Життя без доріг – чому за 7 років у прифронтовому Кримському не облаштували автошляхи.

Життя без доріг. Від початку бойових дій на Сході мешканці прифронтового Кримського опинилися у пастці. Асфальтовані шляхи залишилися на окупованій території. Ґрунтові ж навесні та восени розмиває. Рівняти їх допомагають військові, яким теж необхідний проїзний шлях до своїх підрозділів на передовій. У тому, чому за 7 років шляхи так і не облаштували – розбиралася журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Сергій – водій шкільного автобуса у Кримському. Каже, з початком бойових дій улюблена робота перетворилася на випробування. Селяни вже забули про те, як виглядає асфальт.

Тепер до сільських доріг більше пристосований великогабаритний транспорт. Подорожі власною автівкою призводять лише до вартісного ремонту.

"Колодки треба дивитися, тяги дивитися. Або погнул, або ще щось. І тракторами тягають. Добре, що у нас є, що тягають. Приблизно, як в 40-х роках", – каже водій Сергій Харламов.

Ось це реалії прифронтових доріг. Асфальтовані шляхи залишилися на окупованій території. Єдина можливість дістатися сіл поблизу Бахмутської траси – грунтівки, які не бере на баланс жодна служба автомобільних доріг.

Голова Військово-цивільної адміністрації Кримського Юрій Константінов каже, що кілька разів порушував питання про те, щоби заасфальтувати тутешні під'їзди до села. Але на заваді став місцевий ґрунт.

"Там місцевість така. Вода з річки і все топиться. За ці 4 роки висипали туди військові сотні тисяч тон каміння, піску, мергелю, породи. І все воно уходить. Там асфальт не можливо за фактом", – зазначає голова Військово-цивільної адміністрації Кримського Юрій Константінов.

Вадим - військовий інженер. Це вже друга ротація бійця в районі Кримського. Каже, щонайменше раз на місяць дорогу до села доводиться рівняти військовою технікою.

"Земля дійсно тверда. Якщо мерзлий ґрунт, чи літо, жара, дорога вкатана, то тяжко береться. Як по полі горнеш, то легко, а як дорога вкатана, то дуже тяжко буває. Вижимаєш на всю. Вже машина піднімається. І не хоче місцями лізти", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Вадим.

Цього разу латають ями шлаком, який привезли цивільні.

Від цієї дороги залежить не лише комфорт мешканців прифронтових сіл, а й стратегічне забезпечення армійських підрозділів.

"За наявності нормальних доріг ми можемо швидко здійснювати підвіз майна, евакуацію поранених, також утримувати в нормальному технічному стані нашу техніку, бо від стану доріг залежить і технічний стани", – каже військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Покриття вистачить до потепління, каже чільник Кримського. Але й тому радіють. Упевнений, вирішити проблему може лише повернення під контроль Києва Бахмутської траси.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
Стерненку - волю! За крок до суддівського Майдану? -  «Невигадані історії».

Стерненку - волю! За крок до суддівського Майдану? - «Невигадані історії».

"Подарунок" на 23-тє. Чому обвинувальний вирок Сергію Стерненку оголосили на день російської армії? 7 років та 3 місяці за гратами. Хто насправді стоїть за цим суддівським рішенням? Стерненку – волю! Хто і за що вийшов на акції протесту у містах У...

Вакцина від коронавірусу - Що таке променева терапія? - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Вакцина від коронавірусу - Що таке променева терапія? - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Нарешті! На Львівщині стартувала вакцинація від COVID-19 Знищити пухлину. Які можливості сучасної променевої терапії? І безпека, і прибутки. Як у пандемію зберегти здоров’я працівників та бізнес? З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися ...

Акція під Офісом Президента  «Справедливість Стерненку — справедливість усім!»  Вимоги.

Акція під Офісом Президента «Справедливість Стерненку — справедливість усім!» Вимоги.

Колона активістів запалила фаєри та прямує до Венедіктової.

Колона активістів запалила фаєри та прямує до Венедіктової.

Активісти, які підтримують Сергія Стерненка, запалила фаєри та прямує до Офісу генпрокурора. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Акція під Офісом Президента  «Справедливість Стерненку — справедливість усім!».

Акція під Офісом Президента «Справедливість Стерненку — справедливість усім!».

Безстрокова акція на підтримку Стерненка: ситуація на Банковій станом на 12:00 / включення.

Безстрокова акція на підтримку Стерненка: ситуація на Банковій станом на 12:00 / включення.

Безстрокова акція протесту на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка стартувала в Києві. Біля Офісу президента перебуває кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ...