Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

НАЗК знайшло корупційні ризики у законопроєкті про житло для військових.

Законопроєкт №5716 «пропонує механізми, завдяки яким держава може отримати багатомільйонні збитки»

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило антикорупційну експертизу законопроєкту «Про забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей із залученням недержавних коштів та передачу земель в оренду, відчуження майна», та виявило у ньому корупційні ризики. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

«Проєкт закону передбачає конкурсний відбір інвесторів для будівництва житла для військовослужбовців на землях оборони, щоби залучити інвестиції та забезпечити військовослужбовців необхідним житлом. Проте законопроєкт №5716 не лише не допоможе прозоро обирати інвесторів, а і пропонує механізми, завдяки яким держава може отримати багатомільйонні збитки», – йдеться у повідомленні.

Серед ризиків зазначено невизначеність статусу, складу та порядку формування комісій для проведення конкурсів щодо відбору інвесторів, через що провести прозорий конкурс практично неможливо. Також наголошується на нерегульованому порядку розрахунку частки житла військовослужбовців, яке має передаватися державі після спорудження житла, що може спричинити втрату більшої частини квартир, які мають бути передані державі.

У НАЗК також наголошують на недосконалому механізмі відбору земельних ділянок для забудови, який може спровокувати будівництво неякісного житла у віддалених від місць проходження військовослужбовцями військової служби місцях.

Крім того, згідно із законом потенційний інвестор матиме право оформляти всі необхідні документи на земельну ділянку, визначення її меж, отримання нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, а щоб розрахувати частку житла, що належатиме військовослужбовцям, використовуватимуть нормативно-грошову оцінку земельної ділянки.

Це може призвести до лобіювання інтересів забудовника та втрати бюджетних коштів, зокрема через штучне заниження вартості земельної ділянки під будівництво, а також заниження частки житла, що передається замовнику, наголошують у відомстві.

НАЗК пропонує доопрацювати положення законопроєкту та передбачити застосування штрафних санкцій до інвесторів, які не виконали або погано виконали умови договору.

У відомстві зазначають, що забезпечення житлом військовослужбовців – один із найбільш корумпованих процесів в Україні й гучних кейсів, коли держава втратила бюджетні кошти або землю під забудову більше ніж достатньо, тому система потребує кардинальних змін.

«Неефективне використання коштів платників податків та зловживання під час забезпечення житлом військовослужбовців є однією зі стратегічних проблем державної політики у сфері оборони, а боротьба з нею визначена серед пріоритетів у проекті Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки», – наголошують у НАЗК.

Нагадаємо, вищевказаний законопроєкт зареєстрували у Раді нардепи від «Слуги народу» у червні цього року.

1 грудня президент Володимир Зеленський під час свого щорічного послання Верховній Раді заявив, що п ротягом 2022 року влада надасть квартири всім ветеранам Антитерористичної операції та Операції Об'єднаних сил, які стоять у черзі на житло від держави.

Також прем'єр розповів, хто наступного року отримає квартири.

Нагадаємо, під час щорічного послання президента Верховній Раді президент України Володимир Зеленський зробив кілька важливих заяв.

Зокрема, він пообіцяв збільшення заплат українським лікарям та медичним працівникам . Також президент анонсував законопроект про множинне громадянство та анонсував запровадження економічного паспорта українця .

Мобілізуємо до 400 тисяч резервістів у разі агресії Росії, – Веніславський.

Мобілізуємо до 400 тисяч резервістів у разі агресії Росії, – Веніславський.

Якщо Росія вдереться на українську територію, Україна зможе мобілізувати до 400 тисяч резервістів. Усі вони мають досвід ведення бойових дій. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

Что в голове Путина, Зради і перемоги

Что в голове Путина, Зради і перемоги

Со всех сторон только и слышно: Россия нападёт! На кого? Сбросят ли американцы на Кремль бомбу, желательно ядерную? Сбросит ли Кремль бомбу на Киев? Расслабьтесь. Никто ни на кого ничего не сбросит. Читати нав сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Під...

Пекельна підготовка: зізнання стрільців, про які ніхто не здогадувався, Школа війни.

Пекельна підготовка: зізнання стрільців, про які ніхто не здогадувався, Школа війни.

Військові завжди використовують свою зброю з єдиною метою – вразити ворога. Влучність стрільця на війні вирішує занадто багато. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 К...

«Українці мають бути єдині по всьому світу»: живий ланцюг соборності Україні в Празі.

«Українці мають бути єдині по всьому світу»: живий ланцюг соборності Україні в Празі.

Близько кількасот українців зібралися в центрі Праги з нагоди Дня соборності України. Люди утворили живий ланцюг на Карловому мосту і розгорнули синьо-жовті прапори. Серед тих, хто прийшов відзначити свято, був і Надзвичайний і Повноважний посол У...

Бустерна доза - Історії порятунку - Рак у жінок - Омікрон - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Бустерна доза - Історії порятунку - Рак у жінок - Омікрон - ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Чому варто зробити бустерну дозу? «Формула здоров’я» дізнавалася все про вакцини та імунітет Львівські лікарі дивували країну неймовірними історіями порятунку Попередити онкологію. Триває тиждень обізнаності про рак шийки матки. Які обстеження вар...

Знову «червоні» карантинні зони та нові ковід-антирекорди.

Знову «червоні» карантинні зони та нові ковід-антирекорди.

Знову «червоні» карантинні зони та нові ковід-антирекорди. Після свят Україна увійшла у нову хвилю коронавірусної хвороби. Як вберегтися від «омікрону» і кому потрібна бустерна доза вакцини - у матеріалі Підписатися на наш канал З питань реклами: ...