Росія намагається використати Інтерпол для переслідування українців, – МВС.

Міністерство внутрішніх справ України повідомило Міжнародну організацію кримінальної поліції (Інтерпол) про сфабрикованість Росією справи затриманого у Польщі українського активіста і добровольця Ігора Мазура. Про це міністр заявив глава МЗС Арсен Аваков, коментуючи затримання українця польськими органами на прикордонному пункті Ягодин-Дорогуськ.

За його словами, підставою для затримання стало опубліковане Російською Федерацією в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії.

Зокрема, РФ порушило ст. 2 і 3 статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання у справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.

«РФ звинувачує нашого громадянин у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових зіткненнях з федеральними силами на території Чечні. Внаслідок цього загинули і були важко травмовані кілька російських військовослужбовців. У зв'язку з наведеним фактом, МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу про чергову спробу Росії неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України», – зазначив Аваков.

Також він додав, що МВС привернуло увагу і компетентних органів Польської Республіки до факту грубого порушення росіянами статуту та правил Інтерполу, а також інших норм міжнародного законодавства. «МВС висловлює сподівання на швидкий, об'єктивний та законний розгляд ними цієї справи, яка є повністю сфабрикованою на догоду Кремлю», - зауважив український міністр.

Як інформував ZAXID.NET, у Польщі за запитом Росії затримали українського громадського активіста і добровольця Мазура.

У понеділок, 11 листопада, в місті Холм буде вирішуватися питання про взяття його під варту з метою екстрадиції в Росію.

Новини по темі

Не можу чинити спротив Росії всередині МЗС, яке виконує рішення президента, – Зеркаль.

Не можу чинити спротив Росії всередині МЗС, яке виконує рішення президента, – Зеркаль

2 10

Екс-секретар РНБО Данилюк тричі пропонував очолити Міноборони України підполковнику армії США.

Екс-секретар РНБО Данилюк тричі пропонував очолити Міноборони України підполковнику армії США

3 25

Нацполіція купить куртки на 16 млн грн у фігуранта свого ж розслідування.

Нацполіція купить куртки на 16 млн грн у фігуранта свого ж розслідування

3 1

82% українців вважають Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом.

82% українців вважають Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом

3 1

Екс-голові ДФС Роману Насірову зачитали обвинувальний акт.

Екс-голові ДФС Роману Насірову зачитали обвинувальний акт

3 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie