на сайті «Слуги народу» не було навіть реквізитів

Партія «Слуга народу» за підсумками 2020 року стала найзаможнішою політсилою країни з доходом 445 млн грн. Проте, оприлюднений на сайті НАЗК квартальний фінансовий звіт «Слуги народу» показав, що напередодні та під час місцевих виборів у 2020 році ні центральний офіс, ні осередки партії не проводили публічних фандрейзингових кампаній. Про це повідомляє рух «Чесно», який проаналізував фінзвіт.

«Тривалий час на сайті партії не було навіть реквізитів, нині там є інформація про те, як підтримати фінансово центральний офіс, але не осередки. Дані податкової звітності містять лише загальні показники і походження цих коштів тривалий час було невідомим. Подавши звіт за 3 квартал партія частково розкрила цю інформацію, – зазначають у «Чесно». – Загалом у 3 кварталі 2020-го «Слуга народу» зібрала 107 мільйонів гривень, з яких понад 90 мільйонів – це внески фізичних осіб (555 донорів). Ще 17 мільйонів надійшло від бізнесу (23 компанії)».

За підсумками третього кварталу 2020 року донорів партії «Слуга народу» було у шість разів більше, ніж за весь 2019 рік.

«У 3 кварталі 2020 року 578 фізосіб та компаній профінансувало партію «Слуга народу» та її осередки. Це майже у шість разів більше, ніж кількість донорів партії за весь 2019 рік, втім у 40 разів менше ніж кандидатів у депутати, яких партія у вересні 2020 року висунула до місцевих рад. Загалом партія висунула до місцевих рад понад 23 тисячі кандидатів. Іншими словами, на 40 кандидатів від «слуг» припадає всього 1 донор. В окремих осередків таке співвідношення ще гірше й один донор припадає на кілька сотень кандидатів», – йдеться у висновках «Чесно».

Також у звітності партії за перші три квартали 2020 року фігурує всього 3 донори, які фінансували партію і під час президентських та парламентських виборів 2019 року.

Мова йде, зокрема, про Віталія Сергійовича Корнієнка (Олександр Корнієнко повідомив «Чесно», що Віталій Корнієнко не є його родичем і вони не знайомі особисто), який профінансував партію на 1,5 млн грн у 2019 році та на 1,1 млн грн у 2020 році. Згідно з реєстрами Віталій Корнієнко є співвласником низки підприємств різного спрямування – від будівництва й продажу електроенергії до надання автомобілів в оренду та оптової торгівлі харчовими молоком та оліями.

Ще один традиційний донор – це Світлана Вікторівна Глущенко. У 2019 році вона перерахувала на рахунки «Слуги народу» 1,4 млн грн, а в 2020 році ще майже 400 тис. грн. Як і Віталій Корнієнко, вона є власницею та керівницею низки підприємств.

Ще 318 тис. грн. партії у 2020 році перерахував Євген Зурнаджи. Він же фігурує і серед донорів «Слуги народу» у звітності за 2019 рік, щоправда тоді він перерахував партії 1,4 млн грн. Зурнаджи є адвокатом та має власну компанію, що працює у сфері права. Також, він є одним зі щонайменше 11 адвокатів, які у 2019 році фінансували «Слугу народу».

До слова, аналіз даних фінансової звітності, оприлюдненої Мінцифрою та Державною податковою службою України, показав що походження коштів десяти найзаможніших партій невідоме.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Коли Бурба дійшов до найважливішої частини доповіді щодо  «вагнерівців» , ТСК вирішила терміново оголосити перерву до завтра без пояснення причин.  «Голосу»  Костенко.

Коли Бурба дійшов до найважливішої частини доповіді щодо «вагнерівців» , ТСК вирішила терміново оголосити перерву до завтра без пояснення причин. «Голосу» Костенко.

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради, яка розглядає справу "вагнерівців", вирішила перервати своє засідання і піти на перерву до завтра, коли ексначальник ГУР Міноборони Василь Бурба дійшов до найважливішої частини своєї доповіді.

Цензор.НЕТ

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

5 111

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

6 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

4 32

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

8 88

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47