ПВК Вагнера може витіснити військову місію Заходу з Малі.

У відносинах Росії та Євросоюзу, ймовірно, з'явився новий осередок напруженості. Військові місії Франції та Німеччини можуть піти з Малі. Безпосередня причина: військова хунта, яка керує в цій західноафриканській країні, проводить переговори з неназваними представниками з РФ про відправку в регіон російських військових найманців.

13 вересня агентство новин Reuters першим з посиланням на дипломатичні джерела повідомило, що військова хунта в Малі близька до укладення договору про відправлення російських військових найманців для вишколу малійських збройних сил і надання захисту провідним представникам керівництва Малі. Сума контракту, за даними агентства, становитиме близько 10,8 мільйона доларів щомісяця.

Публічно про домовленості між росіянами й владою Малі заговорив 14 вересня в Парижі глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан. Він пригрозив вивести французькі війська з Малі у разі укладення угоди. "Вагнер (ПВК Вагнера. - Ред .) - це військові формування, які в минулому проявили себе в Сирії й Центральноафриканській Республіці як ті, хто скоюють злочини й чинять насильство, що ніяк не допомагає вирішенню проблем і абсолютно несумісне з нашою присутністю", - заявив Жан-Ів Ле Дріан у Парижі в розмові з депутатами Національних зборів.

Німеччина услід за Францією погрожує піти з Малі

МЗС ФРН 14 вересня на запитання DW повідомило, що "знає про російські переговори з малійським керівництвом" і додало, що "перебуває щодо цього питання в контакті як з європейськими партнерами, так і з малійським урядом", а також з Москвою. 15 вересня представниця МЗС ФРН Марія Адебар (Maria Adebahr), виступаючи перед журналістами в Берліні, уточнила, що "можливість такої співпраці (між хунтою в Малі й найманцями. - Ред .) викликає у нас крайню тривогу". Своєю чергою, речниця міноборони ФРН Крістіна Рутсі (Christina Routsi) додала, що в разі, якщо приватні російські військові фахівці опиняться в столиці Малі Бамако, "ми будемо обговорювати наслідки й наші можливі дії разом з нашими партнерами в європейському та міжнародному форматі".

Нарешті, увечері 15 вересня міністерка оборони ФРН Аннеґрет Крамп-Карренбауер (Annegret Kramp-Karrenbauer) написала в мережі Twitter: "Якщо керівництво Малі піде на таку угоду з Росією, це суперечитиме всьому, що Німеччина, Франція, ЄС і ООН робили в Малі протягом останніх восьми років".

Крамп-Карренбауер побічно також пригрозила виведенням сил Бундесверу з Малі, додавши, що угода між Москвою і Бамако "ставить під питання основи мандата Бундесверу в рамках MINUSMA й EUTM" і що тепер міноборони повинне буде "разом з Бундестагом зробити висновки".

У Росії заперечують офіційні переговори, але готують ґрунт через ЗМІ

У Кремлі тему присутності російських військових фахівців у Малі 14 вересня ще не коментували, але на наступний день 15 вересня, прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що "російських військових у Малі немає". Причина відмови коментувати ймовірну угоду з приватними військовими компаніями цілком очевидна: це, по-перше, формально не входить у компетенцію Кремля, а по-друге, будь-які приватні армії в Росії заборонені. Відома під назвою "ПВК Вагнера" ​​неофіційна військова організація не входить у регулярні збройні сили Росії й не має юридичного статусу на її території. Найімовірніше, що структури ПВК Вагнера носять інші назви.

Читайте також: З Лівії евакуювали найманців російської ПВК Вагнера - ЗМІ

Непрямим доказом того, що російська сторона зацікавлена ​​в угоді з Малі, може служити зростання медійної активності низки російських ЗМІ, що протягом останніх тижнів опублікували відразу кілька статей, присвячених ситуації в Малі. Основний зміст текстів зводився до того, що Франція зазнала фіаско, а малійці чекають на допомогу з боку росіян. У медійному висвітленні теми російської військової допомоги в Малі також брала участь і медіагрупа "Патріот", главою опікунської ради якої є російський бізнесмен Євген Пригожин. Пригожина також пов'язують із ПВК Вагнера, але він цей зв'язок неодноразово заперечував.

Акції протесту в Малі з проросійськими гаслами

Під час деяких акцій протесту і демонстрацій, як в травні 2021 року в Бамако, лунали й проросійські гасла і заклики про допомогу до РФ

Медійну активність з Росії помітили й розкритикували в Чехії, яка бере разом з ФРН і Францією участь в міжнародних місіях в Малі. Росія намагається "переконати жителів Малі, що ЄС окупує їх країну" і проявляє в цьому "дуже помітну активність", заявив тиждень тому заступник міністра оборони Чехії Ян Хавранек.

Що в Малі роблять європейці

Європейці активізували свої миротворчі зусилля після того, як на початку 2012 року в Малі спалахнув збройний конфлікт між урядовими військами та бойовиками різних угруповань сепаратистів та ісламістів. У 2013 році Євросоюз відправив в цю країну місію European Union Training Mission Mali (EUTM Mali). Основні учасники місії - Німеччина, Іспанія та Чехія, загалом 22 держави ЄС. Чисельність європейських військовослужбовців EUTM Mali становить близько 900 осіб, з них 600 це солдати Бундесверу, мета яких - вишколювати збройні сили Малі.

Читайте також: Глава МВС Лівії просить ЄС внести ПВК "Вагнер" у список спонсорів тероризму

Також до 1100 військовослужбовців Бундесверу беруть участь у миротворчій місії ООН задля стабілізації в Малі (MINUSMA). В рамках MINUSMA в Малі перебувають 15 тисяч військовослужбовців. Що стосується Франції, то в Малі діють, за офіційними даними, 5100 французьких військових, які одночасно беруть участь в декількох місіях, включно з тими, що узгоджені безпосередньо з керівництвом Малі та сусідніми африканськими країнами по регіону Сахель. Роботу яких саме місій у разі приходу приватних російських найманців може припинити Париж, поки що невідомо.

Читайте також: У Лівії воює близько тисячі російських найманців ПВК Вагнера - звіт ООН

Раніше в липні Франція оголосила про те, що до кінця 2021 року закриє частину своїх військових баз в Малі, які діяли в рамках операції "Бархан". Міністерка оборони країни Флоранс Парлі заявила 14 вересня, що не дивлячись на скорочення присутності "ми досі в Малі й залишимося тут напевно в найближчі місяці й роки". В експертних колах на Заході міжнародні місії в Малі вважаються малоефективними.

Французькі військовослужбовці, які беруть участь в операції Бархан в Малі

Французькі військовослужбовці, які беруть участь в операції "Бархан" в Малі

Що Росія робить у Малі

Між Москвою і Бамако - тривала історія стосунків. У 1960 році тоді ще СРСР був однією з перших держав, що визнали незалежність західноафриканської країни та допомагали африканцям кредитами. Повернення російського інтересу до Малі датується, ймовірно, 2017 роком, коли звідти вперше публічно пролунали заклики до РФ про допомогу.

У червні 2019 року Кремль заклав юридичну основу для відправки військових фахівців, уклавши з Малі договір про військову співпрацю. Такі договори передбачають, зокрема, вишкіл військових, поставки військової техніки й ремонт вже експортованої, а також спільні навчання та антитерористичні дії. РФ є одним з головних постачальників озброєнь у Малі.

Підозри в тому, що Росія активізувала свою участь у розвитку ситуації в Малі, з'явилися в серпні 2020 роки після путчу військової хунти. Тоді місцеві ЗМІ виступили з твердженнями, що низка провідних малійських офіцерів, які брали участь у путчі, раніше проходили підготовку в РФ.

 • Мавзолеї Тімбукту в Малі

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Мавзолеї Тімбукту в Малі

  2012 року в стародавньому місті-оазі Тімбукту, розташованому на півночі Малі, бойовики ісламістського угруповання "Ансар-ад-Дін" знищили мусульманські мавзолеї, яким вже багато сотень років. Свої вчинки вони аргументували тим, що ці місця, де спочивав тлін ісламських вчених, служили поклонінню святим. Так само були зруйновані й мінарети валькованих мечетей, як той, що зображений на фото.

 • Мавзолеї Тімбукту в Малі

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Мавзолеї Тімбукту в Малі

  Ось цей чоловік доглядав поховання в мавзолеях у Тімбукту. На цьому відзнятому 2014 року знімку він молиться на одному з поховань. Та наразі вони мають зовсім інший вигляд, адже…

 • Відбудовано за допомогою ООН

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Відбудовано за допомогою ООН

  …багато мавзолеїв змогли відбудувати за допомогою Об'єднаних Націй. Сане Чірфі (справа на фото) разом з родиною доглядає за мавзолеєм святого Альфа Мойя.

 • Пальміра у Сирії

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Пальміра у Сирії

  Впродовж 2015 року терористи "Ісламської держави" зруйнували в античній Пальмірі храм Баала, споруджений майже дві тисячі років тому, багато мавзолеїв та тріумфальну арку. Фотограф тримає відзнятий ним же в березні 2014 року знімок храму Баала на тлі руїн споруди. Після витіснення терористів з міста археологи зраділи, адже чимало руїн античного міста постраждали менше, ніж вони побоювалися.

 • Церква Святого Юліана в Сирії

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Церква Святого Юліана в Сирії

  Монастир святого Юліана (Еліана) в місті Хомсі вважався одним з найважливіших місць паломництва серед християн-сирійців. Розташований в центральній частині Сирії поблизу міста Ель-Кар'ятейн він був зведений у 5-му столітті.

 • Зрівняний терористами з землею

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Зрівняний терористами з землею

  2015 року ІД зрівняла храм із землею. В інтернет екстремісти виклали кадри, на яких було видно, як вони руйнують споруду бульдозерами. Тим часом місто відбили від терористів. Середина однієї із частин споруди вигоріла дощенту. Так само відбудувати належить і цей монастир.

 • Стародавня Хатра в Іраку

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Стародавня Хатра в Іраку

  Ель-Хадр, або Хатра, була столицею першого арабського царства. Завдяки своїм високим, товстелезним та підсиленим баштами мурам вона змогла вистояти під час навали римських військ у 116 та 198 роках нашої ери.

 • Розтрощенні тисячолітні статуї

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Розтрощенні тисячолітні статуї

  На початку 2015 року ІД зруйнували частину руїн міста. На знімку - один з кадрів відео терористів. Агенція новин AP змогла підтвердили його автентичність. Крім того, ісламісти розтрощили тисячолітні статуї ассирійської доби в музеї північно-іракського міста Мосул та в некрополі стародавньої ассирійської столиці Ніневії. За наявною інформацією, вони зруйнували історичне місто Німруд бульдозерами.

 • Die zu dem Zeitpunkt höchste Buddha-Statue der Welt in Afghanistan (Foto: Mildres Dearborn)

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Баміанська долина в Афганістані

  У провінції Баміан були розташовані дві монументальні статуї Будди. Монахи-буддисти висікли їх у скелі 1500 років тому. Тож таким чином ці статуї були свідками доісламського минулого Афганістану. На цьому відзнятому в 1973 році знімку ще можна побачити 53-метрову статую, яка на той час вважалася найбільшою в світі.

 • Танки, ракети та динаміт

  Знищено терористами: світова культурна спадщина

  Танки, ракети та динаміт

  Радикальний ісламський рух "Талібан" зруйнував обидві статуї 2001 року. До знищення історичних цінностей залучили танки, ракети та динаміт. На руйнування історичних об'єктів пішло кілька тижнів. З 2003 року культурний ландшафт та археологічні знахідки в Баміанській долині є частиною світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

  Автор: Ута Штайнвер, Валерій Сааков


 • Бойовики Лівійської національної армії генерала Халіфи Хафтара

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Десятилітня війна "всіх проти всіх"

  У північноафриканській Лівії практично ціле десятиліття точиться громадянська війна. У неї залучені найрізноманітніші сили: бойовики-націоналісти, ісламісти, туареги-кочівники, місцеві племена, іноземні найманці. Ще більш заплутаною ситуація стає через те, що два головні протиборчі угруповання отримують підтримку різних країн. Це робить конфлікт міжнародним і геополітичним.

 • Муаммар Каддафі розриває Статут ООН

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Усе почалося з повалення Каддафі

  Збройна боротьба за владу в Лівії не припиняється з часу повалення Муаммара Каддафі в 2011 році в ході повстання, що спалахнуло в рамках "арабської весни", підтриманого міжнародною військовою операцією. На цьому знімку кривавий диктатор, що правив чотири десятиліття, розриває Статут ООН під час свого скандально відомого виступу в 2009 році на Генасамблеї цієї організації.

 • Нафтогазовий об'єкт німецької компанії Wintershall в Лівії

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Нафта і газ у пустелі та морі

  Одна з головних причин громадянської війни - багаті запаси нафти і газу. Концесії на їх видобуток на суші і в морі отримували різні іноземні компанії, в тому числі німецька Wintershall (на фото - один з її об'єктів) і російський концерн "Газпром", у них з 2008 року є спільне підприємство в Лівії. Зараз галузь в занепаді. Не працює, наприклад, підводний газопровід Greenstream в Італію.

 • Халіфа Хафтар

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Ключова фігура: Халіфа Хафтар

  Інша причина громадянської війни - боротьба між прихильниками ісламського шляху і їхніми противниками, яка породила двовладдя, що панує в країні з 2014 року. Ісламісти закріпилися в столиці Тріполі на заході країни, на сході їм протистоїть так званий парламент в Тобруке. Від його імені править 76-річний воєначальник Халіфа Хафтар, командувач самопроголошеної "Лівійської національної армії".

 • Бойовики Лівійської національної армії

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Вони контролюючть майже всю країну

  У бойовиків "Лівійської національної армії" є підстави фотографуватися в позі переможців. Війська Хафтара завоювали переважну частину території країни, крім пустельного півдня, який контролюють місцеві племена, і декількох районів на заході навколо Тріполі. Однак захопити офіційну столицю країни, незважаючи на неодноразові спроби штурму з квітня 2019 року, їм поки що не вдалося.

 • Халіфа Хафтар у Москві в ушанці

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Союзник Росії та агент ЦРУ

  На боці Хафтара воюють російські найманці з ПВК "Вагнер". Самопроголошений маршал, який зробив військову кар'єру при Каддафі, але потім брав участь у його поваленні, навчався в СРСР в Академії імені Фрунзе і зараз користується підтримкою Росії (на фото: Москва, листопад 2016). На нього зробили також ставку Єгипет і Франція. У нього, за даними ЗМІ, є громадянство США, де він співпрацював з ЦРУ.

 • Фаїз Мустафа аль-Саррадж і Реджеп Тайїп Ердоган

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Сараджа підтримують ООН та Туруччина

  Офіційним лідером Лівії, визнаним міжнародною спільнотою в особі ООН, є глава Уряду національної згоди, який розміщується в Тріполі, Фаїз Сарадж. Його активно підтримують, наприклад, Італія і Туреччина. Президент останньої Реджеп Тайїп Ердоган уклав з Лівією договір, в якому істотно змінив на користь своєї країни (і на шкоду Греції) кордон в Середземному морі.

 • Загін, що б'ється на стороні Уряду національної згоди Лівії

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Оборона Тріполі з допомогою Туреччини

  У січні 2020 року Анкара перекинула в Тріполі турецьких військових для зміцнення оборони лівійської столиці, оскільки загони, що борються на стороні уряду національної згоди (фото), сильно ослаблені торішніми боями з військами Хафтара. В результаті різко зросла небезпека прямих зіткнень між кадровими турецькими військовими і російськими найманцями-вагнеровцями.

 • Руїни міста Сирт після вигнання прихильників ІДІЛ

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Розгром місцевого ІДІЛ

  Ще однією стороною міжусобиці в Лівії стали ісламісти-екстремісти з ІДІЛ. Скориставшись двовладдям, прихильники "Ісламської держави" захопили на початку 2015 року портове і університетське місто Сирт. Однак восени 2016 року вони були розгромлені військами, вірними ісламістській владі в Тріполі (фото), і пішли в підпілля. Місто, яке переходило з рук в руки, сильно постраждало.

 • Володимир Путін, Ангела Меркель і Абдель Фаттах Ас-Сісі на конференції по Лівії в Берліні

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Саміт у Берліні: пошук рішення

  19 січня 2020 року в Берлін на міжнародну конференцію з Лівії приїхали лідери понад десяти країн і керівники міжнародних організацій, включаючи ООН. На знімку: президент РФ Володимир Путін, канцлер ФРН Анґела Меркель і президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі. Серед підсумків саміту - зобов'язання його учасників більше не постачати сторонам конфлікту зброю і механізм контролю за припиненням вогню.

 • Порятунок біженців на надувному човні в море

  Лівія: громадянська війна і геополітичний конфлікт

  Євросоюз стурбований потоком біженців

  У ЄС немає єдиної позиції щодо Лівії, цілі окремих країн дуже різняться. Однак усі члени ЄС зацікавлені в тому, щоб Лівія перестала бути плацдармом для відправлення до Європи нелегальних мігрантів, багато з яких гинуть в Середземному морі. Цю міграційну й гуманітарну проблему без припинення війни в Лівії і відновлення її державності не вирішити.

  Автор: Андрій Гурков, Олександр Куницький


 • Німеччина у НАТО

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Перезавантаження 22 роки тому

  2 квітня 1993 року федеральний уряд схвалює рішення про участь Бундесверу в операції НАТО у Югославії. Це було перше з часів Другої світової війни бойове завдання німецьких солдатів за кордоном.

 • Адріатичне море

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Суперечлива участь в операціях у колишній Югославії

  Бундесвер бере участь у забезпеченні ембарго на постачання зброї до колишньої Югославії в Адріатичному морі, а також безпольотної зони над Боснією. Виконання німецькими солдатами завдань за межами території країн-членів НАТО спричинило внутрішньополітичної дискусії. Соціал-демократи й ліберали вважали участь Бундесверу в операціях у колишній Югославії такою, що суперечить конституції ФРН.

 • Федеральний конституційний суд

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Вирішальне слово за парламентом

  У своєму рішенні від 12 липня 1994 року Федеральний конституційний суд підтвердив, що Німеччина - як член ООН і НАТО - має право на участь своїх збройних сил у місіях цих організацій. Суд, однак, наголосив на тому, що кожну таку операцію має затверджувати Бундестаг.

 • Лахфельд, Баварія

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Війна у Косові: бойове завдання без мандата ООН

  Навесні 1999 року Бундесвер бере участь в операції НАТО "Союзна сила" - першій великій бойовій операції в своїй історії. Німецькі літаки Tornado ведуть повітряну розвідку й боротьбу з сербськими системами протиповітряної оборони. З погляду міжнародного права операція була сумнівною, оскільки Північноатлантичний альянс не мав мандата Ради Безпеки ООН на проведення операції.

 • Йошка Фішер

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Суперечки навколо косовської місії

  У Косові тодішня червоно-зелена коаліція вперше використала збройні сили як політичний засіб за межами країни. Це спричинили значні внутрішньополітичні тертя. Опоненти заявляли про антиконституційну агресивну війну. Особливо дісталося Зеленим: 1999 року на одному з партійних конгресів у міністра закордонних справ Йошку Фішера кинули кулькою з фарбою.

 • Нью-Йорк

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Війна з терором

  Після терористичних актів 11 вересня 2001 року НАТО вперше в своїй історії задіює статтю 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону. Уряд ФРН теж підтримує "війну з терором". У рамках операції "Нескорена свобода" Бундесвер бере участь у бойових діях в Афганістані та на морі в районі Сомалійського півострова.

 • Ґергард Шредер

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Шредер заручився підтримкою депутатів

  Участь Бундесверу у боротьбі з тероризмом викликала суперечки в червоно-зеленій коаліції. Канцлер Ґергард Шредер (СДПН), який запевнив США в "повній солідарності" з боку Німеччини, пов'язав голосування щодо місії в Афганістані з голосуванням про довіру урядові - і здобув підтримку Бундестагу, хоч і з невеликою перевагою.

 • Афганістан

  Бундесверу виповнилось 60 років

  13 років в Афганістані

  З 2002 року Бундесвер бере участь в операціях Міжнародних сил сприяння безпеці (МССБ) в Афганістані. За 13 років у цій країні загинули 54 німецькі солдати. Місія МССБ добігла кінця 31 грудня 2014 року. Відтоді 850 солдатів Бундесверу беруть участь у наступній операції - "Рішуча підтримка". Її метою є підготовка афганських сил безпеки.

 • Кундуз

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Авіаудар по автоцистернах біля Кундуза

  4 вересня 2009 року внаслідок авіаудару по захоплених талібами автоцистернах з пальним загинуло більше сотні людей, у тому числі діти. Операцією, яку провели південніше Кундуза, командував німецький полковник Ґеорґ Кляйн. Це найбільше на сьогодні число жертв у місії Бундесверу.

 • Ракети Patriot у Туреччині

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Ракети Patriot у Туреччині

  З грудня 2012 року німецькі ракетні комплекси Patriot розташовані на південному сході Туреччини, яка попросила підтримки союзників по НАТО, побоюючись ракетних атак з боку Сирії. 256 німецьких солдатів дислоковані в анатолійському місті Кахраманмараш, що приблизно за 100 кілометрів на північ від сирійського кордону. Мандат місії закінчується у січні 2016 року.

 • Операція Аталанта

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Боротьба з піратами в Аденській затоці

  З грудня 2008 року приблизно 318 німецьких вояків беруть участь в операції "Аталанта" в Аденській затоці та біля берегів Сомалійського півострову. Очолювана Євросоюзом операція має на меті захист гуманітарних вантажів та свободи судноплавства в регіоні, а також боротьбу з піратством.

 • Порятунок біженці у Середземному морі

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Порятунок біженці у Середземному морі

  Бундесвер також допомагає рятувати біженців у Середземному морі. У цій місії з квітня 2015 року беруть участь до 320 солдатів на фрегатах та кораблях підтримки. Операцію буде подовжено, і німецькі кораблі зможуть зупиняти човни контрабандистів, які переправляють людей з Лівії до Італії, накладати на них арешт, а за потреби - знищувати.

 • Пам'ять про загиблих

  Бундесверу виповнилось 60 років

  Пам'ять про загиблих

  За 60 років існування Бундесверу 106 німецьких содатів загинули в операціях за кордоном. Урочисто відкритий 8 вересня 2009 року Меморіал Бундесверу в Берліні вшановує пам'ять загиблих також за межами Німеччини вояків.

  Автор: Свен Пьоле, Арне Ліхтенберґ


Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Новини по темі
Сім'ю Лукашенка звинуватили в торгівлі людьми

Сім'ю Лукашенка звинуватили в торгівлі людьми

Держсекретар з європейських справ при МЗС вважає, що родичі Лукашенка цілеспрямовано організовують поїздки мігрантів, які прибувають до Білорусі, до її кордонів з країнами Європейського Союзу.

УНІАН

ДТП з 16-річним мажором / Удар «Байрактаром» по сепаратистах / Продаж «Більшовика» - Про новини.

ДТП з 16-річним мажором / Удар «Байрактаром» по сепаратистах / Продаж «Більшовика» - Про новини.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

Як правильно утеплити будинок, щоби зекономити на комунальних послугах / Поради фахівців.

Як правильно утеплити будинок, щоби зекономити на комунальних послугах / Поради фахівців.

Сьогодні набагато важливіше розуміти, що буде не з ГТС колись, а що буде з нами цієї зими. Те, що ситуація невтішна на ринку енергетики, вже очевидно. Опалення й досі не у всіх містах увімкнули. А там де воно є - то споживачі вже готують гаманці д...

На Росії підгоріло. ЗСУ вперше застосували Bayraktar на Донбасі. Як це було та реакція окупантів

На Росії підгоріло. ЗСУ вперше застосували Bayraktar на Донбасі. Як це було та реакція окупантів

Перший бойовий виліт Bayraktar наробив галасу. Бойовики не очікували удару з повітря. Надсучасні ударні безпілотники Україна придбала у Туреччини ще 2019. Після довгих тренувань та відточування майстерності, лише через два роки керовані дрони виле...

Ідеї Арахамії забрати приватний газ в Україні – це ідеальний пас для Путіна - Андрій Коболєв.

Ідеї Арахамії забрати приватний газ в Україні – це ідеальний пас для Путіна - Андрій Коболєв.

Те, що в Україні ситуація з ГТС стає малопрогнозованою, це вже очевидно. Сьогодні "Газпром" воліє зменшувати прокачування газу до Європи і все одно платити, як це визначено контрактом. "Нафтогаз" всіляко намагається заохотити і європейські компані...

Ситуація з киснем в Одесі не змінилася, його критично не вистачає - Катерина Ножевнікова.

Ситуація з киснем в Одесі не змінилася, його критично не вистачає - Катерина Ножевнікова.

Найгірше те, що ні міністр охорони здоров'я, ні головний санітарний лікар, ні секретар РНБО Данілов, ні прем'єр Шмигаль, ні сам президент не відреагували на ситуацію з киснем. Жоден державний чиновник не сказав, коли лікарні почнуть дихати і не тя...

Смертельна аварія у Харкові: що відомо про 16-річного винуватця ДТП.

Смертельна аварія у Харкові: що відомо про 16-річного винуватця ДТП.

У Харкові сталася страшна автотроща, до якої призвів 16-річний юнак. Летів із великою швидкістю проспектом на червоне світло і буквально зніс із дороги іншу автівку, водій якої загинув на місці. Сам винуватець ДТП особливо не постраждав, ноги-руки...