Мерія Харкова оскаржила рішення суду про незаконність повернення імені Жукова проспекту.

Мерія Харкова подала апеляцію на рішення суду, який скасував перейменування проспекту Григоренка на Жукова. Про це 21 жовтня у Facebook повідомила начальниця Північно-східного міжрегіонального відділення Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Марія Тахтаулова.

"Харківська міська рада направила апеляційну скаргу на рішення Харківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним і скасування рішення щодо повернення імені Жукова проспекту Григоренка. Апеляційний суд відкрив провадження", – написала вона.

Тахтаулова підкреслила, що позиція УІНП "залишається незмінною: жоден топонім ані в Харкові, ані в інших населених пунктах України не може бути перейменований на честь Георгія Жукова".


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2442501552692463&id=100007979268224

Проспект Маршала Жукова у Харкові було перейменовано на проспект Петра Григоренка у 2016 році в межах виконання закону про декомунізацію. Водночас на проспекті залишався бюст Жукова.

8 травня 2019 року на сайті міськради Харкова було опубліковано петицію із пропозицією повернути проспекту Григоренка його "історичну назву", а також змінити назву прилеглої станції метрополітену. 9 травня петиція про перейменування проспекту набрала необхідну для розгляду місцевою владою кількість голосів. Міський голова Геннадій Кернес стверджував, що повернення імені Георгія Жукова на карту міста стане виявом "історичної справедливості".

10 травня на той момент директор УІНП Володимир В'ятрович заявив, що перейменування проспекту на честь Жукова буде порушенням закону.

19 червня міська рада Харкова підтримала рішення про повернення проспекту Григоренка імені маршала Жукова. Повернення назви у рішенні обґрунтовано тим, що "життя і діяльність Жукова були пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з України, а також звільненням міста Харкова у часи Другої світової війни". На підтримку такого рішення проголосували 59 депутатів, проти – 13.

10 вересня Харківський апеляційний адмінсуд скасував це рішення міськради. Того самого дня Кернес пообіцяв оскаржити це рішення.

Новини по темі

Президента Сербії госпіталізували через проблеми із серцем.

Президент Сербії Александр Вучич заявив, що повернеться до роботи 18 листопада.

1

Маркарова: В Україні стандартні рецепти економічного зростання ще не використано.

Міністерка фінансів України Оксана Маркарова вважає, що прямі інвестиції в країну стримують відсутність реформи судової системи і правоохоронних органів.

2

Орлуша: Путіна призначив Березовський. Це була його велика помилка

Колишній російський політтехнолог Андрій Орлов, відомий як поет Орлуша, вважає, що російського бізнесмена Бориса Березовського вбили люди президента РФ Володимира Путіна.

2

Милованов заявив, що приватизовуватимуть не всі українські підприємства.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофія Милованова, питання приватизації підприємств залежить від їхньої стратегічності, сервісності та прибутковості.

2

У Венеції вода почала відступати після чергового піку повені.

Прогнозували, що вода у Венеції до середини дня 17 листопада підніметься до рівня 160 см, однак пік не перевищив 150 см.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie