Зеленський готовий пожертвувати стратегічним партнерством із США заради помсти Порошенку – WP.

Володимир Зеленський у своєму бажанні переслідувати п'ятого президента України Петра Порошенка може поставити під загрозу українсько-американські відносини. Так вважає впливове американське видання The Washington Post, передає "Радіо Свобода".

У редакційній статті "Ні, скандалу Байден-Україна не буде" мовиться, що американцям вже тепер навіть не треба собі уявляти, що б сталося, коли б Росія спробувала поширювати дезінформацію і сіяти розбрат у Сполучених Штатах перед виборами у листопаді, все це вже відбувається. З України надійшов аудіозапис, який мав усі ознаки кремлівської схеми, пише видання, з метою заплямувати кандидата від Демократичної партії на президентських виборах у США Джо Байдена. Син президента Трампа, Дональд Трамп-молодший, який свого часу вітав російську допомогу у боротьбі проти Гілларі Клінтон на виборах 2016 року, вже оприлюднив все це у соціальній мережі Twitter, додавши, що цей запис нібито завдає удару Байденові. На це вашингтонський часопис відповідає, що насправді Байден взагалі не зазнає жодного удару від оприлюднення запису. Водночас лідери республіканців у Конгресі США вже доклали зусиль для розповсюдження міфу про "скандальні дії Байдена в Україні", – йдеться у статті.

The Washington Post вказує, що записи надійшли від українського парламентаря Андрія Деркача, який, як наголошує американське видання, пов’язаний з російським шпигунським відомством. Деркач каже, що з цих записів випливає, що Байден чинив тиск 2015 року на тодішнього президента України Петра Порошенка, аби той надав допомогу українській газовій компанії Burisma, на яку працював син Байдена – Гантер.

Але у дійсності, як підкреслює The Washington Post, ніде на тому щільно відредагованому записі не чути, що Байден обговорює справи, пов’язані з компанією Burisma або ж з його сином. Американський часопис робить висновок, що аудіозапис, наданий Деркачем, не оприлюднює нічого нового і, напевно, у цьому записі немає нічого скандального щодо Байдена.

Водночас, зі свого боку, нинішній президент України Володимир Зеленський заявив, що записана розмова "може бути сприйнята як державна зрада". Втім, Зеленського цікавить не Байден, а його бажання помститися Порошенку, пише видання. The Washington Post наголошує, що використовуючи "плівки Деркача" для переслідування Порошенка, Зеленський має брати до уваги, що він може поставити під загрозу довготривалі відносини між Україною та США.

Новини по темі

Минские договоренности юридически «не привязаны» к санкциям против России.

Ввиду увеличения нарушений режима прекращения огня со стороны российских оккупационных войск на линии обороны, вновь актуализировался вопрос о нарушениях условий минских договоренностей и ужесточения санкций против России

Максим Віхров: Росія створила в ОРДіЛО умови, які спонукатимуть поповнювати лави «захисників Донбасу».

Постать робітника на окупованих територіях Донбасу заступає постать солдата гібридної російської армії, а культ промислової праці заступає культ війни з Україною, Європою, США, зрештою — із «фашизмом.

Усі дороги ведуть у Дніпро? Анатомія «партії мерів».

З кого ліпиться нова політична сила

Саакашвілі спровокував новий дипломатичний скандал з Грузією.

Глава виконавчого комітету реформ при президенті України Міхеіл Саакашвілі спровокував своїми заявами скандал в Грузії.

Зеленський відвідав Волинський обласний перинатальний центр.

Під час робочої поїздки на Волинь Президент України Володимир Зеленський відвідав Волинський обласний перинатальний центр у Луцьку. Про це інформує 9 липня прес-служба Глави держави.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie