Ціна на мідь перевалила за $10 300 за тонну, перевищивши історичний максимум.

Мідь злетіла до рекордно високого рівня, оскільки оптимізм щодо відновлення світової економіки після пандемії сприяє зростанню товарних ринків.

Як повідомляє Bloomberg, ціна міді в ході торгів на Лондонській біржі металів зросла на 1,59% до $10 307 за тонну. Цього року ціни виросли більш ніж на 30% і більш ніж удвічі перевищили мінімум березня минулого року.

За даними агентства, очікування зростання економіки стимулюють зростання цін на метали, які є індикатором економіки, на ринках по всьому світу. Заходи стимулювання і розгортання вакцин стимулюють перспективи відродження попиту, який буде обмежувати пропозицію, в той час, як вирішальна роль міді в переході на екологічно чисту енергію покликана забезпечити довгострокові вигоди.

Ціна залізної руди перевищила рекордну позначку в $200 за тонну, а ціна на олово демонструє найвищі показники за останні десять років у понад $30 000, відзначає агентство.

З іншої сторони, сплеск цін на сировину також викликає побоювання з приводу інфляції, і виникають питання щодо необхідності відповіді з боку центральних банків. У той час як багато політиків з Федеральної резервної системи стверджують, що зростання витрат носить тимчасовий характер, деякі підприємства вже заявляють, що їм необхідно підняти ціни.

Нагадаємо: у квітні мідь підскочила до найвищого рівня з 2011 року на очікуваннях скорочення пропозиції по мірі того, як відновлення світової економіки набирає обертів.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юлія Тимошенко

Брифінг голови депутатської фракції Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Юлії Тимошенко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг 14.06.2021 Юрій Бойко

Брифінг співголови депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" Юрія Бойка

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг 14.06.2021 Олександр Корнієнко

Брифінг першого заступника Голови депутатської фракції Політичної Партії "СЛУГА НАРОДУ" Олександра Корнієнка

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

ЄВРО-2020: репортаж зі стадіону та прогнози українських вболівальників.

Збірна України втретє бере участь в чемпіонаті Європи з футболу. Попередні рази нам не вдавалося вийти з групи. Зараз вболівальники переконані, що Україна покаже найкращий результат і таки потрапить як мінімум до 1/8 фіналу. Чим вони пояснюють так...

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг 14.06.2021 Ярослав Железняк

Брифінг голови депутатської фракції Політичної Партії "ГОЛОС" Ярослава Железняка

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Наступ на мову, присяга Вірастюка, звіт міністрів: Про плани депутатів на пленарний тиждень.

Парламент готується до пленарного тижня. Лідери фракцій та груп зібралися на погоджувальну раду. Серед питань порядку денного - законопроєкт про амністію капіталів, судова реформа, зокрема перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії. Прогнозують і по...