Скільки українців вважають себе громадянами країни і виступають проти російської мови.

Тільки 12% українців вважають, що російська мова повинна стати державною нарівні з українською.

Згідно з даними опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи спільно з Центром Разумкова у грудні 2019 року, 69% українців вважають, що російська може вільно використовуватися в приватному житті, але українська має залишатися єдиною державною мовою. 15% підтримали статус російської як офіційної в окремих регіонах країни. При цьому сході України за російську як державний виступають 31%, на півдні – 14%, в центрі – 4%, і лише 1% на заході.

Російську як офіційну мову в деяких регіонах готові підтримати 24% на сході, 27% на півдні, 12% в центрі і 4% на заході України.

Абсолютна більшість населення України (75%) вважає себе, перш за все, громадянами України. Соціологи уточнили, що регіональну систему (приналежність до регіону, області, міста або села) як основну вибрали значно менше – 16% громадян. Загальнонаціональна ідентифікація переважає у всіх регіонах України: південному (84%), центральному (78%), західному (76%) та східному (66%).

«У східному регіоні 7% вважають себе, перш за все, громадянами колишнього СРСР. Загальнонаціональна ідентифікація істотно зросла після 2013 року (грудень 2013 – 54%, грудень 2014 року – 73%)», – уточнили соціологи.

Слід зазначити, опитування проводилося з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованого Криму і ОРДЛО серед 2017 респондентів у віці від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 19-22 жовтня 2019 року, 18% опитаних вважають, що за останні 12 місяців економічне становище в країні покращилося, 47% говорять, що воно не змінилося, і 29% – стверджують, що ситуація погіршилася.

Нагадаємо, рейтинг схвалення українцями політики президента Володимира Зеленського у серпні-вересні зріс майже на 20%.

За результатами соцопитування Фонду «Демократичні ініціативи» та КМІС, 71,5% опитаних громадян України вважають, що першочерговим кроком президента Зеленського має стати припинення вогню на Донбасі, 44,2% – зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій), 31,2% – зниження тарифів, 21,5% – покарання винних у корупції посадових осіб.

Автор: UA.NEWS

загрузка...

Новини по темі

Сім'ї Небесної сотні вимагають повернути Трепаку розслідування справ Майдану.

Спільнота Сім'ї Небесної сотні звернулася до президента Володимира Зеленського з вимогою повернути заступнику генпрокурора Віктору Трепаку керівництво департаментом у справах Майдану.

1

Україна перейшла на літній час: що змінилося

Стрілки на годиннику українців перевели на годину вперед

1

Коронавірус в Україні та світі: кількість хворих на 29 березня.

Статистику захворювання коронавірусом Covid-19 в Україні та світі - читайте на Фактах ICTV.

2 5

На Донбасі двоє українських військових отримали поранення.

За останню добу, 28 березня, на Донбасі бойовики 15 разів порушили режим припинення вогню. Двоє українських військовослужбовців отримали поранення. За поточну добу втрат немає.

1

Завдяки карантину, злочинність в Україні скоротилася на 30%.

У той же час міністр внутрішніх справ відзначив зростання випадків шахрайства.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie