Для протидії Китаю: США, Британія і Австралія створили військовий альянс.

США, Великобританія і Австралія створюють тристороннє партнерство в сфері безпеки, спрямоване на протистояння Китаю.

Джерело : The Guardian

Деталі : Ініціатива отримала назву Aukus. Вона була оголошена спільно президентом Джо Байденом і прем'єр-міністрами Борисом Джонсоном і Скоттом Моррісоном після брифінгів в США, в яких угода зображалася як така, що пов'язує три англомовні країни.

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон сказав, що вони були "природними союзниками", хоча "ми можемо бути розділені географічно", і сказав, що альянс створить "нове партнерство в сфері оборони і буде сприяти створенню нових робочих місць і процвітання".

Уточнюється, що високопоставлені офіційні особи США, які проводили брифінг для журналістів перед оголошенням, не згадували Китай, вважаючи за краще говорити в цілому про "підтримку і посилення стримування", але не залишили жодних сумнівів в тому, яку силу Aukus повинен стримувати. Британські офіційні особи використовували аналогічні формулювання, стверджуючи, що угода стосується "не однієї країни".

Зазначається, що команди з трьох країн будуть працювати разом протягом наступних 18 місяців над планом проєкту, який зробить Австралію сьомою країною в світі, яка виставить на озброєння підводні човни з ядерними реакторами. Як повідомляється, атомна енергетика дозволить австралійським ударним підводним човнам залишатися в морі до п'яти місяців і працювати тихіше, ніж існуючі в країні дизельні судна класу Collins, що дозволить їм краще ухилятися від виявлення противником.

Австралія наполягає на тому, що у неї немає наміру створювати ядерну зброю і що вона буде дотримуватися Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Договір дозволяє країнам, які не володіють ядерною зброєю, будувати атомні підводні човни і вилучати матеріал, що розщеплюється і який необхідний для реакторів підводних човнів, з запасів, які перебувають під наглядом глобального наглядового органу, Міжнародного агентства з атомної енергії. Як зазначається, Австралія стане першою країною, яка скористається цією лазівкою.

Окрім співробітництва в галузі військово-морських технологій, партнерство включатиме більш тісне узгодження регіональної політики і дій, а також велику інтеграцію збройних сил і оборонної промисловості трьох союзників. Всі троє також мають намір працювати разом над кібервійною і можливостями штучного інтелекту.

Як зазначається, формування Aukus відбувається під час зростання напруженості, особливо в Південно-Китайському морі і на Тайвані.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Зривом судової реформи нагло керувала голова Верховного Суду, Право на гідність.

Зривом судової реформи нагло керувала голова Верховного Суду, Право на гідність.

Я розповідав вам, як суддівська мафія зриває найголовнішу реформу країни. Тепер назву імена рульових цього, пробачте, паскудства. Читати на сайті:

1

Обережно, сексизм! Рекламу заборонили, а в політиці.

Обережно, сексизм! Рекламу заборонили, а в політиці.

Обережно, сексизм! В Україні врешті заборонили рекламу, за яку соромно. Щоправда, образливі гендерні стереотипи часто використують й наші політики З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Що чекає афганських жінок за правління  «Талібану» , Територія рівності.

Що чекає афганських жінок за правління «Талібану» , Територія рівності.

Бурка або ж довга накидка без розрізів покриває мусульманську жінку з голови до п'ят. Вона надовго вкорінилася як символ жінок Афганістану. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Що після Меркель? Історія  «залізної фрау»  - Час за Гринвічем.

Що після Меркель? Історія «залізної фрау» - Час за Гринвічем.

Канцлерство Ангели Меркель — на фінішній прямій. Вона наполягала на санкціях проти Росії, але й не підтримувала членство України в НАТО. Вона була найпопулярнішою в Європі, але хто її зможе замінити? Про історію "залізної фрау" — у “Часі за Гринві...

Що таке «Розумне голосування»? Розповідаємо про стратегію, якої так бояться Кремль і «Єдина Росія».

Що таке «Розумне голосування»? Розповідаємо про стратегію, якої так бояться Кремль і «Єдина Росія».

Стратегію «Розумного голосування» запропонував Олексій Навальний. Її сенс у тому, щоб організовано голосувати проти правлячої в Росії партії. Для цього опозиційно налаштованим громадянам пропонується у кожному регіоні підтримувати кандидатів, які ...

170921 Строительство дома 75 миллиметров воды в один день.

170921 Строительство дома 75 миллиметров воды в один день.

1 1