Україна планує збудувати нові енерголінії до Білорусі для імпорту електрики.

Про це йшлося під час зустрічі представників українського та білоруського енергетичних міністерств, передає прес-служба Міненерго, передає "Громадське".

«Мова йшла про лінію між українською Рівненщиною та білоруською Брестщиною. Обговорювалося і питання будівництва вставок постійного струму на існуючих ПЛ 330 кВ між ОЕС Білорусі і ОЕС України: Мозир — Чорнобильська АЕС, Гомель — Чернігів», — повідомляють у Міненерго.

Нові лінії електропередач мають забезпечити імпорт до України надлишкової електроенергії з Білорусі, яка може з'явитися там після відкриття першої в країні атомної електростанції.

Загалом Україна розраховує придбати у Білорусі 2,1 мільярда кіловат-годин електроенергії у 2020 році.

Нагадаємо, що імпорт електроенергії з РФ повинен бути обмежений, виходячи з захисту свого енергоринку, збереження робочих місць, забезпечення енергобезпеки. Таку думку висловив народний депутат, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, коментуючи дані "Укренерго" про значні імпортні перетоки електроенергії з Росії.

Новини по темі

Недобудови «Укрбуду» забере «Київміськбуд»

Компанія "Київміськбуд" взяла на себе зобов'язання завершити будівництво проєктів "Укрбуду".

1

Законопроект 2543 дозволить залучити в галузь €4 млрд інвестицій – ЄБА.

Ухвалення законопроекту Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики №2543 дозволить зберегти інвестиційну привабливість галузі ВДЕ та залучити €4 млрд інвестицій.

1

Хто буде платити за РРО для ФОПів — відповідає міністр фінансів.

В інтерв'ю НВ Бізнес міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла, чи потрібно буде ФОПам платити гроші за РРО на мобільних телефонах

1

Хто буде платити за РРО для ФОПів — відповідає міністр фінансів.

В інтерв'ю НВ Бізнес міністр фінансів України Оксана Маркарова розповіла, чи потрібно буде ФОПам платити гроші за РРО на мобільних телефонах

Долар слабко падає, євро невпевнено зростає. Курс валют у банках і на чорному ринку

Готівкові курси валют в українських банках і на чорному ринку на 13 грудня.

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie