Визнання неконституційним Закону про систему гарантування вкладів може негативно позначитися на держбюджеті у зв'язку з виведенням з ринку «Приватбанку» .

Таку позицію Міністерства фінансів висловив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук під час розгляду 15 вересня Конституційним Судом України справи щодо легітимності Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

У своїй доповіді в КСУ він, зокрема, нагадав, що коли наприкінця 2016 року було ухвалено рішення про націоналізацію найбільшого банку в Україні – "Приватбанку" для забезпечення стабільності банківського сектору, внесок держави з державного бюджету в капітал банку становив 155 млрд 365 млн грн. "Я б хотів попросити суд зважити потенційні наслідки для держбюджету в разі ухвалення позитивного рішення про неконституційність. А саме - можливого ускладнення механізму погашення до державного бюджету цих коштів і можливої ​​правової невизначеності та ризиків для Міністерства фінансів як учасника різних судових процесів, які зараз відбуваються", - зазначив Юрій Драганчук.

Крім того, він зауважив: "Законом були значно поліпшені умови відшкодування вкладникам банків гарантованих сум порівняно із законом попереднім про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб", і додав, що завдяки законодавчим змінам були, зокрема, прискорені терміни виплати гарантованих сум вкладникам, а також істотно зменшені терміни виведення неплатоспроможних банків з ринку.

"Зазначені зміни реалізовано на основі найкращого світового досвіду ефективного функціонування систем гарантування вкладів у провідних економіках світу. Це було зроблено також у тісній співпраці з МВФ і Світовим банком", - зазначив Драганчук.
Як повідомило видання Ліга.Фінанси, КС 15 вересня завершив відкриті слухання у справі про конституційність Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і перейшов до закритої частини засідання для ухвалення рішення.

Новини по темі

У Харкові доньку штурмана, загиблого в авіакатастрофі Ан-26, не хотіли брати до школи.

Директора гімназії відсторонили від роботи, - Кучер

1

Майже всі митники, звільнення яких вимагав Зеленський, уже поновилися на посаді – Нефьодов (Відео).

6 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський вимагав звільнення керівників чотирьох обласних митниць

1

У Луцьку зупинили близько 30 ліфтів: тривають ремонтні роботи.

В обласному центрі Волині із 700 не працює 27 пасажирських ліфтів. У ПП СРБУ «Волиньліфт» кажуть, що частину ремонтують, після чого вони працюватимуть близько 5 років

1

В Україні знову зацвіли каштани

Каштани вдруге зацвіли у Вінниці, Києві та Рівному

1

Дві форми ЗНО з української мови: у МОН пояснили мету тестування.

Ініціатива запровадження двох форм тестування має на меті більш глибоко оцінити рівень знань з української мови і літератури у вступників

1

Катарська авіакомпанія перенесла відновлення рейсів до України.

Qatar Airways наразі планує відновити польоти у грудні

1

«Путіну - Нобелівську премію» : український телеканал потрапив у скандал через маніпулятивне опитування.

Українців запитали, чи заслуговує Путін на Нобелівську премію миру.

1 5

У МОН повідомили, скільки в Україні навчається іноземних студентів.

Переважна більшість іноземців навчається на медичних спеціальностях у Харкові, Вінниці, Дніпрі, Києві та Сумах

1

На Луганщині через масштабну пожежу евакуюють село

До населеного пункту направили поліцію, швидкі і автобуси для евакуації, - Гайдай

1

B2B jewelry відновлює виплати кешбеку клієнтам

B2B jewelry відновлюють виплати клієнтам? Така інформація з’явилася на офіційному сайті ювелірної мережі. Черговий випуск новин проекту опублікували на офіційному каналі в ютюб після місяця інформаційної паузи. За цей час десятки ЗМІ оприлюднювали...

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie